Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black eyes

#9
Multumesc de comuri!Astept altele si sper ca va place nextul!


V.Certuri

Inot in intunericul fumuriu,incercand sa ies la suprafata. Nu pot. Dau din maini,incerc sa tip,dar picioarele imi sunt grele ca plumbul si gura parca inghite ceata neagra. Sunt ca o marioneta,condusa de un papusar invizibil.
Dintr-o data,incep sa cad,de parca fusesem la mii de metrii inaltime. Am inchis ochii,asteptand contactul cu pamantul.Oricum,nu imi erau de nici un folos,neavand ce sa vad in intuneric.Cu cat cadeam mai repede,cu atat un vant nefiresc imi biciuia fata.
Incetul cu incetul,incepeam sa ma sufoc,sudori reci cazand pe fata mea.Frigul ma cuprinse,dar vantul parca ma ineca,iar ceata aluneca in gura mea,nelasandu-ma sa respir.Am continuat sa cad,incecand sa tip cu ultimele puteri.
Am deschis puternic gura,cred ca daca s-ar fi auzit,ar fi fost un tipat sfasietor.In ultima clipa,am cazut cu un ecou de vibratii intr-un cavou intunecat,o piatra mare cazand peste acesta,lasandu-ma in intuneric.
M-am trezit tipand si transpirata ca in fiecare dimineata.Chiar si cand am fost constienta ca era un cosmar,am continuat sa tip,rasufland greoi.Obosita,de parca alergasem kilometrii buni,m-am ridicat si am intrat in baie.
Oglinda imi arata chipul obosit si cu cearcane.Eram palida,semanand intocmai cu un cadavru viu.Nervoasa,m-am spalat pe fata cu apa rece,incercand sa scap de griji.In c



Răspunsuri în acest subiect
Black eyes - de starnight - 01-02-2009, 04:27 PM
RE: Black eyes-romana[by starnight si harukichi] - de starnight - 04-04-2009, 10:20 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Life in your green eyes What sky scrapers 2 2.348 30-10-2011, 10:55 PM
Ultimul răspuns: What sky scrapers
  Show me what's in your eyes M3aw sau Mrrr XD 8 4.930 21-02-2011, 12:58 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Addicted To Your Eyes [+16] [ boy x girl ] Selena. 22 18.078 06-04-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: .Anne
  Love with cold eyes [yaoi] seikon sasha 1 2.558 23-02-2010, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Wild eyes Jollye 13 8.337 03-08-2009, 02:46 PM
Ultimul răspuns: No Name


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)