Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Dragoste la indigo

#1
Buna, buna ! Am venit cu un nou fic, de care promit ca ma voi tine. E prima mea colaborare si e facuta impreuna cu noua mea priena ( ...suspans... ) ohaio_angel. Eu voi fi Andrew, iar daca e prea ciudat imi cer scuze, dar seamana cu mine, iar Angel este Damian, cel cu ochii albastrii . Nu o mai lungesc atat pentru ca stiu ca va plictisesc.
Spor la citit !

Varsta minima: +16 ( dar va fi si +18 )
Gen: Yaoi
Limba: Romana
Observatii: -
Tipul de critica: La alegerea cititorului


Capitolul 1


- La dracu` . mormai cand vad nota de pe lucrare .
Jessica s-a aplecat peste banca cerandu-mi sa-i arat lucrarea apoi m-a privit cu parere de rau. Mda, il privesc neajutorat pe Denis care-mi arata lucrarea lui. Zambesc multumit, macar am luat mai mult. Imi numar punctele si duc lucrarea la profesor intrebandu-l de ce nu mi-a dat punctul din oficiu.
- Da-mi un pix rosu.
Imi spune el calm uitandu-se la mine asteptand ca cineva sa se sinchiseasca a scoate unul . Ma uit neajutorat in stanga, apoi in dreapta, liniste. Nici la lucrare nu a fost asa, acum pana si mustele se auzeau. Pe bune ? Nici un voluntar ? Pfu, ticalosilor .
- Am eu un pix !
Lumina ! Ma intorc zambind multumit, dar zambetul imi dispare cand vad cine este persoana ce m-a salvat. Imi inclestez pumnii intorcandu-ma spre profesor.
- Daca ma gandesc mai bine, e bun si un cinci .
Imi iau lucrarea si ma intorc in banca auzind chicotelile colegilor mei. Daca nu ma insel si proful radea la un moment dat. Ei bine, asta e, n-am vrut un pix de la Betty vrajitoarea . Simt mana lui Jessica pe umarul meu si ma las pe picioarele din spate pentru a-mi soptii ceva la ureche.
- Iar ti-ai dezamagit admiratoarea.
Picioarele scaunului alundeca in momentul in care ma las cu toata greutatea pe ele si ajung sa sterg pe jos prin clasa. Eh, firar, aici nu face nimeni curat. Intreaga clasa a izbucnnit in ras, dar nimeni nu s-a ridicat sa ma ajute. Chitrosilor. Mormai in timp ce ma ridic si-mi scutur hainele de praf. Simt o durere puternita si-mi ating tampla simtind sangele.
- Are cineva un servetel ?
Incercam sa-mi mentin tonul calm, dar vederea sangelui m-a facut sa tremur incontrolabil. Vad cum Betty sare in picioare grabindu-se sa-mi aduca un servetel pe care Mary il smulge din mana. Domne`ajuta, macar atat .
Imi asez capul pe banca si reusesc in cele din urma sa motai putin . La sfarsitul orei Jessica ma trezeste spunand ca proful verifica notele . Sunt mort, trei de trei si un patru .
- Andrew, nici cu sasele din teza, nu stiu cum ai reusit sa copiezi pentru al lua, n-ai sanse sa treci .
Incerc sa-mi opresc cascatul, nu pentru ca era plictisitor proful, ci pentru ca eram rupt de oboseala, si ma ridic in picioare.
- Domn` profesor, nu pot sa raspund peste o saptamana sau doua ? Cu o nota de sapte sau opt sigur voi trece .
- Ai calculat singur asta ? tocmai m-a ironizat, ce-mi vine sa-l strang de gat .
Aprob scurt exact atunci cand se aude clopotel. Proful se ridica si-mi spune ca nu-mi da decat o sansa apoi iese din clasa, cu lucrarile noastre sub brat. Mary vine la mine si imi spune sa iesim la aer curat, adica sa mergem sa fumeze.
Priveam plictisit cum timpul abia trecea, sunetul pe care l-a scos clopotelul m-a facut sa tisnesc din banca, cu ghiozdanul in mana, si ies in graba pe usa .
- Iar am iesit inainte .
Daniel statea rezemat de perete cu un caiet in mana . Ridic o spranceana in timp ce brunetul izbucneste in ras luand-o inaintea mea spre usa din spate.
- Ai fost la sala pana acum o ora, nu ?
Face o fata de copil nevinovat apoi aproba aratandu-si corpul.
- Trebuie lucrat .
Il ignor si o ies pe usa mergand, apoi pe poarta mare si o tirez spre casa. Daniel era in spatele meu, imitandu-mi mersul si vocea cand ma rasteam la el sa inceteze pentru ca se poarta ca un copil . Imediat ce am incetat sa-mi pun mintea cu el a inceput sa merga la pas cu mine intrebandu-ma cum a fost azi la scoala.
- Deci, ne vedem in seara asta ?
Imi arunca o privire complice si afiseaza un ranjet diabolic .
- Clar, am gasit un local marfa rau ! Nu trebuie sa lipsesti .
Ma incrunt amintindu-mi ultimul local " marfa " in care s-a gandit sa ma duca. Mi se face pielea de gaina. Pe langa aspectul oribil si podele jegoase, erau si niste animatoare proste ce ma scoteau din sarite cand se fataiau pe langa noi .
- Nu cred ca vin. Nu vreau alta obsedata pe cap. Sunt gay.
- Si eu sunt bi. Care-i problema ?
Da, stiam ca-i gay. Ma enerva ca trebuie sa-mi aminteasca mereu asta, parca as fi prea prost pentru a intelege o propozitie simpla.
- Mergem intr-un local de bi ?
- Nu !
Ridica tonul la mine apoi o ia in fata spunandu-mi ca sunt greu de cap. Uite cine vorbeste, el nici macar nu se poate exprima coerent . Imi dau ochii peste cap hotarandu-ma sa nu ma mai cert cu el, pentru ca nu are nici un rost. Mergem in liniste cateva minute apoi ii suna telefonul si-l vad stramband din nas.
- Ce ?
Arunc o privire peste umarul lui, dar desteptul inchide telefonul inainte sa apuc sa vad ceva. Nu-i corect, eu trebuia sa vad.
- Mary vrea sa vina cu noi.
Am incercat sa-mi ascund zambetul la auzul vocii sa-le dezamagite. Tocmai i-au fost stricate planurile, chiar e amuzanta situatia asta. Il intreb unde vrea sa mergem acum si vad ca se gandeste. Minune, stie sa gandeasca. Nu pot sa zic cu voce tare tot ce gandesc pentru ca s-ar supara, dar n-ar strica sa-si foloseasca creierul din cand in cand si sa nu faca primul lucru care-i trece prin cap.
- Mergem la Karaoke, la ora opt seara.
Era asa devreme incat m-a fulgerat un gand. Nemernicul, vrea sa scape de saraca Mary.
- N-am mai avut o noapte incendiara de sambata seara.
Tocmai ce spuneam, nu poate sa tina pentru el nimic. Imi dau ochii peste cap si ii sugerez sa sune la linia fierbinte, cum facea colegul meu Jake cand nu putea dormii noaptea.
- Nu, doar daca esti tu in spatele liniei.
De data asta s-a intrecut cu gluma. Il privesc urat si ii spun sa inceteze cu glumele proaste pentru ca pe mine ma scot din sarite. Sper sa inteleaga mesajul, sau il voi lasa singur cu Mary in seara asta .
In loc sa o ia pe strada lui vine cu mine pana acasa. Ce cavaler, n-am ce spune. Ii dau un pupic pe obraz multumindu-i ca m-a condus .
- Nu ma mai spal pe obrazul asta .
Replica lui m-a facut sa rad, iar la asta a contribuit si fata lui de visator. Ma ridic putin pe varfuri si ii dau un sarut scurt si apasat pe buze. Nu inseamna nimic, nici pentru mine, nici pentru el, dar era amuzat, mai ales cand ne privea cineva.
- Gata, acum nu mai saruti pe nimeni.
Rade prinzandu-se de gluma si adauga cu un ton amuzat :
- Neah , mai saruta-ma o data si ma mai gandesc.
Imi face cu ochiul amuzandu-ma cumplit, apoi imi iau la revedere de la el intrand in casa .


Imi face cu ochiul amuzandu-ma cumplit, apoi imi iau la revedere de la el intrand in casa .
Nu am norocul sa intru bine pe usa ca tata imi sare din sufragerie pe hol, calm.Stai, ce facea el la ora asta acasa?
-Cine era cel de afara? Ma intreaba serios parca sagetandu-ma din priviri.
-Daniel, il stii.
Ii raspund relaxat dandu-mi jos din picioare tenesi si intrand in sufragerie.Imi las ghiozdanul si vreau sa ies din camera.
-Asta da, insa ce faceai acolo era demn de dispret. imi spune serios punandu-se in fata usi.
-Ce faceam acolo.? ii fac un ranjet ca de copil nevinovat.
Observ atitudinea lui superioara si actul in care parca ar vomita ca mai apoi sa il aud ca facem prosti si ca fac familia de ras, unde ridica tonalitatea.Eu, ce sa fac, raman surpins facand o mutra de prost.
-Da, tu, lup in piele de oaie, cu cine crezi ca vorbesc? ridica tonalitatea la mine suparat.
Raman mut si prost cu diploma ca habar nu aveam ce incerca sa insinueze.Ma uit in jur si nu era nimeni in camera in afara de cei care vorbesc.Eu si tata care era suparat.
-Se pare ca cu mine. raspund cu o fata de caine prost.
-Cum poti sa faci asa ceva?
Gata, gata sa ragneasca la mine ca un lup si nu glumesc cand zic ca el este lupul si eu oaia, dar acum fiecare cu parerea lui.
-Simplu. Imi apropii buzele de ale lui.
Incerc sa explic tot neintelegand la ce bate, ca nu zicea si el in limba pe care o vorbim toti de zi cu zi, ci imi baga filosofii.Degeaba ca el se face rosu la fata, mai, mai sa-i sara si tandara:
-Cu un barbat?! imi ironizeaza. Asta faci cu o femeie. incearca el sa-mi explice, dar degeaba.
-Eu nu, imi plac baietii.
Raspund serios rezemandu-ma de spatele canapelei din piele.Nu intelegeam de ce reactioneaza asa.Calmitatea la el nu era o nouatate si isi iesea rar din pepenii, dar acum nu puteam sa deduc din ce cauza este asa?
-Si ce rezolvi tu cu un baiat?
-Ce rezolv si cu o femeie. ii raspund promt si sigur pe mine.
Cu asta cred ca i-am dat atacul final.Nu mai rezista in picioare si eram sigur ca i-a crescut tensiunea de s-a asezat pe un scaun strigand la mama sa-i aduca un pahar cu apa.Nu intarzie sa apara cu paharul in mana intreband chiar ce s-a intamplat surpinsa cand il vede pe tata.
-Lu' tati ii creste tensiunea. raspund intr-un mod copilareste.
-Si din ce cauza?! Ca-mi vi cu prostii. imi spune revoltat apoi o priveste pe mama dupa ce lua o gura de apa. Auzi, fit-o este gay.
Si-mi da lovitura de gratie cu replica asta, insa mama nu s-a lasat impresionata.La un moment cand a procesat informatia mai bine o chicotit.
-Si de cand asta este o noutate?
-Tu te auzi ce spui? ii raspunde mamei cu o intrebare la randul lui si chiar suparat.
-Nu am spus nimic gresit. scoate un zambet dulce apropiindu-se de mine. Baiatul meu este un scump. Apoi ma pupa pe frunte.
Ii multumesc mamei ca ma incurajeaza sau macar este alaturi de mine.
-Cu mare drag, scumpule.
Imi raspunde la multumire vorbind atat de bland incat asa fi adormit in bratele ei.Nu dura mult ca ii face o mutra urata tatei si ii vorbeste:
-Tu, urangutanu-le! se rasteste la el. Mai slabeste, ca esti cat patul!
Acesta se stramba din nas ridicandu-se de pe scaun si iesind din sufragerie, parca tunand si fulgerand.Stia un lucru sfant, nu se lua in gura cu mama ca imediat isi facea bagajele si pleca la bunica.

Oricat de mult as fi vrut sa scap de interogatoriu mama nu s-a lasat pana nu a aflat totul cu lux de amanunte.Eh, i-am zis esentialul si a inceput sa rada spunandu-mi pe ultima suta de metri ca trebuie sa raman la cina ca vine Damian, ala care-l tot lauda tata cand vine de la birou.Noroc ca cina era la sapte si mama a zis ca pot sta doar o ora.



Răspunsuri în acest subiect
Dragoste la indigo - de Sushi - 05-04-2013, 06:10 PM
RE: Dragoste la indigo - de RosetteFoxy - 05-04-2013, 07:18 PM
RE: Dragoste la indigo - de Michee - 07-04-2013, 08:01 PM
RE: Dragoste la indigo - de Katsu - 08-04-2013, 09:34 AM
RE: Dragoste la indigo - de Kira's Scarlet - 08-04-2013, 11:07 AM
RE: Dragoste la indigo - de ohaio_angel - 09-04-2013, 11:03 AM
RE: Dragoste la indigo - de Katsu - 09-04-2013, 11:57 AM
RE: Dragoste la indigo - de Kira's Scarlet - 09-04-2013, 02:09 PM
RE: Dragoste la indigo - de Chronicles. - 09-04-2013, 02:09 PM
RE: Dragoste la indigo - de Michee - 09-04-2013, 07:57 PM
RE: Dragoste la indigo - de RosetteFoxy - 25-05-2013, 02:07 PM
RE: Dragoste la indigo - de Sushi - 04-11-2013, 02:20 PM
RE: Dragoste la indigo - de kalona - 09-11-2013, 02:15 PM
RE: Dragoste la indigo - de ohaio_angel - 18-12-2013, 11:24 AM
RE: Dragoste la indigo - de RosetteFoxy - 29-12-2013, 11:12 PM
RE: Dragoste la indigo - de Kira's Scarlet - 04-01-2014, 09:16 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Indigo. [ +18 , yaoi , one-shots ] ~X~LoVeLeSs~X~ 13 8.362 01-08-2009, 02:22 PM
Ultimul răspuns: L'pti.chat


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)