Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Cum sa te indragostesti in trei pasi simpli.

#6
1. Nu va luati de graba cu care am scris urmatoarele capitole, stiu ca sunt grabite ca naiba - pentru ca o sa le reiau din perspectiva lui Ty mai incolo [ un fel de partea a doua ]
2. Merci de com ^^


III. Ruinele

Ce am facut? Cum adica nu mi-a facut nimic? Nu el m-a muscat? L-am vazut cu a plecat, simtind durere abia dupa ce el a disparut din raza mea vizuala. Incheietura mea inca sangera... La dracu! Am bagat repede mana sub jetul de apa de la robinet si am inchis ochii din cauza durerii.

M-am ridicat repede si, tinandu-mi mana cu rana in sus, am inceput sa scot sertarele domnului doctor pana am gasit un sul de pansament. Am incercat sa o vindec, cred ca am rostit incantatia de vreo cinci ori... dar de fiecare data rana ma durea mai tare... asa ca dupa ce mi-am dezinectat-o si pansat-o am iesit din cabinet. Se sunase de mult, nu mai era nimeni pe hol, deci nu mai aveam cum sa intru la ora. M-am uitat din nou in jur si m-am asezat pe pervaz. Afara se vedeau elevii de la 12C care aveau sportul.

-Lance, ce faci aici ? Nu ai ore ? l-am auzit pe James, unul dintre cei care ajuta la apararea scolii. Era in niste pantaloni pana la genunchi, un prosop in cap si maieul alb.

-Am intarziat... nu mai mai primeste, am spus si mi-am ciufulit parul cu mana ranita. Cand a vazut pansamentul mi-a prins mana si s-a uitat la mine.

-Lance, ce ai patit ? Vii la scoala dupa intamplarea aia si ce faci ? A spus speriat si cand am vrut sa-mi trag mana a prins de capatul pansamentului si l-a dat jos. Nu era prin de sange insa avea pe el iar urma de muscatura era vizibila.

- James, lasa-ma! am spus incercand sa-mi iau mana. Nu mi-a dat drumul ci m-a privit nervos.

- Cine e? E in scoala, nu? Sau...pe drumul tau spre casa?Lance, zi imediat cine e nenorocitu' ca-l omor! a spus, mai bine zis a tipat sis-a aporpiat repede de mine. prosopul i-a cazut de pe cap, lasandu-i parul lung in aer. Mi-a dat drumul la mana si a tras de tricou in partea unde am fost muscat si apoi mi-a dat drumul, sau cel putin asa parea. Mike si inca unul au vazut ce s-a intamplat si l-au tras de langa mine. James era nervos, suparat dar nu pe mine.

-James, calmeaza-te! a spus si atunci cand s-a uitat la mine m-am aplecat,am luat fasia de pansament si am fugit inapoi in cabinetul doctorului.Am incuiat usa si m-am asezat pe pat.Ce eram pentru Ty ? Adica... nu-mi facuse nimic? Pfoa, sigur - de-aia ma gandesc la el mereu... si la.aaah! m-am ridicat brusc si m-am uitat in oglinda. Ochii si parul meu ... incepusera sa redevina normale. Am oftat usurat sim-am intins din nou in pat. Am ridicat mana in aer si mi-am privit inelul gandindu-ma la intamplarea de acum cateva mimnute... cand nu mi-a mers incantatia. Am luat inelul si l-am pus pe degetul care ar fi trbuie sama transforme.

Corpul meu..era in flacari, ma durea absolut totul. Am inceput sa tip din cauza durerii, am incercat sa-mi scot inelul ,am cazut din pat . Durerea impactului a fost egeala cu zero, corpul inca imi ardea. Am inceput sa ma foiesc, sa ma intorc insa nimic . Ce era ciudat era ca..desi ma durea ingozitor eram constient . Tipam dar are-mi era teama ca nu pot intra... asta pana cand am vazut o silueta. S-a aplecat si mi-a prin mana cu inel si l-a scos. L-a aruncat sim-a luat pe brate. Era mai bine , puteam respira normal. Am simtit patul moale si apoi am reusit sa vad cine era.

- Tyrone... ce cauti aici ?l-am intrebat. Cum ai ajuns aici ? am cntinuat cu intrebarile si l-am urmarit cu privirea. S-a aplecat, a luat micul obiect si s-a asezat langa mine.

- Am uitat sa-ti zic ceva important, te-am auzit si ma gandeam sa nu te las in chinuri.oh..si am intrat aici pe acolo , a spus si a aratat peretele. S-a aporpiat de chipul meu si a oftat dezamagit. Of, cand credeam ca o sa tina mai mult, a spus si a luat o oglinda. Revenisem... aspectul meu!

Eram atat de fericit incat nu am simtit cand m-a luat de mijloc si m-a tras langa el. Cad am dat oglinda la o parte am rosit puternic. Am scapat-o si l-am privit. Daca James ar afla... adica oricum el nu avea ce cauta in scoala, era sigur spion! A scos din buzunar un lantisor simi l-a pus la gat. Ah...era cel care-l pierdusem. Si-a aporpiat buzele de ale mele si m-a sarutat fara sa mai astepte invitatie speciala. Era sigur un vis... adica tot. Parea imposibil ca Ty sa fie necromant si eu indragostit... si acum sa ma sarute - pur si simplu nu! Am inchis ochii si mi-am pus mainile in jurul gatului sau.

- Lance! Lance te-am auzit tipand si ma gandeam ca necr... am auzit o voce si niste pasi rapizi. l-am impins pe Ty fara sa-mi dau seama insa el nu s-a lasat pana nu am ramas fara aer si abia atunci a privit persoana care a intrat. Era James, ne privea uimit iar Tyrone era nervos si incruntat.

- Ce vrei ? Nu vezi ca am treaba?Dispari! a spus Ty fara sa-mi dea voie sa ma ridic. James inca era incremenit, sau a fost, pana l-a auzit pe Tyrone urmat de clopotel. S-a uitat la mine si apoi in jur. L-a privit pe Ty si s-a incruntat. De ce simteam ca mai am putin si voi asista la o crima ?

- Cum doriti, domnule! Aveti grija sa nu-l mancati!a spus maraind si s-a uitat la mine. Lance, scuzele mele pentru mai devreme. Nu stiam ca persoana care te-a muscat a fost domnul Tyrone... credeam ca a facut-o cineva inaintea lui. Eram confuz, foarte. De ce James ii spunea lui Ty "domnule" ? si de ce a facut o plecaciune? Aplecat, lasandu-ma singur cu motivul mortii mele, sigur! Cand am fost din nou singur Ty m-a sarutat din nou, fara sa explice ce s-a intamplat. La un moment dat totul s-a intunecat, nicio lumina. Am deschis ochii si l-am impins speriat pe Ty, dorind sa vad ce se intampla. Atunci am vazut niste aripi mari, negre care ne inconjurau pe amandoi. Am tipat si am inceput sa-l imping , sa-l lovesc.

- Da-mi drumul! am continuat sa repet speriat. Ty se parea ca nici macar nu ma aude. M-am oprit si atunci si-a desfacut aripile, care au lasat pene pe mine. Erau...frumoase! Diferite de ale lui Jenny, care le avea albe , doar doua. El avea... sase negre, cate trei pe fiecare parte. Eram atat de captivat de frumusetea lor incat nu am vazut in jur... camera era distrusa, era cate un mic foc pe ici-colo iar peretii disparusera.Mirosea a fum, scoala! mi-am dat seama si m-am ridicat.. M-am uitat in jur speriat.

- Dupa ce te uiti ? i-am auzit vocea lui Ty . Era parca dublata de alta , ca ale desenelor animate. Amicii tai nu sunt aici, au fugit ... raniti dar in viata. James a avut grija de ei...Eu de tine, nu iubire? Grija ? Ce mai grija - liceul era distrus, totul era vraiste. Cand s-a intamplat asta? M-am intors cu fata la el. Era... motivul mortii mele. A ranjit si mi-a pus inelul pe palma.

-Incearca sa nu te sinucizi, iubire...
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cum sa te indragostesti in trei pasi simpli. - de Natsuru - 10-02-2013, 11:08 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dragostea eterna dureaza trei luni crazy little red 33 20.383 22-09-2012, 10:44 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Urme muritoare de pasi Aphrodisiac 3 2.346 22-01-2012, 07:26 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Cand te indragostesti sakura_sasuke 3 4.087 20-11-2011, 03:21 PM
Ultimul răspuns: i Ramenn.
  Trei luni în Italia Ayu.Lore 3 2.537 06-11-2011, 06:51 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Pasi nehotarati matzaplouata 3 2.470 15-07-2011, 05:29 PM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  Dragoste in pasi de dans **angels** 15 9.393 25-12-2010, 12:31 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  O echipa,trei fete Yoko-sama 13 6.609 10-12-2010, 10:45 AM
Ultimul răspuns: Yoko-sama
  In pasi de dans Shilpa 1 2.654 01-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: Bloom.
  Trei minute! [+16] [yaoi] Aliss_anime 6 4.510 22-02-2010, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.147 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)