Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Indragostita de un star

#2
Ok ok , am sa-ti las o mini critica corecta, nu absurda...chiar daca nu ai cerut. Pentru inceput a fost bine, dar nu m-ai impresionat intr-un mod deosebit. Serios acum " pentr-u " ? Spune-mi te rog ca este greseala de tastare nu de scriere ! + ca prima propozitie nu prea are logica. Unde este predicatul ? In primul fragment ai folosit la repetitii...wa ! Fi atenta : " Viata " - de 4 ori in 2 peopoziti. " Nu duc lipsa de nimic " - si la sfarsit si la inceput de propozitie, una dupa alta. Incearca sa inlocuiesti anumite cuvinte cu sinonimele lor, nu le repeta pe aceleasi de n ori, nu suna bina si zgarie pe creier. Primul capitol, hmm...nu pare neaparat un inceput de " viata noua " ci mai degraba un " mini rezumat al povestiri biografiei unei persoane ". Ciudat, asa-i ? Sa nu ma intelegi gresit, nu-mi plac scriitori care spun din start " fata cu parul verde si ochii mov " dar totusi, o oarecare descriere a personalitai sau a aspectului nu strica. Adica, tata lumea stie cum arata Sakura. dar asa e misto de folosit intr-un fic. Suspansul, sa zicem ca nu a fost la el acasa. Te-ai axat mai mult pe trecutul sadic al fetei. Nu e rau ! Dar daca ai folosi mai multe cuvinte noi si deosebite nu ar fi rau deloc ! Greseli de tastare...nu m-am uitat ! Doar ce mi-au sarit in ochi cateva. Per ansamblu capitolul 1 promite alte capitole vitoare mult mai bine !

Cu sinceritate Hope ! Te-am pupat !
[center][Imagine: tumblr_ljp85yDnif1qhk7cjo1_500_large.jpg...wERIH3KuPA]
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
Indragostita de un star - de dydy - 02-08-2012, 11:37 PM
RE: Indragostita de un star - de Hope - 02-08-2012, 11:59 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Indragostita de seful Yakuza denieverlove lovever 7 4.928 21-08-2011, 04:30 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Sa fii indragostita de...nimic. robsten 13 7.307 15-01-2011, 10:12 PM
Ultimul răspuns: robsten
  Indragostita de Sperietoarea de pasari .... Kato 5 3.810 24-12-2010, 09:45 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 10.019 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  A new shining star [Kaleido star fanfic] angeliqueVampire 20 15.939 15-10-2008, 05:48 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)