Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Niskuta's Portofolio.

#3
Uhm, nu o sa ti le iau la comentat pe fiecare in parte, o sa incerc sa vorbesc la modul general. Texturile pe care le ai ar trebui ori puse cu cap, in sensul ca ar trebui aranjate in asa fel incat sa se potriveasca cat de cat cu imaginea ( si, apropo de asta, pune-le pe screen pentru ca pe Lighten au un aspect low quality ), ori sa renunti la ele pana inveti sa le folosesti. Spui ca nu iti place sa urmaresti tutoriale pentru ca vrei sa iti "expui propriile tale conceptii" dar uiti un amanunt destul de important: nimeni nu face tutoriale pentru ca altii sa copieze pas cu pas, imagine cu imagine, ce e prezentat acolo. Poti sa urmaresti tutoriale, cu totii o facem, dar nu sa urmezi toti pasii si sa ajungi la un rezultat identic cu cel al autorului, folosesti imaginile tale, resursele tale, dar inveti cateva tehnici noi din tutorial si reusesti sa iti formezi un anumit stil de lucru. Si legat de faptul ca nu iti place sa le incarci, mi se pare ciudat. Intr-adevar, semnaturile foarte incarcate nu arata bine, dar daca stii sa iti organizezi resursele in asa fel incat sa arate bine nu conteaza cat de multe folosesti. Nimeni nu a spus ca o semnatura simpla e urata sau de incepator atata timp cat e executata ok, dar daca tot ce faci e sa umbli la culori/luminozitate si sa pui o textura mai bine nu o mai faci deloc. Eu astept sa vad alte lucrari si iti spun ca ar fi bine daca ai cauta niste tutoriale pentru incepatori ca sa mai inveti cate ceva si sa-ti descarci niste resurse. Multa bafta!
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy




Răspunsuri în acest subiect
Niskuta's Portofolio. - de Niska - 26-07-2012, 04:29 PM
RE: Niskuta's Portofolio. - de Daria - 29-07-2012, 03:54 AM
RE: Niskuta's Portofolio. - de History - 05-08-2012, 02:08 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ang's Portofolio. Ang. 52 31.961 31-08-2012, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  My Portofolio Games Master 7 4.497 15-08-2008, 12:25 PM
Ultimul răspuns: yulobo
  My Portofolio [New Features : Flash & Vectors] Fernando Torres 7 4.421 11-08-2008, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Fernando Torres


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)