Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Wait...and dead

#3
Daca am vazut ca va place asa de mult mi-am zis sa nu va mai tin atata in suspans si voi posta al 2-lea capitol ^_^

Capitolul 2: Amintiri din trecut

Era iarna , tatal meu plecase impreuna cu mine si mama intr-o excursie la bunica.
Zapada era foarte mare , era frig si sufla vantul destul de tare.Eram chiar langa o padure , era bezna deoarece copacii nu lasau lumina sa patrunda. Tata conducea linistit in timp ce mama citea o revista . Tin minte foarte bine ce era scris pe ea '' Frumusete eterna '' , citea de aproximativ 10 minute. Eu eram ocupata sa construiesc un puzzle.
Mergeam linistiti cand deodata s-a auzit o pocnitura scoasa de masina. Mama a scapat revista din mana iar tata s-a speriat atata de tare incat a pierdut controlul masinii.
Ne-am oprit un moment si tata a coborat sa vada ce sa intamplat.
- E roata sparta!
- Asta ne mai lipsea , spuse mama putin suparata .
M-am intins pe bancheta din spate si am inceput sa cant o melodie. Aveam versurile in gand , cantam plictisita , gandul zurabu`mi departe de realitate.
- Uite , este acolo o cafenea , ma duc sa beau pana tatal tau termina cu masina , imi spunea mama , dar eu nu o auzeam , continuam sa cant.
Am vazut cum mama iese din masina si vorbeste cu tata dupa care o ia in stanga si se duce...mai departe decat crede.
M-am ridica in pozitie de sezut si privieam prin geam.. Fulgi de nea cadeau pe jos , adunandu`se tot mai multe. Copacii erau acoperiti cu zapada si se miscau intr-un ritm in care cantam eu melodia.
Observ o silueta din padure , care parca se apropie tot mai tare. Nu m-am speriat , priveam in continuare , fiecare miscare a lui .Cand a ajuns mai aproape si l-am vazut , inima mi sa oprit in loc si a incetat sa mai bata , simteam doar vantul rece. Corpul imi era atat de rece incat deja mi se invinetisera . Aratam ca si un cadavru... nu credema ca ma voi mai trezi vreodata. Dupa o ora , mama inca nu se intoarsera.. mi-am deschis ochii inlacrimati si plini de frica si ma uitam imprejur sa vad unde ma aflu. Eram tot in masina... dar nu mai stiam ce se petrecuse... stateam in masina... ma jucam puzzle... si? ce sa intamplat? ohh.. aduti aminte.. aduti aminte Ethel... priveam pe geam... si? ce sa intamplattt??!!! am vazut pe cineva... da.. am vazut pe cineva care se apropia .. si? am lesinat? nu.. nu era asta.. i-am vazut fata si am lesinat.. apoi.. avea fata plina de riduri , fruntea atat de mare si parul galbeniu parca slinos. Avea ochii mici si plini de sange iar gura... gura era cea mai inspaimantatoare, niste dinti mici insa plini de sange iar limba mare cat palma mea . Sangele ii curgea pe buze in jos ajungand pe pieptul lui atat de negru de mizerie. Iar spatele ii era cocosat , iar picioarele semanau cu niste bete.In mana tinea un cutit . Arata.. ca si un demon.
Era ca si un cosmar.. dar stai! Unde este tatal meu??? nu mai este langa masina... e pustiu. Ies ca furtuna din masina si inchis usa. Ma indrept spre padure... este foarte frig, mi se face pieala de gaina , insa continui sa merg. Ajung in padure , totul este intuneric , se aud pasii mei zdrobind zapada.
Ajung la un copac... destul de batran si vad... vad acel lucru.. acel demon.
- Stai!
Se intoarce spre mine , incepe sa rada si.. si dispare!!!! Pur si simplu dispare... raman singura... ma uit pana in varful copacului... si il.. il vad... tatal meu era spanzurat...

Miezul nopti - este miezul noptii
Si ea plange - singura
Si visele mor
Miezul nopti - este miezul noptii
Si ea plange - singura
Si toti ingerii tipa noaptea

Continui sa cant .. si cad jos ... pe pamant.
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.





Răspunsuri în acest subiect
Wait...and dead - de Heratcher.21q - 30-11-2008, 10:13 PM
RE: Wait...and dead - de ::::yamashita ayumu:::: - 01-12-2008, 12:04 AM
RE: Wait...and dead - de Heratcher.21q - 01-12-2008, 02:22 PM
RE: Wait...and dead - de angeliqueVampire - 07-12-2008, 07:03 PM
RE: Wait...and dead - de Apathy - 07-12-2008, 09:06 PM
RE: Wait...and dead - de Sadic_Soul - 09-12-2008, 09:20 PM
RE: Wait...and dead - de Lithium-Angel - 10-12-2008, 10:06 PM
RE: Wait...and dead - de Heratcher.21q - 13-12-2008, 11:08 PM
RE: Wait...and dead - de Apathy - 13-12-2008, 11:45 PM
RE: Wait...and dead - de Flash - 14-12-2008, 12:16 AM
RE: Wait...and dead - de Heratcher.21q - 14-12-2008, 03:20 PM
RE: Wait...and dead - de Apathy - 15-12-2008, 03:47 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Escape from the dead Zummy 49 18.926 11-08-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)