Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Wait...and dead

#1
Am inceput sa scriu la un fic nou....este putn mai diferit decat celelalte dar zic eu ca merita sa incerc....voi posta primul capitol.

Personaje:
Ethel: o fata inalta cu parul negru lung...are ochi verzi.Este o fata retrasa, singuratica si calma....sta mai mult singura si i place acest lucru.

Capitolul I: Viata si moarte

Draga jurnalule , ma numesc Ethel.
In primul rand vreau sa iti spun ca daca nu aveam un motiv anume nu te deschideam niciodata sa scriu niste randuri din viata mea. Nu sunt genul de persoana care sa scrie un jurnal despre ,, Vai ce il iubesc pe X " , nu , despre ce am sa-ti povestesc eu este mai mult de atat.
Dar mai intai sa incepem cu inceputul , dupa cum ti-am spus mai sus , ma numesc Ethel si ieri am implinit 16 ani , so Happy Birthday! Sunt in New York dar sunt nascuta in Tokio. Ne-am mutat aici cu mama chiar dupa ce tata a murit ( da, accident grav cu masina '' cica '' dupa spusele mamei ) dar fiti sigur ca nu era asta. A fost omorat , am vazut cu ochii mei asta , dar acum nu asta este important , ci prezentarea mea.
La liceu nu sunt cea mai populara , dar invat destul de bine si am cateva prietene.In familie e destul de bine , am o bunica foarte buna la suflet , mereu ma linisteste si se comporta foarte bine cu mine.Acum sa trecem la adevarata poveste.

Viata dupa moarte?
Ieri data de 16 decembrie 1990 , o fetita a fost gasita de catre mama ei in baie , moarta. Aceasta ne spune cateva lucruri despre incidentul petrecut.
,, Am venit acasa de la cumparaturi si am intrat in baie pentru a ma schimba de haine , insa nu inainte de a face un dus. Am inceput sa ma dezbrac si am dat drumul la dus , lasand perdeaua sa acopere cada . Cand apa era destul de calda am dat perdeaua la o parte si am gasit-o pe fetita mea zacand in sange innecata. '' Ne spune mama fetitei de doar 10 ani plangand. Ce sa intamplat dupa aceea ne povesteste doctorul care a readus-o al viata pe fetita ,, Mama fetitei a sunat la ambulanta iar noi am trimis o masina dupa ea. Cand a ajuns din prima privire am stiut ca este moarta , insa am mai conectat-o la aparate cu speranta ca isi va reveni , asta a fost cerinta mamei . '' Incredibil insa aparatele au adus-o la viata , in doar 5 minute aceasta si-a revenit! Doctorii au fost foarte surprinsi de rentoarcerea la viata a fetitei si au declarat ca nu au mai intalnit pana acum asemenea lucru. Mama fetitei ne mai spune cateva lucruri ,, A fost prima oara cand am lasat-o acasa si nu m-as fi gandit ca are sa pateasca asa ceva. Dar de unde atata sange? totul este confuz , Yeardley nu avea nici o rana pe corp , era perfect sanatoasa! Este un miracol '' .

Am aparut chiar si in ziar .Ei bine nu stiu cum s-a intamplat , tot ce imi amintesc inainte este ca am vazut ceva... ceva straniu ... dormeam linistita cand am auzit zgomote din baie .. am intrat , iar atunci inima mi s-a oprit ... nu imi mai amintesc nimic!
Acum iti voi lasa inca un articol pe care l-am gasit intr-un ziar ca sa iti dai seama de cea ce se petrece aici ^_^"

Aceeasi fiinta , aceeasi moarte!

Este vara anului 1993 , acum 3 ani o fetita a fost moarta, insa si-a revenit cu ajutorul aparatelor. Inspaimantator insa s-a intamplat din nou. '' Stateam acasa si ma uitam la televizor cand deodata s-a luat curentul . Fica mea statea in bucatarie si prepara cina , afara era o furtuna ingrozitoare , probabil de aceea s-a luat curentul. Am intrat in bucatarie si am auzit un tipat , era fica mea, care statea chiar langa mine. In spatele meu insa ( probabil nu ma veti crede si imi veti spune ca sunt nebuna) insa l-am vazut pe sotul meu! care a decedat acum cativa ani! '' ne spune femeia ingrijorata. Fata , pe nume Yeardley ne acorda un interviu imediat ce iese din spital. Aceasta ne povesteste continuarea '' Dupa ce l-am vazut pe tatal meu stand in fata mea cu un cutit in mana mi-a venit sa urlu! Este tipic, deoarece el este mort! A dat cutitul in mine, iar apoi a disparut. Mamei nu i-a venit sa creada si a sunat imediat ambulanta. Doctori au spus ca sunt moarta imediat dupa ce m-au conectat la aparate. Insa nu, dupa aproximativ 5 minute mi-am revenit putin si am stat o saptamana in coma , dupa care m-am trezit din pat si am inceput sa merg '' . Aceasta poveste este incredibila , oare aceasta fata are 9 vieti?

Intr-adevar l-am vazut pe tatal meu! Si nu`mi vine sa cred! De ce sa se razbune pe mine? Normal este tatal meu... a murit ucis.
Am sa va povestescu cum s-a petrecut.

~Va Urma~

astept pareri si comentarii in legatura cu noul meu fic ^_^
Bye
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.





Răspunsuri în acest subiect
Wait...and dead - de Heratcher.21q - 30-11-2008, 10:13 PM
RE: Wait...and dead - de ::::yamashita ayumu:::: - 01-12-2008, 12:04 AM
RE: Wait...and dead - de Heratcher.21q - 01-12-2008, 02:22 PM
RE: Wait...and dead - de angeliqueVampire - 07-12-2008, 07:03 PM
RE: Wait...and dead - de Apathy - 07-12-2008, 09:06 PM
RE: Wait...and dead - de Sadic_Soul - 09-12-2008, 09:20 PM
RE: Wait...and dead - de Lithium-Angel - 10-12-2008, 10:06 PM
RE: Wait...and dead - de Heratcher.21q - 13-12-2008, 11:08 PM
RE: Wait...and dead - de Apathy - 13-12-2008, 11:45 PM
RE: Wait...and dead - de Flash - 14-12-2008, 12:16 AM
RE: Wait...and dead - de Heratcher.21q - 14-12-2008, 03:20 PM
RE: Wait...and dead - de Apathy - 15-12-2008, 03:47 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Escape from the dead Zummy 49 18.585 11-08-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)