Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sex Drugs and Rock n Roll

#5
Buna ^_^
Am zis sa trec pe aici cu un mic comment, care sper ca o sa ajute. In primul rand as vrea sa te intreb daca asta e primul tau fic. Mi se pare ca ai povestit intr-o maniera putin copilaroasa, iar dialogul a fost in exces in al doilea capitol. Actiunea este si ea destul de accelerata. Totul se intapla cam rapid. In acelasi capitol Sakura ii intalneste si pe Itachi si pe Sasuke si fac si schimb de numere de telefon. Adica nu spun sa pui multa descriere si sa ne zici cu lux de amanunte cum arata camera ei, parcul pentru skateri si restul, pentru ca ar fi plictisitor. Dar e si mai banal sa spui ce deja stiam: infatisarea personajelor, relatiile dintre ele si altele. Daca poti aduce comparatii noi, sau descrie intr-un mod unic, atunci fa-o.
Nu stim multe nici despre reactiile personajelor. Adica ele doar vorbesc si vorbesc si rareori mai mentionezi ce fac. De asemenea, nu ti se pare ciudat inceputul capitolului doi? Itachi si Sakura au facut cunostinta, iar apoi aflam ca nu sau mai vazut de 3 ani. Deci se stiu sau nu?
Nu cred ca mai ceva de zis, probabil ar mai fi, dar sunt prea obosita ca sa mai vad bine ce scriu. Sper ca nu am scris degeaba si ca intelegi ca am vrut sa te ajut, nu sa te critic.
Te rog sa ma anunti cand pui nextul si bafta in scrierea lui :)
[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.




Răspunsuri în acest subiect
Sex Drugs and Rock n Roll - de Live.Rock - 25-04-2012, 06:30 PM
RE: Sex Drugs and Rock n Roll - de DiZ - 25-04-2012, 11:15 PM
RE: Sex Drugs and Rock n Roll - de Live.Rock - 26-04-2012, 05:19 PM
RE: Sex Drugs and Rock n Roll - de Lia - 26-04-2012, 05:42 PM
RE: Sex Drugs and Rock n Roll - de Ayumi Michaelis - 16-05-2012, 12:06 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sex , Drugs N Rock N Roll [+18] sickness 3 3.359 17-05-2011, 11:31 PM
Ultimul răspuns: Dragonz Eyez
  Sex,Love and Rock'n Roll [Yuri,18+] Kolume 5 4.179 20-03-2011, 05:01 PM
Ultimul răspuns: Ymequa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)