Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cocktail de aparente

#1

M-am gandit sa postez si eu un fic , l-am mai postat pe un forum , doar ca aici l-am modificat putin . In principiu sper sa va placa :)



Varsta minima: +18 ( pentru cuvintele necenzurate si scene hentai )
Gen: S.F, romance, horror
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat: Simplu



[center]~ Cocktail de aparente ~



Prolog[/center]


Unii oameni isi pun toata speranta intr-un anumit lucru , apoi cred ca tarie ca visul lor s-a implinit . De multe ori insa , viata ofera multe lucruri , dar cu siguranta ia dublu pe cat a dat . Unii oameni visatori , gasesc frumusete chiar si intr-un cosmar , pe cand altii , socotesc urat pana si cel mai splendit vis . Alti oameni nu fac diferanta intre aparenta si esenta unui obiect sau al unei persoane, asa cum alti nu inteleg diferenta intre un trandafir sangeriu si unul turcoaz . Culoarea acestei flori minunate are o adevarata poveste , fiecare semnificand aparenta si esenta unui anumit simbol . Culoarea rosie al unui trandafir a semnificat mereu sentimentul iubiri , al dragostei . Dar , de multe ori si ura , lacomia si sangele . Oare taurul turbat nu este obsedat de rosul furiei ? Oare o femeie cand vede un trandafir rosu nu se gandeste la iubirea ei ? Aparenta este frumusetea flori , delicatetia si dulceata ei , iar esenta , adevaratul sentiment simtit cand atingi acele petale sengerii, catifelate. Aceasta este esenta pura ! Dar oare cealalta ? Acei spini ascutiti care sfasie pielea delicata , umezindu-se cu sangele rosu ! Trandafirul sangeriu , atat de superb si totusi atat de prefacut . Te ademeneste cu frumusetea lui apoi te distruge incet , terminad prin a-si ofili frumusetea , ramanand doar spinii si bulbul florii in pura lui esenta.
Dar trandafirul turcoaz ? Ah , albastrul sclipitor al cerului , albastru de caraibe al marilor si oceanelor. Albastrul albastrui al florilor si albastrul marin al apei. Dar oare nu si albastrul mari este diabolic in esenta si pur cristalin in aparenta ? Marea calda , atat de pasnica , te atrage in apa cristalina , mangaindu-ti atat de placut corpul , pana te invaluie in valurile mortale indreptandu-te spre larg. Oare albastrul cerului aduce doar zi insorita ? ..sau doar alina norii si soarele , pregatindu-i pentru o furtuna ?
Marea turcoaz , atat de linistita pe vreme insorita apoi atat de salbatica si dezlantuita pe timpul furtunii . Oare nu albastrul aduce frumusete , colorand pana si cel mai sumbru cer si cea mai murdara apa. Albastrul pur , stapan in esenta vazduhului.
Doi trandafiri , superbi ! Unul sangeriu iar altul turcoaz...Rosette si Almette , doua flori cu spini in aparenta si esenta vietii tulburi. "


[center][Imagine: scaled.php?server=163&filename=animetwin...es=landing][/center]




Astept pareri si critica sincera . <3
[center][Imagine: tumblr_ljp85yDnif1qhk7cjo1_500_large.jpg...wERIH3KuPA]
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
Cocktail de aparente - de Hope - 09-04-2012, 02:36 AM
RE: ~ Cocktail de aparente ~ - de hiimera - 09-04-2012, 12:09 PM
RE: Cocktail de aparente - de Hope - 20-04-2012, 01:09 AM
RE: Cocktail de aparente - de irina3ser - 20-04-2012, 05:24 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cocktail de vise Nya. 8 5.420 04-07-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Inselati de aparente Miss M 9 4.627 11-04-2012, 12:47 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Dincolo de aparente Erina Ozaki 2 2.914 04-08-2009, 01:40 AM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)