Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mesagerul Diavolului

#9
Capitolul 3


Stateam alaturi de pusti in timp ce acesta incerca sa faca o vraja asupra oglinzii . Oglinda este de fapt un vas mare din piatra, cu o substanta cenusie in care se pot vedea anumite lucruri si locuri din lumea umana. Nu puteam vedea in cimitire, manastiri, biserici si in casele celor cu adevarat crestini, dar in mare vedeam peste tot cu ajutorul acestei " oglinzi " .
- Fi atent aici.
In cele din urma a reusit sa gaseasca ceea ce cauta. Priveam un adolescent cum facea dus. Ma incrunt aruncandu-i o privire enervata pustiului. Da, tipul avea un corp apetisant, dar in momentul de fata nu aveam nici un chef de obscenitati.
- Priveste.

~ Lumea oamenilor ~


Mihai sta sub dus de mai bine de jumatate de ora. Dorea doar sa scape de mirosul barbatului cu care impartise patul in urma cu o noapte. Amintirile erau inca vii in mintea lui si-l scoteau din sarite. Ura tot ce face, dar stia ca asta e misiunea lui. Trebuia sa razbune moartea fratelui sau.
Usa se deschise, iar in micuta incapere aburinda intra un barbat inalt, bine cladit, cu niste ochi negrii ca noaptea si parul de aceiasi nuanta.
- Cum te-ai simtit noaptea trecuta ?
Mihail a tresarit intorcadu-se spre barbat. Picaturile de apa i se scurgeau pe trupul firav, iar parul blond si ud ii era lipit de ceafa . Ochii de un albatru azur il priveau cu ura pe invadator.
- Oribil, dar era necesar, corect ?
Barbatul afisa un ranjet pervers in timp ce se dezbraca lent, lasandu-l pe baiat sa-l priveasca in toata splendoarea sa. Imediat ce ramase gol intra in cabina de dus alaturi de baiat.
- Care-i cea mai mare dorinta a ta ?
- Sa ma razbun pe cei care mi-au ucis fratele, sa-i distrug, sa-i chinui .
Barbatul, Dimitri, il asculta calm in timp ce-si curata corpul. Au stat in liniste cateva minute apoi brunetul rupse linistea cu o intrebare al carei raspuns il stia deja .
- Si pe mine vrei sa te razbuni ?
Adolescentul surase ironic. Stia ca intrebarea era pusa doar pentru a face conversatie, nu vedea de ce i-ar raspunde, dar asa , macar nu era nevoit sa-l priveasca si sa se plictiseasca.
- Desigur .
Dimitri se intoarce si iesii din cabina. Isi sterge lent trupul umed simtind privirea ucigatoare a baiatului din spatele sau . Nu putea sa nu rada, toata situatia era prea amuzanta pentru el. Stia ca va triumfa, ca totul va iesii cum vrea el. Asta il calma si-l agita in acelasi timp . Lupta care va urma intre el si Mihail era cu siguranta una de lunga durata, dar oare il va putea ucide cand va avea ocazia ?

~ Iad ~

- Si ? Ce-i cu asta ?
Incercam sa par cat se poate de nepasator, desi eram curios si furios. Matranon era acum impreuna cu un muritor, intaleg ura din privirea pustiului. Stramb usor din nas gandindu-ma la asta, apoi ranjesc malefic. Cred ca am sa-i fac o scurta vizita, doar pentru a ne aminti de vremurile bune.


______________________

Ps: Dimitri e Matranon !

Stiu ca e un capitol foarte scurt, dar e doar o mica introducere pentru urmatorul capitol unde se va afla mai multe despre Mihai si Dimitri .



Răspunsuri în acest subiect
Mesagerul Diavolului - de Sushi - 10-02-2012, 01:57 AM
RE: Mesagerul Diavolului - de AbiiShu' - 10-02-2012, 10:46 AM
RE: Mesagerul Diavolului - de Lexxu - 10-02-2012, 01:55 PM
RE: Mesagerul Diavolului - de Reveuse - 11-02-2012, 04:31 PM
RE: Mesagerul Diavolului - de ohaio_angel - 15-12-2012, 07:54 PM
RE: Mesagerul Diavolului - de Sushi - 28-12-2012, 01:21 AM
RE: Mesagerul Diavolului - de Lexxu - 28-12-2012, 01:11 PM
RE: Mesagerul Diavolului - de ohaio_angel - 03-01-2013, 02:32 PM
RE: Mesagerul Diavolului - de Sushi - 16-03-2013, 09:55 AM
RE: Mesagerul Diavolului - de ohaio_angel - 16-03-2013, 10:28 AM
RE: Mesagerul Diavolului - de Forever Young - 09-05-2013, 01:54 AM
RE: Mesagerul Diavolului - de Kira's Scarlet - 19-05-2013, 09:36 AM
RE: Mesagerul Diavolului - de Yami - 03-06-2013, 11:42 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Inima Diavolului Yami 8 5.457 05-06-2013, 07:46 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Yaoi] Mana stanga a diavolului Nywa 30 14.334 11-01-2013, 02:26 PM
Ultimul răspuns: Natsuru
  Pe urmele diavolului [hentai] Hitman 16 10.341 31-07-2009, 02:29 PM
Ultimul răspuns: nimeni
  Insemnul diavolului case 4 3.506 24-07-2008, 08:58 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)