Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Insemnul diavolului

#1
...Ken si Takato se indrptau spre casa cand auzira o explozie uriasa in spate...
K:Ce'a fost asta?
T:Nu stiu dar mi'e frica!
K:A fost un sunet parca venit din iad!
S'au intors si au vazut!...era o caruta rosie, cu roti de foc, cailor le ardeau copitele... si cel ce era in caruta era chiar el... da mi'am dat seama de prima data... dupa coarnele acele pline cu ura... era chiar diavolul...
T:Fugi!
Dar Ken nu fugii, era prea socat ca sa se miste... si caruta inflacarata se apropia de el...
T:Fugi!
...dar se apropia, apoi diavolul ridica sabia si...
Regizorul:TAIATI!A fost foarte bine baieti, sunteti niste actori nemaipomeniti!
Dar Ken il trase pe Takato deoparte:
K:Cat am stat acolo m'a piscat ceva la gat si uite ce mi'a aparut...
Era un semn... intr'un cerc rosu era un trident in flacari...
T: Poate te'a lovit ceva...
K:Nu m'a lovit nimic...
T:Lasa vedem maine...hai acasa... e tarziu...

A doua zi:
K:Takato!Am citit intr'o carte veche a bunicii... acesta e semnul diavolului si este pus de diavol in persoana...
T:...ma sperii baiete...
K:Si ce el ce mai rau e ca cine il poarta trebuie sa ucida 250 de persoane in 1 saptamana altfel sufletul lui va ajunge in Iad...
Si zicand asta scoate un cutit cu lama lunga de 15 cm si il infinge in gatul prietenului sau...il scoate si sangele tasneste...iar Takato cade la pamant horcaind...
K:Cu el,mama,tata si cersetorul de la coltul strazii sunt 4 persoane... am de muncit...
...si pleca, stergandul cutitul de tricoul rosu de parca nu s'a intamplat nimic...

Stirile de la ora 18:00:
Patru crime oribile au avut loc ieri in cartierul S..., patru persoane au fost gasite injunghiate in gat cu un cutit cu lama de 15 cm... nu se stie cine a fost ucicasul, iar politia nu are niciun suspect...pardon...STIRE DE ULTIMA ORA!!!... inca trei copii au fost gasiti injunghiati in parc tot cu un cutit cu lama de 15 cm si tot in jurul gatului...

To be continued...
Houses here!

#2
Ok... In first place... Trebuie sa bagi descriere... Multa descriere, ficul seamana cu un teatru,sau nici atat , pentru ca nu are scene... asa..
In 2nd place, initialele din fata dialogurilor trebuie sa dispara si sa apara liniuta de dialog.
In 3rd place ... dupa ce scrii ceea ce zice persoana respectiva, pui virgula, punct, semnul exlamarii sau cel al intrebarii(dupa cauza) si scrii "A spus, cutare.." sau "Spuse cutare" sau "Zise cutare" sau "Intreaba/Chestiona cutare" sau striga, sau stiu si eu ce mai face...
In 4th place.. Personajele... Unde le sunt descrierea? De unde sa stim noi cum arata personajele, daca tu nu le descrii? Poate tu ti le imaginezi, dar noi nu avem cum, atata timp cat descrierea e nula...
In 5th place, ai gruija la greselile de tastare.. Si de fiecare data cand pui puncte de suspensie, scii apoi cu litera mare:
Citat:S'au(Aici era "S-au") intors si au vazut!...Era o caruta rosie, cu roti de foc, cailor le ardeau copitele (copitele cailor ardeau)... Si cel ce era in caruta era chiar el... Da ("Da" ? sau "Dar" ?) mi'am (mi-am) dat seama de prima data... Dupa coarnele acele pline cu ura(coarne pline cu ura? -_-" )... Era chiar diavolul...
Da... Nu ar scrica si niste dialog indirect printre altele... "Ken spuse..." "Takato spuse..." Sau daca nu spuse, atunci striga sau tipa, eventual sa zicem sa sopteste ;))...
Si cand treci la ziua urmatoare nu zici direct : "A doua zi"... (descrierea, tati) " Soarele isi face aparitia pe cerul albastru, aducand o noua zi cetatenilor din (cine stie ce oras e ala) razele... etc etc" :-j vrajeli dinalea... Descriere... asta dorim ;)) Descriere...
Ideea mie se pare buna si interesanta, insa mai ai mult de lucrat...
Incearca sa te "tii" de ceea ce ti-am zis ... Si iti recomand sa citessti niste ficuri de pe aici ca sa poti avea inspiratie ;)).. Eventual recomand ficurile lui "love_yuki_eiri"
chuu si astept sa vad nextul
:bye:
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#3
Cap.2
E o dimineata limpede, vantul bate usor, si Ken se trezeste.
-Doar 7 persoane intr-o zi? Mult prea putin, trebuie mai mult... mult mai mult...
Si zicand acestea se ridica din santul plin de iarba, se scutura, scoase cutitul din buzunar si isi aduce aminte de ziua trecuta... apoi pleaca spre scoala.
Pe drum se gandeste la un plan de incendiere, dar nimic nu'i vine in minte.In sfarsit ajunge, urca scarile, iar in drum spre clasa vede usa de la ingrijitor deschisa, si inauntru un bidon cu benzina. Dupa ce il fura si reuseste sa o imprastie in cancelarie ii da foc si blocheaza usile scolii...
Urmeaza stirile:
O scoala intreaga a ars, 100 de victime au murit arse in incendiu, nimeni nu stie cauza!E vina naturii sau a omului? Nimeni nu stie!
-100 intr'o zi? E timpul sa o iau mai moale...si ranji infricosator...
Dar ziua parca nu era terminata, asa ca se apropie de o batranica si ii infipse cutitut in gat, iar tasni sangele...
Toata lumea pare o tinta mare pentru el caci are doar 1,6 inaltime!Si nimeni nu l'ar lua ca pu un atacator, e prea dragut cu ochii lui caprui, parul lui brunet, si buzele umede mereu... dar se transformase intr-un monstru...

To be continued...
Houses here!

#4
Mi se pare mai normal sa scrii asa dialogul
Ken(speriat):blahblah decat blahblah zise ken pentru ca asa nu faci repetitie zise,spuse,intrebase, sau zise blondu,brunetu s.a
Descriere.Well nu pun prea mare punct pe descriere pentru ca nu ma pricep prea bine,si eu am un fic nu e multa descriere dar multora lea placut la nebunie...greseli de tastare..e normal toata lumea are greseli important e sa ti le indrepti ^^
Case gambatte si nu te lasa descurajat de nimeni!!

Ai putea sa-l faci mai putin satanist si scarbos??lol isi ucide prietenul si parinti...nu prea imi plac povesti din astea ~_~
[Imagine: 1qpfcw.png]
Fetele cuminti mie-mi plac...Ca-s innebunite dupa baieti rai,defapt;x

[Imagine: chibi_302.gif]
V°●๋•ß- ß ♫♪ §hลq °●๋JaY , chibi-ul lui Jay

#5
voi fi rea... >:)

indrptau - indreptau

T:Lasa vedem maine...hai acasa... e tarziu... - ar fi mers o virgulita,mica,micuta, dupa "Lasa" :P

stergandul cutitul - hmm..:-? stergandu-si cutitul sau stergand cutitul, sau stergandu-l si atat :P

STIRE DE ULTIMA ORA!!!... inca trei copii au fost gasiti injunghiati in parc tot cu un cutit cu lama de 15 cm si tot in jurul gatului...

asa repede s-a aflat ? asa repede au determinat si cauza mortii si dimensiunile armei crimei?
dubioooooos :P

bine...cu gramatica stai bine spre deosebire de atii, bravo!
tot ce am de obiectat de " ' " in loc de "-"
in fic'uri nu prea merge inlocuita cratima ^^"

bine...
descriere!!! =P~ vreau descriere...
atatea crime,atatea chestii faine..
de ce nu ma lasi sa savurez o descriere a sangelui curgand pe cutit,
a unui trup ars,inca miscand si tremurand...
a unui cadavru cu ochii inca deschisi si speriati..

cat despre restul descrierii... ar merge locul,chipul speriat/malefic/satisfacut/etc al tipului in momentul actiunii, poti descrie si tipul in esenta,pentru ca nu-l prea cunoastem..eventual o poza :D

cam asta ar fi..tot ^^
am fost rea,stiu...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Inima Diavolului Yami 8 5.438 05-06-2013, 07:46 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Mesagerul Diavolului Sushi 12 7.792 03-06-2013, 11:42 AM
Ultimul răspuns: Yami
  [Yaoi] Mana stanga a diavolului Nywa 30 14.306 11-01-2013, 02:26 PM
Ultimul răspuns: Natsuru
  Pe urmele diavolului [hentai] Hitman 16 10.320 31-07-2009, 02:29 PM
Ultimul răspuns: nimeni


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)