Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce personaj va place?
Atsushi Sakurai
0%
0 0%
ISSAY
100.00%
4 100.00%
Imai Hisashi
0%
0 0%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Oneshot-uri Yaoi

#4
Azi mi-am adus aminte ca undeva pe zup trebuie sa fie ceva ce am promis sa citesc si am facut-o.
E una dintre cele mai reusite creatii Atsushi-Issay citite de mine. Imi pare bine ca alaturi de Atsushi, ca personaj principal nu e Imai (pairing-ul meu preferat e cel despre care ai scris aici). Dar putina gelozie nu strica, asa cum am vazut la sfarsit.
E foarte bine scris, dar ai putine greseli de tipar (sa mai verifici o data) si cam atat. Imi place si descrierea si dialogul si ideea si tot. Imi place si David Bowie si stiu ca si lui Atsushi ii place, nu degeaba a facut un cover la Space Oddity - a fost placut sa citesc ca are un asemenea tricou pe el. I-ai pastrat si personalitatea in povestire, ceea ce-i foarte bine.
Am votat in poll "Issay" pentru ca in realitate imi place extrem de mult, dar si in fic e adorabil, mai ales aparitia splendida in parc si primele sale cuvinte.
Scena de dragoste/sex descrisa e foarte frumoasa si in combinatie cu "Masquerade" si "Koi No Hallelujah" pe care le-am ascultat in timp ce am citit, a fost geniala.

Succes, nota zece pentru lucrare. Daca mai scrii ceva pe subiectul dat, sa ma anunti.

EDIT Daria: 1. Nu scrieti mai putin de 3 randuri complete, altfel, postul va fi sters automat.( Nu vreau spatiu intre randuri ca aia nu poti numi post. )

Ti-am sters eu randurile.



Răspunsuri în acest subiect
Oneshot-uri Yaoi - de YuneSugihara - 09-02-2012, 05:17 PM
RE: Oneshot-uri Yaoi - de AbiiShu' - 10-02-2012, 09:59 AM
RE: Oneshot-uri Yaoi - de Liar - 10-02-2012, 01:52 PM
RE: Oneshot-uri Yaoi - de Wolves - 25-02-2012, 07:54 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [oneshot] Aishiteru Shin-kun !! Buffy :] 0 1.830 03-07-2011, 01:41 PM
Ultimul răspuns: Buffy :]
  Melancolia naste oneshot'uri Liar 1 2.300 08-02-2011, 11:52 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  My gay boyfriend[oneshot] Cătă 1 2.364 17-10-2010, 08:06 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)