Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Ridicarea] Petrecerea: intalnirea celor cazuti.

#10
Amaranthq reveni la pozitia initiala, mai relaxata si mult mai...zambareata? Ceva se intamplase cu ea, parea mai, mai altfel. Intr-o fractiune de secunda aceasta aparuse chiar in fata fetei ce tocmai venise. O privea fix in ochi fara sa isi miste corpul sau chipul.
'Pare de treaba tipa, si chiar nu mi-ar strica inca un "prieten". Cine stie, poate incep sa socializez'. Ama` chicoti in sinea ei si se apropie mai mult de fata , pana cand distanta dintre ele nu era mai mult de 30-40 centimetri. Isi duse mainile la spate, strangand pumni si se apleca putin. Luase pozitia unui copil care vede o jucarie noua si o vrea din tot sufletul. Iar acum, chiar si chipul o ajuta. Ce copil...
"Hai salut. Eu sunt Amaranthq dar prefer Ama`. Cel de acolo e noul meu prieten, si singurul ce-i drept, Saar care e scarbit de lume; da, ce pot spune, lumea e un camp de ipocriti, increzuti, mincinosi si prefacuti. Tu cine esti? ". Ama afisase un zambet larg si călduros, foarte rar pentru ea, dar avand in vedere ca nu are amici sau persoane apropiate, nu te-ai putea astepta sa fie prea des fericita.
Domnisoara necunoscuta, cand ii auzi numele se dadu un pas in spate apoi...

occ: Eve.. - chan ^^
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!



Răspunsuri în acest subiect
RE: Petrecerea: intalnirea celor cazuti. - de Stormrage - 09-02-2012, 04:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Ridicarea] Still long road: Norvegia. Stormrage 33 14.775 15-05-2012, 12:11 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  [Ridicarea] Arca: Noua casa Xpt1 30 14.015 19-02-2012, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)