Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Ridicarea] Petrecerea: intalnirea celor cazuti.

#3
Dupa cateva secunde, in care o privi, fermecat de frumusetea ei, acesta se decise sa se prefaca neinteresat. "Poate... Am vazut cerul si mai trist. Este o seara ca oricare alta, in care niste persoane ca oricare altele se distreaza sau, macar, incearca." Desi incerca sa para neinteresat, ceva il atragea la ea. Pe langa asta, avea impresia ca o cunoaste de undeva. 'Cerul imi aduce aminte de una din primele nopti de cazut. Un festin pentru majoritatea demonilor nesabuiti, care au murit in acel an. Trebuia sa se astepte sa fie pedepsiti... De ce ma gandesc la toate astea? De ce ma gandesc tocmai la Iad, cand incerc sa uit de el, cand incerc sa ma relaxez? Privirea ei este rece ca gheata. Poate de-asta m-am gandit la Iad. Ochi ei s-au schimbat cand si-a atintit privirea asupra unui punct fix."

O lumina puternica incerca sa le fure atentia, sa ii faca sa intre inauntru. Reusi sa-i faca sa se intoarca. "Ce petrecere plictisitoare", spuse ea. Dupa cateva secunde, in care domnisoara isi ridica privirea catre cer, baiatul spuse ca "Decat o petrecere unde toti sa se inbete si sa zaca pe jos... Macar asa avem sansa sa cunoastem persoane noi." 'Inca mi se pare ciudat, dupa mult timp de la cadere, sa le spun oameni. Mai ales fiindca eu nu sunt om. Iar ma gandesc la prostii! Off...' Deodata, niste zgomote ciudate se aud dinauntru. Sunetele ciudate continua sa se auda, luminile stingandu-se dintr-odata. "Off... Cand vor invata si ei ca nu trebuie sa umble la firele de electricitate? " 'Sper ca nu se lupta niste cazuti, acolo. Desi experienta imi spune ca asta ar fi sursa zbolotelor.' Uitandu-se serios inspre cladirea in care se aprindeau, rand pe rand, cateva luminite, probabil de la telefoane, atentia acestuia fuse distrasa.

ooc: Poate se cearta niste cazuti. Poate au murit cateva persoane... poate... poate continua domnisoara de mai sus...
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Petrecerea: intalnirea celor cazuti. - de Xpt1 - 08-02-2012, 07:14 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Ridicarea] Still long road: Norvegia. Stormrage 33 14.819 15-05-2012, 12:11 PM
Ultimul răspuns: Xpt1
  [Ridicarea] Arca: Noua casa Xpt1 30 14.064 19-02-2012, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)