Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sentimente uitate

#15
Buna :) Am venit cu urmatorul capitol , sper sa va placa.


Capitolul 7
(Prima parte)


Sakura
M-am trezit speriata vazand ca nu sunt la mine acasa ci ca sunt intr-o casa straina. Nu-mi aduceam nimic aminte din seara trecuta decat partea cand cineva voia sa ma ia cu forta intr-unul din dormitoare. Am realizat ca s-ar putea sa fiu in dormitorul aceluia si sa fiu o posibila victima a unui viol. M-am imbracat rapid si am incercat sa ies din apartament dar cineva m-a oprit. Era Sasuke. Cand l-am vazut i-am lipit o palma peste fata si am vrut sa plec dar m-a luat pe sus si m-a trantit pe canapea punandu-se peste mine.
-Gata Sakura, gata, mi-a zis in timp ce lacrimile fierbinti incepeau sa se prelinga pe obrazul meu.
-Lasa-ma in pace. Pleaca!
Atunci si-a afundat capul in parul meu si s-a lasat cu toata greutatea pe mine ca sa nu ma mai zbat. Plangeam in continuu din simplu fapt ca stiam sigur ca Sasuke sigur ma inselase cu siliconata aia de roscata si dupa cine stie cum am ajuns eu in casa brunetului. Ma asteptam sa apara acuma Anne de undeva. M-am calmat si Sasuke m-a privit in ochii cu o privire ingrijorata. Cred ca aratam deplorabil, mai ales ca am slabit o gramada in perioada asta. Mi-am amintit ca trebuia sa fiu la o sedinta foto.
-Imbraca-te ca trebuie sa ma duci undeva, sau ai uitat? l-am intrebat pe brunet nervoasa.
-Ma duc sa ma imbrac si dupa aceea mergem inspre sedinta si vorbim despre ceea ce s-a intamplat.
I-am aruncat o privire dispretuitoare si s-a dus in dormitor. Deodata a sunat cineva la usa. Cand m-am uitat pe vizor, cine putea sa fie. Cred ca daca ii deschideam usa Anei o luam de par, asa ca am preferat sa o lass a astepte la usa.
-Sakura,a strigat brunetul, deschide usa!
-Daca nu ma rogi frumos nu deschid nimic!
-Te rog!
Am deschis usa la rugamintile lui Sasuke si am lasat-o pe cur… adica Anne sa intre in casa. M-a salutat prietenos si s-a asezat pe canapea zicandu-mi ca il asteapta pe Sasuke sa ii dea ceva.
M-am asezat in liniste la barul din bucatarie si mi-am turnat suc de portocale in pahar. Am inceput sa beau in timp ce o priveam pe fata din fata mea. Era foarte frumoasa si parea asa inocenta cu ochii aceia albastrii. Era bronzata si era mica de inaltime, cred ca avea 1,65 in comparative cu mine care aveam 1,75. Cred ca de asta Sasuke o placea pe ea in locul meu. Era asa micuta si fragila si parca cerea imbratisari. Totusi poate brunetul nu a facut nimic cu ea si eram eu prea paranoica. Dupa ce o sa vorbesc cu el o sa ma simt mult mai bine.
-Tu esti Sakura, nu-I asa?
-Da, nu ma mai tii minte, ne-am cunoscut la cursa aia de masini.
-Da imi aduc aminte plus ca Sasuke a vorbit o gramada despre tine atunci cand am stat de vorba ieri seara.
-Deci voi ati stat doar de vorba.
-Desigur, chiar daca am fost impreuna cu Sasuke in liceu, a fost totul demult. Acuma mi-as dori sa fim doar prieteni pentru ca sincer mi-a fost foarte dor de el.
-Foarte dor zici…
-Da, dar stai linistita, el te adora.
-Pe cine ador? a intrat in discutie si brunetul.
-Pe Sakura desigur.
M-a luat in brate si a inceput sa ma sarute pe gat dar i-am reamintit ca tot trebuie sa vorbim in masina. Nu mai eram nervoasa pe el dar totusi voiam sa aud toata povestea de aseara din gura lui. I-am zis sa mergem pentru ca trebuia sa fiu la sedinta foto in numai 45 de minute si noi eram in intarziere. I-am mai spus ca Anne trebuia sa ii dea ceva. S-a apropiat de acesta si roscata i-a dat un bilet cu numarul ei de telefon. L-a pupat pe obraz si a plecat fara sa ma salute. O fi bipolara cred eu. Cand e draguta cand nu ma baga in seama.

**

Am ajuns la sedinta foto si nu am intarziat. Astazi lucram pe malul plajii si in apa. Era un editorial pentru o revista faimoasa de moda si trebuia sad au tot ce e mai bun din mine. M-am imbracat cu un costum de baie foarte frumos deux-pieces turcoaz, iar dupa aceea au inceput sa imi faca parul in niste bucle lejere stropite cu un produs ca sa para ude. Trebuia sa arat ca si cum as fi stat la plaja toata ziua. Primele poze le-am facut pe nisipul fierbinte, unele le-am facut pe niste stanci si unele in apa. M-am descurcat de minune mai ales ca am lucrat cu fotograful meu preferat, Itachi. Il adoram pur si simplu. Sasuke a stat cu mn pana am terminat si desigur a stat si cu Jake, care a venit si el sa ma vada. Pe coperta revistei apaream doar eu dar pentru editorial am mai pozat cu un model masculin. Era inalt, iar parul blond ii intra in ochii albastri. Il chema Cloud iar muschii lui frumosi ma faceau sa ma gandesc la lucruri nu prea crestine cu el. Sasuke a observant cum ma uitam la el dar cred ca si-a dat seama ca faceam doar niste poze si trebuia sa par seductiva. La finalul sedintei am facut schimb de numere cu blondin si m-am dus sa ma schimb. Brunetul a venit in spatele meu si m-a cuprins de talie. A inceput sa ma sarute pe gat si pe umeri. A urcat dupa aceea si a inceput sa-mi muste lobul urechii si mi-a soptit senzual ca are o surpriza pentru mine. Am vrut sa ma intorc cu fata la el, dar a plecat misterios si s-a dus sa ma astepte in masina. O doamne, baiatul acela poate o sa-mi castige inima pana la urma.



[Imagine: missyoubear.jpg]

My work: - Sentimente uitate [Naruto]
- O vara plina de iubire si schimbari [Proza]

" Love it's like wind. You can't see it, but you can feel it."



Răspunsuri în acest subiect
Sentimente uitate - de *|Dea|* - 20-01-2012, 04:38 PM
RE: Dragoste sau distractie?[Naruto] - de *|Dea|* - 21-01-2012, 12:04 AM
RE: Dragoste sau distractie?[Naruto] - de *|Dea|* - 04-02-2012, 07:08 PM
RE: Dragoste sau distractie?[Naruto] - de hiimera - 05-02-2012, 08:38 PM
RE: Dragoste sau distractie?[Naruto] - de *|Dea|* - 09-02-2012, 11:08 PM
RE: Dragoste sau distractie?[Naruto] - de *|Dea|* - 12-02-2012, 10:51 PM
RE: Sentimente uitate [Naruto] - de *|Dea|* - 20-02-2012, 12:08 AM
RE: Sentimente uitate [Naruto] - de Katy♥ - 22-02-2012, 07:28 PM
RE: Sentimente uitate [Naruto] - de *|Dea|* - 04-03-2012, 10:08 PM
RE: Sentimente uitate [Naruto] - de Kyandi. - 05-04-2012, 03:33 PM
RE: Sentimente uitate [Naruto] - de *|Dea|* - 16-04-2012, 10:32 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Slalom printre sentimente Neris 3 2.929 03-09-2012, 02:04 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  [Yaoi] Nopti uitate Lexxu 4 3.319 17-06-2012, 08:39 PM
Ultimul răspuns: Beba.
  Sentimente atarnate de-o franghie Peppers 8 5.037 12-02-2012, 03:21 PM
Ultimul răspuns: onu'
  Sentimente puse pe hârtie Rose ^^ 1 1.824 12-01-2012, 11:39 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Sentimente si senzatii.Poezii Storymaker 15 8.685 08-01-2012, 08:51 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Sentimente pe hârtie :]. `Shadow. 2 1.864 07-08-2011, 08:15 PM
Ultimul răspuns: `Shadow.
  Sentimente si ganduri yaoi maniac 0 2.213 22-06-2011, 02:36 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Rupte din sentimente Ichigo. 6 3.584 08-06-2011, 09:04 PM
Ultimul răspuns: Syryus
  [split] Sentimente si senzatii.Poezii Reveuse 0 1.684 27-03-2011, 01:00 AM
Ultimul răspuns: Reveuse
  Sentimente la miezul noptii xD Rukia JJ 1 2.420 27-03-2011, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Reveuse


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)