Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jurnalul amicului meu

#1
Jurnalul amicului meu

Cap.1 Sortii sunt de partea noastra

Totul incepuse in prima zi de liceu cand eu ma ratacisem si in loc sa ma duc la mate-info am intrat intr-o clasa de stiinte sociale , fara ca eu sa stiu asta , bineinteles .
Surprinzator , m-am imprietenit repede cu Kaito , colegul meu de banca .
Era un tip tare amabil , prietenos , glumet , mai pe scurt ,,de treaba" .
Imi dadusem si eu seama ca ma aflam in clasa gresita abia dupa ce l-am luat cu matematica si fizica iar el saracu isi facea cruci spunandu-mi ca le detesta .
M-am jenat iar Kaito a chicotit promitandu-mi ca ma va duce in pauza la clasa mea deoarece el cunostea liceul foarte bine , facuse 5-8 acolo .
Cand insfarsit ajunsesem in dreptul usii al carei clante se cam balanganea , m-a tras de maneca si mi-a zis sa nu lasam acest mic incident faptul ca eram in clase diferite-sa ne impiedice din a ramane in continuare prieteni . Am acceptat destul de repede.Si asa nu cunoasteam pe nimeni .Toti colegii din generala fugisera pe la filologie numai ca sa scape de matematica.

- A dat Dumnezeu ! A venit si vara .
- Kaito ! Stai si cu mine . strigasem nervos la amicul meu care ii multumea lu’ Dumnezeu ca am trecut cu bine si clasa a-10-a si ne indreptam spre a-11-a.
- Deci , te-ai mai gandit ? ma intreba el cu un zambet inocent pe chip .
- La ce ?
- Draci! Cu ce te-am batut la cap toata saptamana ?
- Aa, aia , excursia la bunicii tai ?
- Exact! Ai vorbit cu ai tai ? Te lasa ?
- Da si vin .
- O sa fie super . Noi doi acolo.
- Cum adica ,,Noi doi acolo" ?!

A inceput sa rada in timp ce eu imi mentineam sprancenele ridicate . Imi era putin teama sa ma risc cu el deoarece in a doua zi de liceu imi marturisise ca era bisexual . Am ramas socat si l-am intrebat cum de a avut atata incredere in mine sa-mi spuna . Iar raspunsul lui ei bine, sa spunem ca nu ma asteptam la el ,, Ca sa indepartez oamenii cu mintea ingusta de langa mine , nu vreau sa am parte de prieteni falsi cu idei preconcepute si care imi considera orientarea sexuala o anomalie "
Si iata-ma aici , trecusem testul si aveam o prietenie care inflorea frumos . Mai ales ca amandoi aveam numai colege fitoase in clasa si baieti infatuati .
Revenind la ceea ce se imtampla in acel moment stiam ca doar ma tachina ca sa se simta bine, sadicul . Si , cica , nu sunt genul lui . Pfff ce sa zic . Adica eram urat ca dracu sau care-I faza ? in fine , de parka m-ar interesa .
In drum sprea casa ne-a prins ploaia si Kaito a insistat sa merg la el sa ma usuc ca nu pot sa merg pe jos o statie pana acasa . Da , asta era ,,marea" distanta dintre blocurile noastre .
Am acceptat , de ce nu ? Brusc imi dadusem seama . Ce naiba ? Eu nu puteam refuza nimic din partea lui .Cine ar fi putut face asta la ce prieten bun si loial era ? Cu un chip asa dulce si inocent , chiar daca inauntru era un dracusor .
Am pasit sfios in casa lui , chiar daca nu era pentru prima oara , si am resimtit acel parfum din living care domnea peste tot , in camere . Imi placea . Imi placea mult .
- Cred ca ar fi mai bine sa faci un dus . ma trezi din visare vocea lui placuta .
- Imm uh , bine .
Cedasem , din nou ! Ce prieten bun , avea grija de mine , nu vroia sa racesc . Ca altfel se ducea fara mine la bunicii lui in vacanta si se plictisea singur cuc pe acolo .
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?



Răspunsuri în acest subiect
Jurnalul amicului meu - de onu' - 04-12-2011, 08:25 PM
RE: [shonen-ai] Jurnalul amicului meu - de onu' - 10-12-2011, 01:03 PM
RE: [shonen-ai] Jurnalul amicului meu - de Flash - 10-12-2011, 07:00 PM
RE: [shonen-ai] Jurnalul amicului meu - de onu' - 12-12-2011, 08:21 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.039 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  Jurnalul întunericului Marie 1 1.894 18-12-2011, 04:31 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Jurnalul vietii mele - [+18] Layla. 47 23.857 09-10-2011, 03:30 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Jurnalul secret al vietii mele [+18] Savarina Ali 7 7.620 21-09-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Jurnalul blestemat [+16] Splendora Cromwell 21 12.340 26-03-2010, 08:25 PM
Ultimul răspuns: Splendora Cromwell
  Jurnalul unei adolescente imature Little Star 4 3.337 16-12-2009, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Jurnalul unui vampir [+16] Bye Bye nu's 3 9.610 20-05-2009, 09:08 PM
Ultimul răspuns: Bye Bye nu's
  Jurnalul lui Sasuke BlueGum 19 13.887 26-04-2009, 05:39 PM
Ultimul răspuns: D@n@


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)