Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata nu este ceea ce pare...

#5
Bun... sper sa va placa acest capitol!

Capitolul 3 pov Sakura

Chiar daca toti ma cred petrecareata, cool si rebela, eu am mai mult de o personalitate. Una este mereu vesela, sincera si fara puterea iar.... iar cealalalta este petrecareata, rebela, rea si cool. Prima o aveam atunci cand eram mica, iar pe a doua am capatat-o cand am crescut. Mi-as dori sa fiu sincera mereu, dar asta are urmari grave. De multe ori cred ca am inima de piatra si ca nu simt nimic, dar nu este asa. Sufar, sufar in adancul sufletului deoarece baiatul pe care il iubesc este asa un mito-
can. Ma ridic din cada si imi i-au halatul pe mine. Ochii mei verzi ca rubinele privesc spre o flacara de lumanare care se oglindeste in ochii mei. Oftez, apoi ma duc in camera mea. Hmmm... poate ar trebui sa redecorez. Afara soarele inca mai este pe cer, chiar ma bucur desi iubesc noaptea. Noptea... cand frumoasa luna isi face aparitia pe cer iar in aer este un miros imbietor de flori nocturne, cand aerul rece si racoros iti bate in fata, cel mai placut sentiment.
Imi usuc lent parul, apoi ma imbrac intr-o rochita alba pana la genunchi fara bretele. Ies din camera si pasesc gratios pe gresia de culoarea nisipului ud, ducandu-ma in bucatarie unde o vad pe mama. Ii zambesc cald, apoi ma duc la geam si privesc afara.
- Draga mea, iarta-ma ca te anunt atat de tarziu dar tatal tau a venit acasa si este in biroul sau. Credeam ca dormi asa ca nu te-am deranjat.
- Stiu ca tata a venit, si mai stiu si ca cinam la familia Uchina. M-am intalnit cu fiul lor mai mic. Spun in timp ce imi i-au privirea de la geam si mi-o plimb prin incapere. Casa asta este prea pustie poate o sa-mi i-au un caine. Desigur, rasa Husky, preferata mea si a tatei. Deja am o pisica pe nume Clarisa alba, foarte frumoasa. Mama imi spune sa ma pregatesc pentru ca plecam la Resedinta Uchina peste putin timp. Dau aprobator din cap si urc sus in camera mea. Imi aleg o rochie decenta dintr-o combinatie de culori, alb, maro, verde, albastru. Parul il ondulez putin, lasandu-l desprins. Dupa imi pun in urechi niste cercei din argint mari si rotunzi, la gat un colier cu pietre pretioase si la maini cate zece bratari albastre. In picioare imi pun niste sandale cu toc albastre si sunt gata.
Cobor jos unde mama si tata ma asteapta. Mama este imbracata intr-o rochie mov si tata intr-un costum alb. Imediat apare Maya care este imbracata intr-o rochie crem, iar parul ei negru este prins in coc. Tata ne intreaba daca suntem gata si amandoua dam aprobator din cap. Iesim din casa si intram intr-o masina rosie sport. Mda... nu prea am chef eu de petreceri dar na... trebuie sa-mi ascult parintii. Imi pun capul pe geam in timp ce ascult o melodie absolut minunata. Iubesc muzica indiana, pur si simplu ma fermeca. Chiar sunt si eu indianca. Mama este indianca si tata japonez. Am participat la cateva concursuri de dans indian si o sa mai particip. Ajungem si coboram din masina... wow... adica, este foarte frumoasa vila iar curtea este plina de lumanari. Intram in curte si eu tot nu ma pot opri din admirat! Este absolut superb... ma duce intr-o lume de basm. Intram in vila care este si mai si... iar cineva ma atinge pe umar. Ma intorc si il vad pe...

Cam atat, va aduc mai incolo nextul. Cateva poze:

Sakura:

[Imagine: images64.jpg]

Rochia Sakurei:

[Imagine: images65.jpg]

Sasuke:

[Imagine: untitl21.jpg]

Rochia Mayei

[Imagine: images66.jpg]

Maya:
[Imagine: m_83911.jpg]

Clarisa, pisica Sakurei:
[Imagine: 20204110.gif]







Răspunsuri în acest subiect
Viata nu este ceea ce pare... - de Blood_Angel - 23-09-2011, 08:40 PM
RE: Viata nu este ceea ce pare... (+18) - de Blood_Angel - 03-12-2011, 07:51 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nimeni nu e ceea ce pare. Ioaaa. 1 2.211 26-12-2012, 10:10 PM
Ultimul răspuns: Lain
  Nici ingerii nu sunt ceea ce par a fi Chris`sCookie 3 3.140 25-07-2012, 05:35 PM
Ultimul răspuns: Chris.
  Când nimic nu este ceea ce pare a fi Leontina 74 21.544 11-03-2012, 09:42 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Mai mult decat ceea ce pare CandyGirl 18 12.310 22-03-2011, 07:23 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)