Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scoala substitutiilor - Inscriere

#11
* pot să mă bag și eu? am citit tot ce ați scris voi, până acum la story. se poate?

Nume în lumea umană: Julliet Rowtt.
Nume actual: Isabella Schwarz.
Vârstă: 97 (rămânând la vârsta de 17 ani)
Creatură: Vampir
Istorie personală: Făcea parte dintr-o familie nobilă atunci când trăia printre oameni. Era frumoasă, inteligenta, talentată și cum părinții aveau posibilități, puteau să-i ofere orice îi poftea inima. Deși părea să aibă o viață perfectă, ea nu era fericită, întrucât era obligată să se logodească cu un bărbat pe care nu-l iubea, iar familia nu-i dădea voie să o lase să-și urmeze adevărata sa dragoste: muzica. Cu timpul a învățat să-și stârnească acea dorință, și a încercat să fie cel puțin prietenă cu acel bărbat. Dar cum viața ei nu a vrut să pară nici măcar pe atât de blândă, la vârsta de 17 ani, când urma să se logodească a fost atacată în drum spre casă iubitului său. Singurul lucru pe care a apucat să-l realizeze a fost acela că fusese victima unei fiare însetate de sânge, cunoscut și sub numele de vampir. Chipul celuia ce a atacat-o îi era cunoscut, dar nu a reușit nici până în ziua de azi să-și dea seama cine a fost de fapt. A fost crescută în continuare de către o familie de vampiri cu sânge pur, nobili, care o iubeau nespus, dar care nu vroiau să-i ofere nici o informație despre ceea ce să întâmplat, spunând că este spre binele ei. La scurt timp, aceștia mor într-un mod inexplicabil, toată averea rămânând pe numele ei. Dorind răzbunare, și să-și controleze bine puterile, merge la această școală numită „Școala substituțiilor”.
Personalitate: Întreaga sa persoană era înconjurată de mister. Este o fire inteligentă și deosebit de calculată. Știe întotdeauna să se facă plăcută cât și înțeleasă. Știa când trebuie să fie dură, și doar în prezența puţinilor săi prieteni, lasă garda jos. În ciuda trecutului ei, se străduiește să zâmbească în prezența celorlalți, sufletul ei fiind cuprins de durere. Se ura pentru ceea ce ajunsese, tânjind după vechia ei viață, regretând că n-a apreciat-o atunci când a trebuit.
Abilități speciale: Precum toți ceilalți vampiri, era o fată deosebit de agilă. În ciuda corpului ei mic și firav avea o forță și un echilibru incredibil. Atunci când era lovită, rănile nu foarte grave precum zgârieturile sau tăieturile ceva mai adânci îi se vindecau destul de repede. Totuși, pe lângă aceste puteri caracteristice oricărui alt vampir, avea una care o făcea specială: datorită ochilor săi roşii precum rubinul putea să vadă în viitor, și știa cum să-l manipuleze. Acest lucru o ajuta foarte mult în luptă, deoarece putea să anticipeze mișcările celuilalt. Sub forma ei umană, lupta cu o pereche de pumnale magice, foarte ascuțite, pe care le poarte strâns legate mai sus de genunchi, rochia destul de scurtă reușind să le acopere în întregime.
Forma umană: http://imageshack.us/photo/my-images/580/xdfd.jpg/
Forma adevărată: http://imageshack.us/photo/my-images/194/qerer.jpg/
Tatuaj: http://fc03.deviantart.net/fs49/f/2009/2...lemXSM.jpg - în varianta mai mică, desigur, undeva pe umărul drept.

* sper că încă se mai poate. aştept aprobarea undeva pe profil sau in pm. multumesc!;* .
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”



Răspunsuri în acest subiect
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Kimera - 04-09-2011, 08:28 AM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Anna - 04-09-2011, 09:16 PM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Flash - 06-12-2011, 05:29 PM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Niska - 02-01-2012, 04:43 PM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Xpt1 - 04-01-2012, 03:28 AM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Xpt1 - 04-01-2012, 04:55 AM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Xpt1 - 05-01-2012, 02:43 AM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Xpt1 - 05-01-2012, 08:53 PM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Xpt1 - 06-01-2012, 12:51 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Episodul 1: Prima zi de scoala Xpt1 2 2.945 29-01-2012, 11:51 PM
Ultimul răspuns: Anna
  Scoala substitutiilor - Episoade Xpt1 0 2.081 29-01-2012, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Scoala substitutiilor - Povestea Xpt1 0 2.804 28-01-2012, 01:18 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 56.942 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  LipsiÅ£i de libertate - Fisa de inscriere Rain 0 2.105 07-01-2012, 10:25 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 5.622 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna
  Taron(Inscriere si Crearea Personajului) DragonForce 24 18.221 06-07-2011, 12:12 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Madamme. Inscriere personaje. Aveqetura 1 2.404 17-11-2010, 11:38 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Last Chance - inscriere personaje :.:.:Ratsuky:.:.: 5 4.692 11-08-2010, 03:00 PM
Ultimul răspuns: Teru


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)