Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fa din viata ta un vis si din visul tau o viata(+16)

#2


Buna,

Ca sa nu spui ca intru(ca nesimtita) si nu comentez am sa`ti spun cate ceva. Dar inainte de a incepe vreu a`ti urez un bun venit pe zup + un lucru: SA nu te superi de ce`ti voi spune caci eu iti comentez fic`ul nu pe tine + ca vreau sa`ti arat ce greseli ai.

Acum sa incepem:

Pai titlul, pot spune ca este destul de atragator, cel putin pe mine m`a atras. Ideea insa nu pot spune nimic caci sincer, fara suparare, am treaba si nu am putut citi capitolul tot dar pot sa`ti comentez.
Pai asezarea capitolului in pagina, sincer chiar nu`mi place deloc. Si greseli de tasatura ai cu caru. Nu mai scrie ca pe mess caci nu arata deloc frumos + ca fic`ul este o povestire, nu un dialog pe mess, si ca tot am adus vorba de dialog, este in exces, fara rost si sec, asa ca incearca sa mai tai din el si sa`l inlocuiesti cu vorbire indirecta. Si cat despre descriere, pot spune ca este foarte foarte....putin buna. Inceara ca sa descrii sentimente, peisaje, ai putea sa ai un capitol gigantic( nu ca nu este acesta gigantic dar este doar fiindca ai pus dialogu cu carul, fara suparare). Inteleg perfect ca esti noua si vrei sa te perfectionezi dar cu comentarii de lauda nu ai sa faci asa ceva. Cand ai spus cate ceva despre baietii si fetele din trupele acelea puteai as spui mai frumos, nu tep potrivit, par scurt, cu forme, nu cum ai spus tu. Nu ca nu-i bun caci ai spus despre aspectul lor dar ten potrivit?! Alb, maroniu, negru, albastru in dungi cu picatele portocalii. Cat despre ore scriele in litere caci arata mult mai bine decat 7, 10... La faza cu 11:55(un exemplu) dupa parerea mea mai merge dar in rest nu.
as mai avea de spus dar mai las si pe altii sa`ti spuna .

In schimb te rog sa nu te superi si sa`ti continui fic`ul, aplicand ce ti`am comentat eu si cei care iti vor mai comenta :-h
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara





Răspunsuri în acest subiect
RE: Fa din viata ta un vis si din visul tau o viata(+16) - de Sho-Yo - 28-08-2011, 09:18 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata mea saurian 0 2.085 27-06-2014, 01:05 AM
Ultimul răspuns: saurian
  [Yaoi] Via?a unui asasin Dimasika 18 7.533 14-07-2013, 01:24 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Corupt de viata Storymaker 7 3.729 29-03-2013, 06:37 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  Clipe cat pentru o viata Miss Serenity 5 3.277 02-01-2013, 09:41 PM
Ultimul răspuns: pikab00m
  [Naruto] O viata pacatoasa +18 *Black Flame* 0 2.061 29-11-2012, 06:14 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  Cand viata se complica Miss M 150 67.601 14-09-2012, 08:57 PM
Ultimul răspuns: Skywalker
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.353 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  Viata unui samurai kida's mistery 4 3.706 11-06-2012, 11:32 AM
Ultimul răspuns: kida's mistery
  A doua viata yoana__iloveanime 4 3.120 22-04-2012, 02:18 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Viata de liceu daya -chan 0 1.826 15-03-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: daya -chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)