Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alege instant ! Focul sau apa ? [naruto]

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga Naruto si nu fac profit de pe urma lor

Alege instant , focul sau apa ?

Chapter 1

~ Proolog ~
Cred ca toata lumea stie ca … daca te joci cu focul , te arzi . Multa lume stie ca fara apa , nu poti trai . Ei bine … eu trebuie sa aleg intre aceste doua elemente . Grea alegere . Ma intreb ce se va allege de mine . Totul este chiar .. nostim . Focul si apa sunt doua albinute , pe cand eu sunt o floare frumoasa , parfumata si colorata . Cele doua albine se bat acum pentru ravnitul meu polen . In fine … Totul a inceput in aceea zi . Totusi , eu eram nerabdatoare sa se termine si totusi incapatanata ca aceasta sa nu aiba sfarsit . In acest moment vata mea atarna de un amarat fir de par , care e gata sa cedeze …
~ End Proolog ~

In ziua respectiva :

Aoleu ! Prima zi de liceu . Ce palpitant . Cine ar fii crezut ca o simpla eleva de cincisprezece ani ar puteam intra la acest popular liceu in care putina lume intra . Sper sa fac impresie buna , sa nu pic prost in toti acesti patru ani .
Acum stau in masina si astept ca drumul sa se sfarseasca . Doamne ! Simt o senzatie coplesitoare . ca si cum as vreau ca aceasta zi sa se termine si totusi sa dureze la nesfarsit . Sa uit de asta . Am ajuns pe strada Cross , o strada renumita pentru infatisarea ei dar si pentru localnici . Un exemplu , zau .
- Hinata , vom ajunge imediat la liceu . Ce emotii ! ei vezi , ai muncit mult timp de opt ani si uite unde ai ajuns . Vei fii ceva in viata , iti spun eu ! Inca o propozitie as vrea sa mai adaug : Sunt foarte , foarte mandra de tine , draga mea ! La fel si tatal tau , care ne priveste de sus sit e vegheaza sa nu ti se intample ceva .

Imi ridic privirea si ii zambesc , dupa care ea isi intoarse capul si se uita atenta in drum ca nu cumva sa faca vreun accident . Corect . Ea e mama mea , Kikyo Hyuuga . Vorbareata si totusi iubitoarea mea mama . Cel de care adusese aminte in fraza , era tatal meu .
A decedat acum zece ani din cazua ca a fost asasinat . El era patron la o importanta firma de avocatura .
Nu se stie inca cine l-a asasinat . Dar , sa schimbam subiectul . Am ajuns . In sfarsit . Cobor sfioasa din masina dupa care imi ridic privirea catre uimitoarea cladire ce se afla in fata ochilor mei .

Mi se pare mie , dar parca cladirea intra in cer . Cred ca are vreo zece – cincisprezece etaje . Inchid portiere de la masina . Ii fac cu mama mamei vazand-o cum se departa cu masina in directa opusa mie .
Oftez in sinea mea pana aparu un zambet larg pe fetisoara mea fina . Ridic privirea si ma indrept catre biroul directorului . Doamne .. Credeam ca lumea se va holba la mine chicotind pe la spate si spunand ca cine e fata cea noua , dar nu a fost asa . Chiar au fost indiferenti . ei asta ma usura . Ajung la birou . Intre-deschid usa si il zaresc pe director cum il mustra pe un baiat din cauza ca incepuse o bataie .
- Sebastian , cum ai putut face asa ceva ? Stii ca nu e voie ! In acest moment ar trebui sa te exmatriculez , dar , gratie fratelui tau cu calificative si comportament exemplar , am ales sa iti maid au inca o sansa . nu o irosi . Fii chibzuit ! Si nu ui – Aa ! Buna ziua , Hyuuga – san ! Intra , te rog . Scuza – ma de deraj , spuse domnul director
Ma vazu . Eu deschid usa si ma indrpet catre birou . Arunc o privire catre Sebastian , cred , care se holba la mine de parca era gata sa se napusteasca asupra mea .Eu imi intorc privirea rapid , facand pe indiferenta .
Directorul imi spuse sa iau loc , dupa care il dadu afara pe Sebastian – kun si il trimise la detentie .

Cand termina cu el , imi intinse un formular , cerandu-mi sa imi scriu numele complet , ziua de nastere si adresa . Am scris cu o caligrafie fina si regala , sa zicem numele meu , Hyuuga Hinata , data nasteri , 27 decembrie si adresa , Kanabi nr . patruzeci si cinci . Ii inapoiez hartia si pixul dupa care ma conduse catre clasa in care se tinea prima ora . Aveam biologie cu Hatake Kakashi . Intru in clasa .
Domnul Hatake tocmai incepu sa predea . Purta o masca chirurgicala pe fata , nu stiu de ce . Slava domnului , acesta ma pofti la ora fara a ma prezenta official , ca la carte . Sa nu ma intelegeti gresit , dar sunt genul de persoana mai retrasa , rusinoasa , mai bine zis .
Ma asez in banca singura . Directorul parasi clasa si il lasa pe Hatake – san sa predea . Nu apuca sa spuna primul oscior din corp , ca deja a fost deranjat . Credeam ca era directorul , dar nu … Era un baiat cu parul negru ca pana corbului , ochii ca doua pietre pretioasa si cu o statura de admirat .\\\\\\\\\\\\\\\" Va rog frumos sa ma scuzati de intarziere , Hatake – san . “ “

Nu-I nimic . Ia loc , te rog . “ Acesta se aseza langa mine . “ buna , ma numesc Ciel , Ciel Kuroshitu . Tu esti … “ Hi – Hinata . Hinata Hyuuga “ . Ciel – kun imi zambi fin , dupa care se atinti asupra lectiei predate de domul professor .
Ora chiar trecu repede , deoarece lectia a fost foarte interesanta . Cand se suna de iesire , Hatake – san ne spuse tema . Nota pe tabla : “ Tema : Faceti un desen cu schema corpului uman . “ Notez pe caiet dupa care ma ridic de pe scaun si ma indrept catre cantina . Pana acum , totul e bine …

Mda ... un nou fic . Va rog sa va aratati parerea .
Banuiessc ca numele de ciel si Sebastian va sunt cunoscute .. Da , cred si eu . Am luat doar numele personajului in rest fiecare are o personalitate diferita fata de cea din anime-ul de origine .
Cya <3 ! :bye:
[center][Imagine: 17d10516.gif]
Listen true music xD

Smoke the life ,
Cuz` life smoke you. xD[/center]



Răspunsuri în acest subiect
Alege instant ! Focul sau apa ? [naruto] - de Ҝa-вοοm!™ - 26-07-2011, 04:37 PM
RE: <Alege instant ! Focul sau apa ?> - de Mykoto - 26-07-2011, 05:09 PM
RE: <Alege instant ! Focul sau apa ?> - de Mykoto - 27-07-2011, 03:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Libertatea de a alege AncysSu 2 2.203 07-02-2012, 11:56 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Alege... lupta sau mori Nywa 11 7.161 28-01-2012, 11:05 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Focul si Gheata [ Commuri va rog :D] Iryna 3 3.178 20-12-2010, 10:23 AM
Ultimul răspuns: Aggie
  Sasusaku-Cand apa se intalneste cu focul ByIsabella 2 3.004 11-08-2010, 05:56 PM
Ultimul răspuns: Unia
  Focul Iubirii [+16] Alexi 62 55.804 13-07-2009, 08:30 PM
Ultimul răspuns: Yumina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)