Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire adevarata 2

#1
Soo..Incep Partea 2. Fitzi atenti:]]

Deja eram foarte apropiata de Toader. Imi petreceam zilele, cat si noptile alaturi de el. Nu mai auzisem nimic de fratii Jijuk si Zulzen . Eram fericita. Cand, intr-o zi, a venit NENOROCIREA..sau asa o numesc eu.
Innotam in lac si dintr-o data, ceva m-a prins de picior si m-a tarat pana la mal. Am incercat sa ma lupt cu el, dar ceakra mea nu mai rezista. O lovitura puternica in cap de la un al doilea tip m-a ametit si am lesinat. M-au luat in brate,tinandu-ma strans si m-au dus departe.Intre timp, Toader vazand ca nu sunt nicaieri, a mers sa ma caute. De dimineata pana seara a facut tot ce a putut cautandu-ma in tot satul, dar nu m-a gasit. El nu s-a dat batut. A facut afise si poze pentru a ma gasi.
-Parca a inghitit-o pamantul. A spus Toader fara sa mai stie ce s-a faca.
-Frate, daca chiar o iubesti, caut-o si in gaura de sarpe, pana o gasesti, l-a incurajat Rudej.

Vestea disparitiei mele s-a raspandit repede prin sat. Si sensei m-a cautat in diferite locuri , dar nici urma de mine.
Ajunsesem in satul de nisip. Eram inchisa toata ziua intr-o camera cu gratii la usi si la ferestre.
-Cei doi frati au facut asta. Am spus eu.
Nimeni nu stia nimic de mine. Henaki, o veche prietena de-a lui sensei m-a vazut printre gratii si s-a dus grabita la Toader sa-I spuna unde sunt. Imediat ce Toader a auzit, a plecat sa ma caute, in satul nisip. Rudej a vrut sa vina deoarece el se credea mai bun ca Toader.
Henaki i-a condus pe ce-I doi la casa in care eram inchisa. Cand m-au vazut in camera, Toader si-a dat seama ca doar cineva care imi vrea raul poate face asa ceva. M-am bucurat foarte mult sa-I vad, dar de data asta Jijuk si Zulzen nu ii vor lasa sa ma salveze asa usor.
Toader s-a luptat cu Jijuk , iar Rudej cu Zulzen.
In tot acest timp, eu am incercat sa ies afara si sa scap. Nu era nici-o posibilitate, aproape renuntasem in speranta ca Toader va veni sa ma ajute sa ies, dar m-am gandit ca in tot acest timp m-am bazat pe Toader si nu am facut nimic de una singura. Am cautat atunci o cheie care sa deschida usa. Nu am gasit nimic. Am incercat sa sparg gratiile. Am reusit, dar cu greu. Cand m-am vazut scapata, m-am dus sa-I ajut pe Toader si Rudej. I-am infrant pe Jijuk si Zulzen si , obositi si raniti , am plecat acasa.
Toader nu m-a mai scapat din ochi , intamplandu-se a 2a oara sa fiu rapita. Parca eram si mai apropiati ca inainte. Si chiar imi placea. Era superb sa ne petrecem timpul impreuna. La misiuni ne descurcam . Deci cam totul era perfect, cam prea perfect. Cat timp eram cu Toader, simteam ca sunt acasa si ca imi gasesc locul. Totul se intamplase asa repede: i-am cunoscut partea sensibila si iubitoare a “ciudatului ninja”, rapirile si multe altele. Era ciudat, dar imi placea.Si ca sa mai iesim sis a ne mai distram:puff. Am decis sa iesim in oras toata “gasca”: eu, Toader, Rudej, Naruto(varul lui Rudej), Sasuke (o ruda de-a lui Toader), Hinata si Neji ( in clan cu mine) . Ne-am distrat in seara aia o groaza. Un gand rece mi-a trecut prin minte: Daca Toader nu m-ar fi salvat, n-asi fi fost aici. Totusi am specificat mare si clar “daca”.
-Ce s-a intamplat Eleanor? A intrebat Toader mirat vazandu-ma ganditoare.
-N-Nimic, ma gandeam doar… Haideti la o pizza.
-Pizzaa!!! Au strigat Naruto si Rudej parca arsi.
Si au zbughit-o spre pizzerie.Ce noapte lunga….



Răspunsuri în acest subiect
Iubire adevarata 2 - de .Evil. - .Black.! - 25-07-2011, 08:46 PM
RE: Iubire adevarata 2 - de Miranda. - 26-07-2011, 04:17 PM
RE: Iubire adevarata 2 - de Storymaker - 26-07-2011, 04:29 PM
RE: Iubire adevarata 2 - de Me_Samy - 26-07-2011, 07:40 PM
RE: Iubire adevarata 2 - de hiimera - 26-07-2011, 08:53 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire adevarata .Evil. - .Black.! 5 2.862 23-07-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Iuvire adevarata sau Obsesie Bolnava? Mariah . 117 51.961 15-02-2011, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Mariah .
  Adevarata mostenire: inceputul DARKLIGHT131991 17 8.217 08-12-2010, 05:53 PM
Ultimul răspuns: DARKLIGHT131991
  Iubire Adevarata ! ~Ebru~Rebela~ 4 3.952 14-04-2009, 12:34 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  O iubire adevarata(sasusaku) sasuke_sakura 8 8.715 04-02-2009, 01:06 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O iubire adevarata(Sasuke and Sakura) denisa 42 68.110 29-12-2008, 10:24 PM
Ultimul răspuns: rosegur


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)