Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SasuSaku lover

#29
Buna toata lumeaa:x am adus si celalati capitoool sper sa va placa si astept comm-uri:)


Si...cand a intrat in casa,nu era nimeni dar nu stia de unde venea acel zgomot dar apoi rozalia s-a gandit ca poate era de afara,asa ca a intrat in camera ei singura,trimitandu-i pe Sasuke si Ino sa se mai uite prin casa sa vada daca este cineva.Sakura se uita prin camera si vedea ca totul era la fel,nimic nu se schimbase,toate erau la locul lor,apoi pe noptiera observa o fotografie cu si cu parinti ei,tristetea se putea observa pe fata ei,zambetul ii disparuse si se intreba oare unde sunt parinti ei,dupa cateva secunde Sasuke,i-a spus sa vina repede jos.Sakura a lasat poza pe noptiera si a fugit jos,cand a ajuns l-a vazut pe Sasuke citind un biletel scirs de catre parinti ei,si in bilet scria asa:
''Sakura,daca vei mai veni in aceasta casa,si vei citi acest bilet vrem ca tu sa sti ca am plecat la casa de vacanta din Canada,pentru ca numai puteam sta singuri fara tine,am fost foarte ingrijorati pentru tine si nu numai noi,si vecinii si prieteni tai,politia te-a cautat in toata tara dar nu erai de gasit,eram disperati,nu stiam ce sa mai facem,toate lucrurile tale ne aduceau aminte de tine,eu si tatal tau plangeam chiar si o zi intreaga asa ca ne-am hotarat sa plecam,si ti-am lasat si numarul de telefon,care este pe frigider,ca sa ne suni daca vei vedea acest mesaj si sa ne spui ca esti bine si in siguranta,te iubim foarte mult!Cu drag mama si tata.''
Dupa ce a citit,a ramas socata,numai putea scoate nici un cuvant,lacrimile indurerate curgeau pe obraji rozaliei ca si un rau,fara oprire,stranse biletul in mana si il lua pe Sasuke in brate,nu se mai putea opri din plans,tricoul brunetului era deja udat
ce lacrimile indurerate ale rozaliei si incerca sa o linisteasca spunandu-i ca totul o sa fie bine si el era la fel de trist ca si ea ,Ino o privea si ea cu tristete in ochii si o lua usor din bratele lui Sasuke si o puse pe canapea sa se linisteasca,intre timp Sasuke s-a dus sa se uite pe frigider daca este numarul de telefon acolo,si il gasise imediat,i-a cerut lui Naruto sa ii aduca telefonul mobil din masina,dupa ce ii la adus a format numarul si ia dat telefonul rozaliei,care se mai linistise,telefonul suna,dar nu raspundea nimeni,mai suna inca odata si inca odata,deabia a 5-a oara raspunse mama sa.
-Alo....mama tu esti?S-s-sunt Sakura...
-Sakura?!da eu sunt!off iubirea mea,ce dor imi era de vocea ta,spunea mama Sakurei printre suspine
-Si mie imi este foarte dor de tine si de tata,sper ca ma puteti ierta pentru ca am placat de acasa asa fara sa spun nimanui,dar,il iubesc pe Sasuke si nu vroiam sa il pierd,imi pare atat de rau!
-Stiu draga mea,noi nu am fost suparati pe tine,si nu vom fi niciodata,am fost doar foarte ingrijorati ca ori ce parinte...
-Te cred mama,si acasa cand veti veni?...
-Peste o luna,acum nu putem pentru ca tatal tau a fost a intampinat o problema grava de afaceri in care poate ajunge la inchisoare,sper ca nu te vei supara dar nu vreau ca tu sa suferi si din cauza tatalui tau.
-Aha,bine mama am inteles,stai linistita,nu ma voi supara!si asa am cu cine sa stau,toti prieteni mei sunt cu mine!
-Bine draga mea,sa aveti grija de voi!te iubim foarte mult,pa-pa!!
-Si eu v-a iubesc,paa!
Sakura se linisti in sfarsit,era bucuroasa ca a putut vorbi cu mama ei,ca i-a putut aude vocea ei dulce,chiar daca veneau peste o luna,se putea descurca si singura,avea prietenii langa ea tot timpul,pe Sasuke,o luna avea sa treaca extrem de repede.Brunetul se puse langa ea,o lua de gat,si o saruta pe frunte.-Ti-am spus eu ca totul o sa fie bine,ti-am spuuus...
-Tu mereu ai dreptate!
-Stiu,stiu spuse el putin smecher.
-Nu te mai flata atat!spunea ea razand si ciupindu-l de obraz,obrazul lui se inrosi,ridica din sparnceana si sari pe ea gadiland-o,si dupa inca 5 minute de gadileala,Sakura ii spuse sa se opreasca pentru ca numai putea de ras si ii era si foame.Ino i-a chemat si pe ceilalti sa intre in casa,dupa ce s-au asezat toti rozalia s-a uitat in portofel sa vada daca are bani,si avea destui,apoi se mai mai duse si prin camera parintilor ei sa vada daca au mai lasat bani,dupa ce s-a uitat in dulap a gasit o de gramada bani,si s-a gandit sa comade o pizza mare!Le-a spus si celorlalti si Naruto a luat telefonul si a comadat pizza.Dupa 10 minute a aparut si tipul cu pizza.Sakura i-a dat banii tipului si a pus pizza pe masa,arta bine,si avea un gust excelent,dupa ce au mancat si au glumit,toti au trebuit sa plece acasa pentru ca era deja ora 22:30,cu Sakura a mai ramas doar Hinata,Ino si Sasuke.Sakura le-a rugat pe cele doua sa doarma la ea in seara asta,ca sa mai joace ceva,sa mai barfeasca chestii care pe fac fetele.Cele doua nu aveau pijamalele la ele asa ca Sakura le-a inprumutat niste pijamale de la ea,pentru ca avea multe,fetele s-au dus in camera Sakurei,s-au pus toata in pat si au inceput sa joace carti,dupa ce s-au jucat,au mai vorbit despre fetele de la scoala,despre profesori si alte chestii.Fetele au vorbit si s-au si batut cu perne pana la ora 12 noaptea.Ino si Hinata erau obosite si s-au dus sa doarma in camera de alaturi,rozalia se indraba unde este Sasuke,si apoi il vazu pe canapeaua din camera ei,dormind.Sakura era si ea foarte obosita asa ca se tranti in patul ei,pufos si-a luat ursuletul ei in brate si a adormit....
[Imagine: 15yjabr.jpg]
The Day I will STOP lovin` you,Is the Day I close My eyes FOREVER ! >.<




Răspunsuri în acest subiect
SasuSaku lover - de ~FreaKy and CuTe~xD - 24-06-2011, 06:28 PM
RE: SasuSaku lover - de Capsunica - 24-06-2011, 07:46 PM
RE: SasuSaku lover - de ~FreaKy and CuTe~xD - 24-06-2011, 08:15 PM
RE: SasuSaku lover - de Capsunica - 24-06-2011, 08:34 PM
RE: SasuSaku lover - de Flash - 24-06-2011, 10:10 PM
RE: SasuSaku lover - de DiamondZ - 25-06-2011, 12:05 AM
RE: SasuSaku lover - de hiimera - 25-06-2011, 12:34 PM
RE: SasuSaku lover - de ~FreaKy and CuTe~xD - 28-06-2011, 03:53 PM
RE: SasuSaku lover - de DiamondZ - 28-06-2011, 06:19 PM
RE: SasuSaku lover - de Capsunica - 30-06-2011, 12:52 PM
RE: SasuSaku lover - de Miranda. - 30-06-2011, 06:06 PM
RE: SasuSaku lover - de ~FreaKy and CuTe~xD - 01-07-2011, 02:34 PM
RE: SasuSaku lover - de DiamondZ - 01-07-2011, 03:03 PM
RE: SasuSaku lover - de Miranda. - 02-07-2011, 11:48 PM
RE: SasuSaku lover - de ~FreaKy and CuTe~xD - 04-07-2011, 12:13 PM
RE: SasuSaku lover - de Miranda. - 04-07-2011, 07:38 PM
RE: SasuSaku lover - de ~FreaKy and CuTe~xD - 10-07-2011, 03:48 PM
RE: SasuSaku lover - de Rose ^^ - 10-07-2011, 05:09 PM
RE: SasuSaku lover - de Miranda. - 10-07-2011, 05:11 PM
RE: SasuSaku lover - de Riynka - 10-07-2011, 09:45 PM
RE: SasuSaku lover - de ~FreaKy and CuTe~xD - 15-07-2011, 03:58 PM
RE: SasuSaku lover - de Miranda. - 17-07-2011, 11:12 PM
RE: SasuSaku lover - de Capsunica - 17-07-2011, 11:32 PM
RE: SasuSaku lover - de DiamondZ - 20-07-2011, 04:31 PM
RE: SasuSaku lover - de ~FreaKy and CuTe~xD - 22-07-2011, 07:22 PM
RE: SasuSaku lover - de Miranda. - 22-07-2011, 08:54 PM
RE: SasuSaku lover - de ~FreaKy and CuTe~xD - 29-07-2011, 12:12 PM
RE: SasuSaku lover - de Miranda. - 31-07-2011, 08:24 PM
RE: SasuSaku lover - de ~FreaKy and CuTe~xD - 03-08-2011, 10:40 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  SasuSaku lover ~FreaKy and CuTe~xD 0 2.030 24-06-2011, 06:28 PM
Ultimul răspuns: ~FreaKy and CuTe~xD
  I'm your lover +18*naruxsasu love yaoi deidara-chan4ever 8 9.766 30-11-2008, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)