Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SasuSaku lover

#1
De la prietenie,la iubire[SasuSaku]
Era o zi frumoasa de primavara in satul Konoha,soarele isi trimise razele sale nazdravane pe pamant pt. al incalzi,vantul adia usor si ducand
petalele florilor in tot satul.Intr-o camera roz bombon dormea o fata cu chipul ca al unui inger,cu parul roz ca si florile de cires iar ochii
verzi ca cele mai pretioase smaralde.Pe chipul ei ca al unui inger se ivi o petala care se duce pana la nas si o facu sa stranute si sa se
trezeasca.Iar dupa cateva minute suna si ceasul in sfarsit.
-Ooof Doamne deabia acu te-ai gasit sa suni? dupa ce m-am trezit eu...
Fata se ridica cu lene din pat,se duse la baie sa isi faca siesta de dimineata.Apoi se gandi cu ce sa se imbrace pt. prima ei zi de scoala
pt ca era noua in satul Konoha.Pana la urma si-a luat o pereche de pantaloni scurti negri si niste strampi roz,un maieu gri cu roz pe
scria ,,Music Is Every Thing"cu scipici roz,si o pereche de tenisi pana la genunghi negri cu roz si alb.A copobrat scarile in graba,si-a luat un
mar ca sa il manance pana ajunge la scoala si a plecat.
In timp ce mergea un baiat foarte energict cu ochii albastri ca marea si parul blond a dat peste ea din gresala.
-Auu!!
-Ops scuzeee,imi pare rau te-ai lovit??
-Pfff nu am nimic...scuze acceptate
-Off neatent mai sunt,si o recunosc aa da eu ma numesc Naruto esti noua pe aici nu?
-Da sunt noua eu ma numesc Sakura,incantata de cunstinta...
-Bine mergeai spre scoala nu?
-Da si am foarte mari emotii..
-Eh lasa haide!vino daca nu o sa intarziem!
-Bineee! sa mergem
Au mers ce au mai mers ca au si ajuns la scoala.Naruto a dus-o pe rozalia la fete mai intai
-BUNA SAKURA!!! au strigat toate in cor.Fetele acelea erau TenTen,Temari,Hinata si...Ino.
Fetele au stat toate sub un copac si i-au mai vorbit fetei despre sat si despre scoala
-Hei,Hinata vrei sa imi prezinti tu si baieti,daca nu te deranjeaza..?
-Da desigur!deci...cel cu parul roscat este Gaara,este cam ciudat de la vedere dar cand o sa vorbesti cu el o sa vezi ca e de treaba,cel cu o
chii k si ai mei este fratele meu Neji,cel cu parul ciudat este Lee,si este foarte amuzant,iar cel care sta langa copac este Sasuke Uchiha
este cam arogant si nu prea vorbeste cu nimeni,cu Gaara cateodata...
-Ahaa...e cam dragutzel...Sasuke ala...
-Oooh,nu imi pune ca iti place de el!
-Nuu nu imi place doar spuneam si eu asa...
-Binee.
Apoi s-a sunat si toti elevi au intrat in clasele lor.Elevi au asteptat ceva vreme pana a venit senseiul Iruka.
-Buna ziua copii,scuze pt. intarziere dar a fost ceva important,cred ca ati observat ca avem o colega noua in clasa nu e asa?
-DAAAA!!!au strigat toti in cor,mai putin Sasuke...
-Deci,vino langa mine sa te prezinti tuturor
-Buna toata lumea!eu ma numesc Sakura Haruno,imi place sa fiu designer,sa cant la chitara si sa pictez,si..sper sa imi fac multi prieteni
-Bine Sakura,acum...sa vedem cu cine vei sta in banca,hmm...vei sta cu....SASUKE daca tot sta el singur in banca nu e asa Sasuke? sper
ca nu te deranjeaza.
-Mda..bine
Sakura se indrepta spre banca sa iar inima ii batea din ce in ce mai tare dar oare de ce?cu pasi marunti a ajuns la banca,si-a lasat
ghizdanul si a incercat sa vorbeasca cu Sasuke.
-Hei...b-b-buna eu sunt Sakura si....
-Mda bine lasa-ma acum nu am chef de nimeni si de nimic da?
-Bine dar de ce? esti suparat?
-Am spus sa ma lasii!
Apoi fetei i se ivi o lacrima cristalina dar amara asa ca s-a intors ca sa nu o vada Sasuke.
Dupa ce toate orele trecura cu greu in sfarsit se sunase de iesire.
Sakura si-a luat la revedere de la fete si a plecat spre casa,pe la jumatatea drumului apare si Naruto.
-Hei Sakura stai putin!!
-Da Naruto ce s-a intamplat?
-Vroiam sa te intreb daca pot sa vin cu tine pt ca stau pe langa tine pe acolo...
-Aaa,da de ce nu?
-Bine dar il chemam si pe Sasuke,nu are cu cine sa mearga
-Mda bine,spuse rozalia cu indiferenta.
In sfarsit veni si Sasuke iar apoi Naruto...si-a adus aminte ca trebuie sa se intoarca pt a se antrena cu Iruka-sensei
-Ooofff Naruto ce memorie de elefant ai...bine dute succes!deci...sasuke am ramas doar 2 doi...
-Mdea asa se pare...pe unde stai Sakura?
-Pai,de la casa ta un pic mai incolo...de ce?
-Intrebam doar,credeam ca stai mai deprte si iti este urat sa mergi singura,de ducem eu...
-Eeeh alta data poate,dar mersi oricum.Aaa da uitasem,de ce erai nervos la prima ora?
-Nu stiu,eram asa...nu stiu cum sa iti zic dar in fine..eu am ajuns,ne vedem maine!!
-Bine papa!
Dupa acea Sakura era foarte bucuroasa ca in sfarsit a reusit sa vorbeasca cu Sasuke,atat de bucuroasa incat a inceput sa sara de bucurie.
Ajunsa acasa rozalia a mancat ceva,sa dus sa isi faca un dus,iar apoi s-a schimbat in pijamalele ei preferate cu Hello Kitty!
si se gandea la Sasuke si la ce facuse azi...dar avea si 2 intrebari care o macinau: de ce se gandea mereu la Sasuke?
Oare se indragostise de el? ascestea erau intrebarile la care o sa afle raspunsul in curand...
[Imagine: 15yjabr.jpg]
The Day I will STOP lovin` you,Is the Day I close My eyes FOREVER ! >.<




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  SasuSaku lover ~FreaKy and CuTe~xD 28 16.840 03-08-2011, 10:40 AM
Ultimul răspuns: ~FreaKy and CuTe~xD
  I'm your lover +18*naruxsasu love yaoi deidara-chan4ever 8 9.743 30-11-2008, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)