Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tentaţie [+18]

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul naruto de Masashi Kishimoto si nu fac profit pe urma lor.
Well. Well :-“ uite ca apar si eu pe aici cu un fic :-?.
Buuun. Deci va anunt ca sunt incepatoare si ca acesta este primul meu fic !
Primul capitol va parea plictisitor, neinteresant si va va lasa impresia ca ar fi un fic normal cat de cat, dar nu vreau sa trageti concluzii pripite incaa. Deeecii nu va lasati purtati de aparentele primului capitol. xD
Am citit destul de multe pe aici.. dar nu voi plagia ! :)
Decii prin urmare astept critici dure.. pentru ca asa merge la mine. ^^
Aaa. Btw.. nu este un cuplu prea intalnit. Adica eu nu am gasit asa multe fic`uri cu cuplul acesta :-?. Hmm.. dar va dura ceva pana va veti da seama de cuplu..
vom vedea. xD Enjoy !
Dorinte

Sasuke isi trase uniforma pe el si se pregati cat de repede putu pentru scoala. Inchise incet usa dormitorului sau pentru a nu-l deranja pe Itachi, fratele lui de 18 ani.
Itachi fusese un frate cat se poate de bun inainte ca mama lor sa ii paraseasca si inainte ca el sa cada in patima bauturii, a drogurilor si a calatoriilor lui in alte tari.
Din pacate pentru Sasuke, Itachi era deja in bucatarie, stand la masa cu o tigara in mana vorbind la telefon.
-Vrei sa tragi un fum?
Sasuke se uita la Itachi intr-un mod sadic si putin pervers gandindu-se la faptul ca Itachi era intr-una din zilele lui bune daca fuma marijuana. Incerca sa il ignore. Se duse la congelator sa caute crema de zahar ars pe care a ascuns-o in urma cu cateva zile, dar nu mai era acolo. Deschise bufetul si scoase o cutie de cereale pe care Itachi nu le suporta gustul deci nu putea sa i le fure.
Masa era plina cu pliante. Ceea ce infrumuseta si mai tare era o sticla de wisky aproape goala. Itachi avea in mana diferite facturi.
-Ai ceva bani la tine? Spuse Sasuke clatinand din cap.
-Poate.. dar depinde despre ce suma vorbim aici?
-Nu negociez prea tare.. vreau sa stiu daca ai bani pentru mine. Sasuke nu mai incerca sa-l santajeze. Isi dadu deja seama ca nu ii mergea
-Nu. Am si eu facturile mele, datoriile mele si alte chestii care nu te intereseaza.. Ai putea sa-i faci sit u din cand in cand cate o favoare vreunei tipe si asa ai mai avea sit u bani decat sa stii cheltuiesti pe rahaturi.
-Uite ce e.. defapt eu chiar nu am nevoie de ceva de la tine... Nu iti mai raci gura degeaba..
Sasuke se ridica de la masa si inainte de a iesi pe usa fratele lui ii incuviinta o carte de vizita a unei tipe de la o revista PB.
-Uite. chiar nu am nevoie de..
-Nu este vorba despre tine frate. Fa-mi rost de ea.
-Am treburi mai bune decat sa iti gasesc tie “gagici”.
-Eu sunt major in casa asta deci asa faci. Tu ai sa comentezi la mine peste 2 ani cand ai sa ai varsta mea. Acum mai repet o data, fa-mi rost de ea si primesti bani.
Dar in acel moment, nu mai conta daca urma sa se tina de cuvant sau nu, oricum Itachi stia deja ce gandea fratele lui.. sau cel putin intuia.
In timp ce Sasuke urca scarile liceului Cheshire SD toate temerile lui erau puse in siguranta. Acesta isi dadea seama deja de semnalele de avertizare cum ca Itachi avea din nou probleme. Sasuke nu a mai consumat de 4 luni o sticla de Wisky. Nu cand si-a dat seama de greselile facute pana acum.
-Sasuke! Asteapta-ne! il striga Sakura, care era in spatele lui impreuna cu Shikamaru si Temari.
Sasuke se opri si ii astepta straduindu-se sa para calm, dar asta nu avea nicio importanta: Sakura se pierduse in lumea ei de la o vreme.
Cu cateva luni inainte se cuplase cu Gaara “maximul-de-bunaciune”. De fapt ieseau de ceva vreme impreuna. Dar ciudat era ca tot in aceeasi perioada Sakura isi incepuse o relatie intensa cu Kiba. Dar niciunul nu avea nimic impotriva celuilalt.
Sakura isi puse mana pe bratul lui Sasuke.
-Hai, vino !
Sasuke isi indrepta atentia spre Sakura. Nu era ca orice alta fata din scoala , sa isi evidentieze soldurile – pe care nu prea le avea- sau sanii, si nici nu se machia strident. Dar cei doi au avut deja o relatie, iar Sasuke a hotarat sa nu mai aiba vreo legatura cu ea pentru ca, chiar daca se potriveau, Sakura a renuntat de prea multe ori la el ca sa iasa cu un alt baiat. Chiar nu mai merita..
Isi face aparitia Karin. Sasuke se gandea “wow, pielea mereu palida a lui Karin era acum perfect bronzata, de parca ar fi trait pe plaja. Nu aratase asa joi.” Din pacate pentru ea, avea cateva urme care aratau ca bronzul era fals.
-Sakura mi-a zis ca te-ai bronzat asa mult, dar nu am crezut-o.
-Incerc sa fac schimbari. Mai lucrezi la Sancher ?
-Da.. dar fac asta sa il enervez pe tata. Imi foloseste drept scuza daca trebuie sad au explicatii cand ajung la ore nepotrivite. Ah.. mi-am amintit ceva. Sasuke scosese din buzunar cartea de vizita de la fratele sau. Vi se pare cunoscuta ? Daca vreau bani trebuie sa o gasesc – da ochii peste cap.
Sakura se facea ca se uita in alta parte facandu-se ca nu vrea sa vada cine era in poza. Asta chiar nu conta pentru ea. Nu trecu mult timp si se auzi soneria. Sakura astepta sa plece toti pana cand ramase singura cu Sasuke.
-Uite Sasuke.. mi-as dori sa nu mai facem asta. Schita un gest cu mana.
-Ce vrei sa spui? Sasuke deveni mai calm si mai rezervat deoarece zgomotul de pe hol disparu intr-o clipita.
-Sa mintim si sa ne ascundem. Chiar imi este dor de prietenia noastra inainte de prima relatie. Nu am de gand sa iti invadez mintea dar ar fi dragut sa fim din nou sinceri unul cu celalalt. Si vreau sa recunosti ca nici tu nu mai ai cui sa ii spui problemele tale. Imi lipsesti mult.
-Nu mint. Eu.. nu mint. Sasuke se uita in alta parte.
-Dar nici nu esti sincer. Daca te deranjeaza prezenta mea atunci.. – da din umeri. Nu stiu ce sa fac.
Sasuke ii dadu o imbratisare puternica si apoi pleca la ore. Ca de obicei intarziase.

Sper ca va placut.^^ >:D< Cum am mai zis sunt incepatoare ceea ce inseamna ca am nevoie de foarte multe sfaturi si critici.
Stiu ca merit critici dure. :-s.
Mentionez ca nu vor aparea scene hentai in primele capitole.



Răspunsuri în acest subiect
Tentaţie [+18] - de Ayuu. - 03-05-2011, 10:19 PM
RE: Tentaţie [+18] - de Katniss - 03-05-2011, 11:51 PM
RE: Tentaţie [+18] - de tamoshiku - 04-05-2011, 12:16 AM
RE: Tentaţie [+18] - de Ayuu. - 08-05-2011, 08:26 PM
RE: Tentaţie [+18] - de Miranda. - 23-07-2011, 02:49 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  TentaÅ£ie [+18] Ayuu. 0 1.652 16-06-2011, 10:11 PM
Ultimul răspuns: Ayuu.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)