Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Merita sa continui? :D
Da, normal, doar nu ma lasi cu ochii insoare..
50.00%
2 50.00%
Tu glumesti?! Lasa-te ca nu te pricepi...
0%
0 0%
Destul de bine, astept continuarea:D
50.00%
2 50.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Castelul la rasarit de luna

#4
Well, hey girl! Am ajuns şi eu pe la ficul tău :D.
Am observat destul de multe greşeli de tastare şi ţi le voi enumăra pe cele mai evidente ( sau pe cele care mi-au sărit în ochi ):

- scanteetoare - scânteietoare
- celemai – cele mai
- izgonindumi – izgonindu-mi
- golindumi – golindu-mi
- ploi – ploii
- potricea – cred că ai vrut să spui potrivea
- unzambet – un zâmbet

Da, sunt destul de multicele, iar chestia asta chiar nu este bine! Ai putea să te mai uiţi o dată peste capitol înainte să îl postezi, poate nu ai observat greşelile, dar sunt totuşi prezente ( într-o cantitate destul de mare ). Ai grijă, ok? Doi la mână ai nişte virgule puse chiar foarte aiurea, iar altele nu există.
Citat:Se indrepta catre usa din stanga o deschise iar acolo se afla o baie in alb si negru.

Se îndreptă către uşa din stânga , o deschise , iar acolo se află o baie în alb şi negru.
Cam aşa ar fi trebuit să fie, nu crezi că arată mai bine, dar şi sună altfel? Pentru mine, sincer, este o mare diferenţă.

Citat:alba cu pete negre se usca isi perie prietenul canin
albă cu pete negre, se uscă, îşi perie prietenul canin
Când ai enumeraţie, always se pune virgulă, dar întodeuna. Chestia asta ai grijă să nu o uiţi deoarece este extraordinar de importantă + că ( părerea mea ) ar fi trebuit să şti chestia asta deoarece se face în clasa a II sau a III.

De asemenea am observat că din când în când după punct începi cu literă mică. Dear, după punct se începe întodeauna cu literă mare. Uite un exemplu:
Citat:.atata timp cat va fi cuminte

. Atâta timp cât va fi cuminte...
Nu crezi că arată mult mai bine + că după semnele de punctuaţie se pune space. În legătură cu space-ul chiar observ că în unele locuri îl pui, iar în altele nu, cum vine asta :-?.

Descrierea. Ai avut ceva pe acolo, dar mie una chiar nu mi se pare suficient. Pot sune că încă mai este loc şi sper să-l umpli. La capitolul naraţiune să şti că te descurci. So... no comment! Acţiunea? Da, mie mi se pare grăbită. O mai poţi domolii încă un pic şi ar fi super. De greşeli ţi-am spus, deci nu are rost să o mai fac încă o dată. Titlul este foarte bine ales. Chiar atrage atenţia, and a mai rămas doar prefaţa care pot spune că este genială, deşi plină de greşeli...

Ai spus că aceasta nu este povestea ta ci a unei colege. Păi... este drăguţă, dar încă mai are de lucru la ea ( destul de mult ). So... anunţă-mă şi pe mine când pui next, ok?
P.S. felicitările mele către colega ta >:d< Bravo!
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...



Răspunsuri în acest subiect
Castelul la rasarit de luna - de Rukia JJ - 22-03-2011, 07:47 PM
RE: Castelul la rasarit de luna - de Rose ^^ - 22-03-2011, 09:55 PM
RE: Castelul la rasarit de luna - de Vero - 23-03-2011, 02:14 AM
RE: Castelul la rasarit de luna - de MooN. - 24-03-2011, 07:37 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Castelul de Nisip nimeni 18 16.034 25-06-2013, 01:13 PM
Ultimul răspuns: Hina2013
  Rasarit de soare Dskk 1 2.744 04-09-2011, 07:48 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Rasarit patat cu sange albastru [yaoi by Akadella & BL Forever] akadella 4 3.558 30-08-2010, 02:23 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)