Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black roses

#25
Capitolul 18

Eram ingrijorat pentru Kiro, care arata rau, prinzand o culoare aproape cadaverica. Ne aflam in masina acum si stiam ca nu ii mai e rau, ci e doar consecinta drumului cu avionul pe care il facusem sa ajungem aici. Ma chinuisem pe cat posibil sa il fac sa se simta mai bine si am fost multumit sa-l vad ca se ridica de pe umarul meu, unde isi sprijinise capul, si zambi bine dispus. Acum era iarasi voios si simpatic. Ma simteam in continuare vinovat pentru ceea ce facusem si el simtea asta. Spusese ca nu vom fi la fel de apropiati, ceea ce ma afecta destul de tare...
Ne aflam in fata unui hotel randios, iar eu am inghitit in sec cand l-am vazut asa de impunator si magnific, plus ca nu-mi venea sa cred ca ma aflu aici cu Kiro.
- Am ajuns, spuse soferul masinii si apoi ne-au fost deschise usile. Ne-am dat in scurt timp jos si ne-am indreptat catre intrarea in hotel. Ma gandeam acum la ceea ce spune tatal meu despre plecarea mea. Imi facuse un circ fenomenal cand auzise ca ma duc in Palma de Mallorca cu blondul, insa nu avusese cum sa ma convinga sa nu o fac, fiindca m-as fi carat de acasa cu prima ocazie oricum, mai ales ca acum avea sa fie si placut, dat fiind faptul ca era si Kiro cu mine.
Am intrat in camera noastra de la etajul sase si am privit uimit in jur. In fata noastra se intindea o incapere incantatoare in care domnea un pat de doua persoane, cu asternuturi maro si pernute rosii. In fata acestuia se afla o masa incantatoare, cu un model interesant, iar pe aceasta domnea o plasma. Am continuat sa cercetez din priviri camera cu un aspect incantator. M-am dus direct la fereastra acoperita de perdele incantatoare si am zambit larg cand am vazut panorama ce se intindea in fata ochilor mei. Kiro veni in spatele meu si-si aseza mainile pe spatele meu, mangaindu-ma usor. Ma aflam intr-un loc incantator alaturi de o persoana incantatoare la care tineam foarte mult, abia cand ne certasem realizasem acest lucru.
- Iti place? ma intreba cu vocea lui incantatoare, iar eu m-am intors cu fata, intalnindu-i ochii usor obligi si de culoare verde precum smaraldul. Se afla foarte aproape de mine, ceea ce ma facuse sa rosesc. Si-a lasat capul pe umarul meu, continuand sa priveasca si el peisajul frumos. Acum il vedeam din profil si nu m-am abtinut sa nu il sarut usor pe obraz. Se intoarse iarasi catre mine si imi zambi binevoitor.
- Imi place la nebunie, am spus referindu-ma mai mult la faptul ca se afla el acum cu mine. Kiro, chiar imi pare rau, rostesc din nou, iar blondul imi zambi binevoitor si imi saruta fruntea in semn ca nu conteaza. Si totusi eu ma simteam prost pentru ceea ce facuse, cu toate ca el nu mai parea deranjat de acest lucru. Aproape ca puteam sa-i simt tristetea din suflet...
Se indeparta usor de mine si incepu sa se dezbrace de fiecare articol vestimentar pe care il avea pe el, apoi se aseza in pat.
Am continuat sa cotrobai prin camera, apoi am trecut in baie si am intrat curios sa inspectez si pe acolo. Luxul era de-a dreptul incantator, dar eu, cum nu eram obisnuit, am bagat capul pe usa si i-am zambit lui Kiro, intreband in soapta:
- Vii sa stai cu mine?
Blondul dadu afirmativ din cap si se ridica, venind cu mine in baie. Am dat drumul apei sa umple vana uriasa, dupa care m-am dezbracat rapid de toate hainele, in ciuda faptului ca inca aveam o urma de rusine sa stau gol in fata lui, insa zambi si se dezbraca si el, intrand impreuna in vana plina cu apa fierbinte. Am oprit robinetul, dupa care m-am scufundat pana la gat. Kiro se asezase langa mine si isi lasase capul pe spate, inchizandu-si ochii. Mi-am dat plasturele de la gat jos, aruncandu-l, dupa care mi-am trecut mana peste cele doua rani micute si m-am lasat si mai jos, ajungand acum cu apa pana la barbie.
M-am intors catre vampirul meu si i-am vazut trasaturile incantatoare. Nemaiputandu-ma abtine, m-am aplecat usor inainte si i-am prins buzele intr-un sarut nevinovat, pe care l-a rupt insa intr-o secunda si s-a ridicat din apa fara sa spuna absolut nimic. Am ramas uimit uitandu-ma in urma sa, dar nu mai voia sa se uite la mine. Si-a luat in prosop si a iesit din camera. Mi-am simtit obrazul udat de o lacrima si privirea incetosata de altele, insa mi-am dat cu apa peste fata, spalandu-le. M-am ridicat si eu din cada si m-am sters rapid cu un prosop pe trup, dupa care mi-am luat o pereche de boxeri pe mine si am intrat in camera. Kiro statea pe pat cu mainile sub cap si cu privirea indreptata spre tavan. Stiam ca ma auzise cand intrasem, insa nu a schitat niciun gest, ci a continuat sa stea nemiscat. M-am pus si eu in pat si am soptit trist:
- Imi pare rau...
Kiro s-a uitat atunci la mine si mi-am intins mainile spre el, luandu-l in brate. Desi nu a spus nimic, l-am simtit cum s-a tras mai aproape si si-a asezat capul pe inima mea. Mi-am asezat o mana pe abdomen si blondul incepu sa bata ritmul inimii pe locul de unde se ia pulsul. Cealalta mana mi-o tineam pe talia sa si il mangaiam usor, sperand ca nu-l voi supara cu nimic.

Mi-am deschis ochii, realizand ca nici nu stiam cand adormisem aseara asa de repede, insa stiam ca blondul statea si imi asculta bataile inimii. Acum nu se mai afla langa mine, iar eu m-am alarmat usor, insa l-am vazut intrand in camera in scurt timp si purtand in maini o tavita pe care mi-o puse pe abdomen. M-am uitat la el si am realizat ca e imbracat intr-un capot negru si nimic altceva, ceea ce ma facu sa-mi trec limba peste buze, insa fara ca el sa ma vada. Nu intelegeam ce e cu mine si de ce ma comport asa in prezenta lui.
- Multumesc, i-am spus usor si am inceput sa mananc, iar el isi deschise o sticla ce parea a fi cu vin. Dadu afirmativ din cap in semn de '' cu placere '', dupa care lua o gura din continutul acelei sticle. Ai grjia sa nu te imbeti, am spus zambind, iar el incepu sa rada amuzat.
- Nu e alcool, Strif`, e sange, imi spuse si zambi si el. Oricum nu ma imbata alcoolul... Decat daca il beau direct din sange, ceea ce e putin probabil, imi explica si se aseza langa mine pe pat, punandu-se comod pe perne. Lua si el o muscatura din felia de paine prajita din mana mea, apoi imi zambi. Hei, Strif`, spuse si isi atinti privirea in privirea mea, parand ca-mi citeste sufletul, vrei sa inveti sa calaresti? Sau sa tragi cu arcul?
Am dat bucuros afirmativ din cap, din ce in ce mai entuziasmat de grija pe care mi-o purta blondul. Si totusi tristetea nu-mi trecuse, greseala inca o simteam si raceala lui la fel, desi se mai diminuase decat prima data. Mi-am adus aminte de ceea ce spusese mama lui Kiro, Morgan, ca sunt consortul sau, ceea ce ma facu sa rosesc uimit, realizand vorbele sale.
Kiro isi puse mana pe mana mea si mai lua o gura de sange, un firicel din lichidul rosu prelingandu-i-se din coltul gurii spre barbie, dar il linse, facandu-ma pe mine sa-mi musc buzele.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
Black roses - de Nywa - 16-03-2011, 04:27 PM
RE: Black roses [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] - de Beatrix LaVey - 30-06-2011, 11:32 PM
RE: [yaoy][CB] Black roses - de Nywa - 26-11-2011, 10:37 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 31-01-2012, 11:18 PM
RE: Black roses - de AbiiShu' - 01-02-2012, 01:18 AM
RE: Black roses - de Kimera - 01-02-2012, 05:13 PM
RE: Black roses - de Nywa - 18-02-2012, 10:48 AM
RE: Black roses - de Kimera - 18-02-2012, 04:40 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 10-03-2012, 10:26 PM
RE: Black roses - de Kimera - 10-03-2012, 11:41 PM
RE: Black roses - de Kimera - 24-03-2012, 03:26 PM
RE: Black roses - de Nywa - 08-04-2012, 09:43 PM
RE: Black roses - de Ai_4ever - 11-04-2012, 08:38 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 02-05-2012, 10:17 PM
RE: Black roses - de Nywa - 30-05-2012, 10:32 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 17-06-2012, 02:46 AM
RE: Black roses - de Nywa - 05-07-2012, 05:40 PM
RE: Black roses - de NiceBlueExorcisist - 12-07-2012, 12:20 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:21 PM
RE: Black roses - de Ai_4ever - 19-07-2012, 12:52 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scars O'Love [+18] by Guns N Roses and Estranged sickness 23 10.721 10-07-2011, 05:13 PM
Ultimul răspuns: Hannah Lily Potter.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)