Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire love

#7
Merci de incurajare, Oanny... eu nu sunt complet multumita.. dar ca incepatoare am rabdarE:)) .... si aici am urmatorul capitol:

-Mda.. mai bine ma indepartez ca sa nu ma “curentezi” =.=’’
-Suzuki, te rog! Esti cea mai buna prietena a mea.. am fost intotdeauna impreuna… nu as putea sa te ranesc, sti asta.. tu chiar ai putea sa ma ajuti, ai fi singura. Ce zici?
-Okay,okay.... sunt inca comfuza.. poate ar trebuii sa mergem undeva sa imi explici mai bine.
Meka o ia pe suzuki intr.o mana si incepe sa alerge cu o viteza de aproximativ 100km/h.Simtea adrenalina care ii curgea prin sange, si vantul in par.Ochii ei redevenisera rosii. Suzuki isi tinea respiratia speriata, vazand viteza cu care Meka se poate deplasa. Isi daduse seama ca s-a transformat, ca nu mai este Meka pe care o stia. Simtea ura din ochii ei, dar stia.. ca undeva, intr.un colt al inimii mai exista prietenia lor.Dar deodata, o lumina puternica ii inunda ochii, pe care ii inchide pentru cateva secunde.
-Meka-chaan!...mai apuca sa strige.

Dupa cateva minute, cuteza sa isi deschida ochii.Trupul sau aparent firav era intins pe iarba.Era pe langa o sosea ingusta, pe unde nu se circula aproape deloc. Nu isi putea aminti ce cauta aici.Cerceta cu privirea mai bine soseaua, iar in intunericul sfasietor al noptii reusii sa vada o fata care zacea in fata unei masini.Un om inalt, nu foarte bine facut si cu mustata tinea telefonul la ureche.Parea disperatDintr.o data, Suzuki isi aminteste tot.Un om in varsta se indrepta spre ea vrand sa o ajute,dar inainte sa ajunga la ea se ridica si o striga pe Meka, in timp ce omul care le.a lovit plecase sa roage cativa oameni sa il ajute cu fata pentur ca salvarea nu raspundea. Meka deschide ochii, si fara sa spuna nimic o trage pe Meka in padurea deasa de langa sosea.

-Ce faci?De ce m-ai adus aici, si ce se intampla cu tine?.. parca nu mai esti aceeasi.
-Suzuki, sunt un vampir! ce este asa de greu?
-da, dar de ce esti asa schimbata? gandesti altfel.. esti altfel..
-o sa-ti explic ceea ce gandesc, nu ma intrerupe si nu accept intrebari...este foarte simplu de ce nu imi mai pasa de nimeni si de nimic: din noul meu punct de vedere oamenii sunt niste fiinte plictisitoare si fara rost.Niste fiinte nascute ca sa moara, sa se agite fara sens si sa sfarseasca in pamant indiferent ca vor sau nu. "In special oamenii etuziasti vor ajunge la sfarsitul vietii sa realizeze ca nu au facut nimic si ca entuziasmul nu i-a facut decat sa zambeasca. Dar oamenii de ce zambesc? Ce este aceasta incordare a muschilor fetei, si de ce se obosesc sa o faca? De ce toata lumea crede ca este mult mai mult decat o expresie a fetei? Evident ca cei nemuritori nu vor pretuii niciodata viata si sensurile ei. Adica un corp sferic numit Soare in jurul caruia alte corpuri de aceeasi forma se invart in continuu de sute de mii de ani fara sens. De ce a fost lumea creeata?
Este la fel. Multe lucruri inutile se invart in jurul unei intrebari, dar printre acele lucruri nu exista un raspuns concret. Sunt multe neadevaruri in privinta creeri lumii despre care nimeni nu s-a mai obosit sa discute. Toata lumea vrea bani,mancare, faima, femei, masini fara macar sa stie din ce sunt facuti si de ce sunt facuti. Reincarnarea exista?Poate ca zeitatea in mainile careia suntem doar niste marionete nu are timp sa creeze alte persoane si ne foloseste sufletele ca pe niste sosete.

-Da...dar esti inca o adolescenta.. te voi ajuta sa te comporti normal.
-Ok, o sa incerc sa ma linistesc.
Suzuki observa ca Meka era mult mai linisita, si ca ...revenise la normal.
-Vad ca acum esti altfel...
-Mda...din cate observ inca am schimbari de personalitate.. pana voi deveni vampir cu norma intreaga si o sa imi formez propria personalitate ca si vampir..
-Dar nu vreau sa te pierd!stiu ca intotdeauna prietenia noastra va exista pentru tine
- te asigur, Suzuki..cel putin asta gandesc si simt in momentul de fata.. dar nu se stie ce va mai urma
Cea mai reuşită semnătură.



Răspunsuri în acest subiect
Vampire love - de Ichigo. - 07-12-2010, 02:27 PM
RE: Vampire love - de Icsdeee. - 07-12-2010, 08:45 PM
RE: Vampire love - de Ichigo. - 07-12-2010, 09:10 PM
RE: Vampire love - de Oany - 07-12-2010, 09:59 PM
RE: Vampire love - de Ichigo. - 08-12-2010, 02:26 PM
RE: Vampire love - de Oany - 08-12-2010, 03:50 PM
RE: Vampire love - de Ichigo. - 08-12-2010, 08:32 PM
RE: Vampire love - de Oany - 08-12-2010, 09:47 PM
RE: Vampire love - de Ichigo. - 10-12-2010, 10:35 AM
RE: Vampire love - de Oany - 10-12-2010, 01:07 PM
RE: Vampire love - de Ichigo. - 10-12-2010, 07:34 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.692 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  In love with a vampire RaYnutza 54 32.358 11-06-2009, 12:18 PM
Ultimul răspuns: Tox
  Vampire Love Sadic_Soul 30 19.691 25-01-2009, 05:46 PM
Ultimul răspuns: starnight
  To love a vampire Dizzy 14 10.912 17-12-2008, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Dizzy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)