Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire love

#1
Sal'tare.. astazi postez primul meu fic de pe Animezup... sunt inca incepatoare but vreau pareri sincere:

Intr-o zi placuta de duminica, Meka se trezeste invaluita de lumina soarelui care stralucea vesel. Peretii portocaliu pal din camera ei, dulapul rosu cu negru, biroul pe care se afla calculatorul, televizorul voluminos si patul moale si confortabil i-ar fi stat toata ziua la “picioare” .Ar fi vrut sa stea in pat o saptamana, o luna …sau macar cate o zi..asta gandea acum. Telefonul suna “oh my world, this tune is Annoying, yes I know is really annoying….” Meka vorbeste un timp la telefon,apoi inchide si isi urneste corpul fara vlaga din pat si se indreapta catre dulap, de unde isi scoate niste haine, si priveste inapoi , increzatoare spre geam.Vede o umbra, apoi merge catre balcon speriata.Parea ca cineva o privea, o urmarea…dar camera sa era la al doilea etaj al casei….nu era posibil, isi spune ea… “spiderman si batman exista doar in desene..” Se imbraca…isi ia telefonul..niste bani si pleaca grabita din casa. Ajunge in parc, unde o asteapta Suzuki… o veche prietena. Avea parul saten deschis, si ochii sai sticlosi, de culoare verde o priveau. Era o fata curajoasa si curioasa, dar care ura prietenii falsi si prost crescutii. O fata destul de baietoasa, dar si eleganta si serioasa cand trebuie, la fel ca Meka. Erau bune prietene din ciclul primar, fara sa se certe de prea multe ori.
-Ai intarziat ca de obicei, Meka-chan! … si unde iti este treningul? Trebuia sa mergem la alergat azi… mai tii minte?
--Mda, scuze de intarziere….mi-a fost greu sa ma misc ..
-Deci mai mergem la alergat?.... >.<
-Ia-o mai usor.. e duminica.. nu stiu de ce dar in dimineata asta nu ma simt in stare de nimic… vreau sa lenevesc in pat sau pe o banca in parc dand de mancare la pasari..
-Lol … ^^ parka ai fi o bunicutsa, Meka-chan! Ce s-a intamplat cu tine? Pari stresata….
-Ehz.. cred ca o iau razna.. am avut impresia ca cineva era la mine in balcon, ca ma privea pe geam si ca era un fel de spiderman cu pelerina ..suna aiurea dar asta am vazut!
-Mda.. ai prea multa imaginatiee…..
-Hai san e plimbam…lasa asta, sunt sigura ca nu o sa ma creada nimeni..
Si fetele au plecat la o plimbare in parc.. fara sa spuna nimic. Se plimbau pe aleile parcului printre florile cazute din copacii infloriti, iar Meka incerca din rasputeri sa isi scoata imaginea din cap..isi amintea ca aproape vazuse un om dar apoi ii vede umbra (din cauza soarelui) si credea ca a vazut o pelerina, ori o haina …nu stia sigur daca este un om .. se misca prea repede, imposibil de repede. Mergand, Meka cade.
-Meka-chan! Ce se intampla?! Ai patit ceva?
-Mnu,nu scuze….doar ma gandeam, sunt bine.
Si fetele continua sa mearga, pana se intalnesc cu un tip ciudat care le abordeaza intr-un mod ciudat:
-BuuunaA! Ce faci Meka-sama?.. de cand nu te-am mai vazut! Poate iesim intr-o zi la un suc
-Ce?! Cine esti?
- o sa vezi.. chiar nu ma cunosti?
-CIne esti? -intervine suzuki-
Individul a suras, iar Meka si-a dat seama ca era ceva inneregula cu el. Dintii sai erau extrem de albi, iar caninii aratau neobisnuit, si in acelasi timp erau foarte lungi.

necstu dak il vreti..
see ya and xoxo ~
Cea mai reuşită semnătură.



Răspunsuri în acest subiect
Vampire love - de Ichigo. - 07-12-2010, 02:27 PM
RE: Vampire love - de Icsdeee. - 07-12-2010, 08:45 PM
RE: Vampire love - de Ichigo. - 07-12-2010, 09:10 PM
RE: Vampire love - de Oany - 07-12-2010, 09:59 PM
RE: Vampire love - de Ichigo. - 08-12-2010, 02:26 PM
RE: Vampire love - de Oany - 08-12-2010, 03:50 PM
RE: Vampire love - de Ichigo. - 08-12-2010, 08:32 PM
RE: Vampire love - de Oany - 08-12-2010, 09:47 PM
RE: Vampire love - de Ichigo. - 10-12-2010, 10:35 AM
RE: Vampire love - de Oany - 10-12-2010, 01:07 PM
RE: Vampire love - de Ichigo. - 10-12-2010, 07:34 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.667 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  In love with a vampire RaYnutza 54 32.150 11-06-2009, 12:18 PM
Ultimul răspuns: Tox
  Vampire Love Sadic_Soul 30 19.634 25-01-2009, 05:46 PM
Ultimul răspuns: starnight
  To love a vampire Dizzy 14 10.863 17-12-2008, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Dizzy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)