Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata noua

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj [inafara de cele create de mine] ce ii apartin lui Masashi Kishimoto, din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje, intamplari




O viata noua

Cap . l Revenirea
In timp ce soarele isi facea simtita prezenta in satul Konoha ,ceasul unei tinere suna nerabdator anuntand-o ca este timpul sa se trezeasca. Aceasta fata se numea Sakura Haruno. Ea, proaspat venita din America isi odrea sa gaseasca un loc de munca stabil, aici in satul ei natal.
Dupa ce parintii ei murisear intr-un grav accident de masina , ea se muta la o matusa in America. A locuit acolo 14 ani iar acum hotara sa se mute inapoi , sa isi gaseasca de lucru sis a intre la facultate. Deocamdata statea la o prietena , Hinata , care fuse foarte bucuroasa sa o primeasca la ea .
Se auzi usa :
-Sakura, trezeste-te ! spuse vocea blanda a Hinatei. Hinata era o fata cuminte si timida. Avea parul lung, mov, iar ochii o nuanta deschisa de lila. Ea era intodeauna buna cu toti si nu te putea refuza . -Sigur Hinata ! Acum incep sa ma pregatesc.
-Sa nu intarzii la masa !
-Ok
Sakura era o fata cu totul deosebita . Si la chip si la personalitate. Avea parul roz, ochii verzi ca cea mai verde frunza de salcie, pielea fina, usor bronzata , buzele bine conturate , iar corpul avea forme bine definite. Personalitatea nu lasa de dorit. Era hotarata si nu prea era genul care sad ea inapoi . Era sensibila si antenta cu cei din jurul ei si nu ii placea sa fie o povara , iertatoare ( cu cine merita) si mai incapatanata decat un catar.
Se duse la dulap . Se imbraca cu un maieu roz,lung, cu minste fluturi mari, lila in fata , pantaloni alibi,scurti si o curea maro,cu capse . In picioare niste balerini albi, in par o maro cu capse si niste cercei in forma de future, roz si cobora jos:
-Hinata, stii ca nu pot sta mult , nu? Ma duc la primaries a vad ce posture libere mai sunt.
- Si ce post te-ar interesa?
- Deocamdata camerista la o casa mai mare. Si pt. ca nu vreau sa fiu o povara ,le voi cere sa stau la ei.
- Dar , Sakura, draga mea, tu nub esti o povara.
- Hinata, gandeste-te! In 5 zile incepe scoala si colegele tale de apartament vor veni inapoi
-Ai dreptate, la asta nu m-am gandit! Poate ca ar trebui sa cauti si de stat .
- Da ! Totusi , cred ca o sa fie greu.
-Auzi? Tocmai mi-am adus aminte.
-Ce?
- La doua strazi distant e o casa mare si am vazut un afis .,, Cautam camersita!”
- Da? Nemaipomenit !! Mersi Hinata! spuse sakura plina de inacntare.
-Du-te si intreaba acolo de doamna Tsunade.
- Sigur! Imediat !
Hinata uita sa-i spuna Sakurei un amanunt important. Doamna Tsunade il adopta pe Sasuke pe cand se faceau 2 ai de cand plecase ea in America. Sasuke fusese iubirea din copilarie a Sakurei. Sasuke era un baiat calculat, se gandea de mai multe ori inainte sa faca ceva, era o persoana tacuta si aparent rece. Avea parul negru, ochii negri ca smoala , iar cand te privea te treceau totii fiorii , caci avea o privire fascinanta. Cel putin asa si-l amintea Sakura. Dar la personalitate se schimbase mult.era de nerecunoscut.
Sakura se duse si suuna la usa. De indata aparu o servitoare si ii deschise usa:
-Buna ziua ! O caut pe doamna Tsunade . Este acasa?
- Sigur! Vino cu mine in salon .
-Bine.
[Imagine: 4sb4lf.jpg]

"Love is always patient and kind. It is never jealous. Love is never boastful or conceited. It is never rude or selfish. It does not take offense and is not resentful." ♥♥



Răspunsuri în acest subiect
O viata noua - de Layla. - 06-10-2010, 06:44 PM
RE: O viata noua { SasuSaku} - de Miss Serenity - 07-10-2010, 05:41 AM
RE: O viata noua { SasuSaku} - de Flash - 07-10-2010, 12:30 PM
RE: O viata noua { SasuSaku} - de Layla. - 07-10-2010, 05:59 PM
RE: O viata noua { SasuSaku} - de Flash - 12-10-2010, 10:44 AM
RE: O viata noua { SasuSaku} - de freak cake - 13-10-2010, 04:13 PM
RE: O viata noua { SasuSaku} - de Layla. - 13-10-2010, 09:16 PM
RE: O viata noua { SasuSaku} - de Miranda. - 26-10-2010, 09:42 PM
RE: O viata noua { SasuSaku} - de Layla. - 31-10-2010, 08:18 PM
RE: O viata noua { SasuSaku} - de perenelle - 04-11-2010, 01:15 PM
RE: O viata noua - de Layla. - 29-11-2010, 09:54 AM
RE: O viata noua - de Miranda. - 10-12-2010, 06:49 PM
RE: O viata noua - de Biscu' iz back ^^ - 11-12-2010, 05:13 PM
RE: O viata noua - de Little.Dead.Red - 16-12-2010, 11:30 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O viata noua...o noua persoana:x •нąкü• 26 15.532 01-03-2011, 11:28 PM
Ultimul răspuns: Hakusor.
  Jereth Mounth: O noua viata Lena 6 3.442 12-01-2011, 09:10 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  O noua viata Yoko-sama 1 2.110 09-10-2010, 11:15 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  O noua viata, o noua descoperire. ♥Luchi♥ 1 1.965 03-09-2010, 02:01 AM
Ultimul răspuns: Meal.
  O noua viata Hana-chan 3 3.282 24-04-2009, 02:28 PM
Ultimul răspuns: L'pti.chat
  O noua viata Denny 16 10.422 21-02-2009, 12:01 AM
Ultimul răspuns: starnight


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)