Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere aveti ?
Ar trebui sa te lasi de scris .
0%
0 0%
E binisor , continua .
100.00%
9 100.00%
Total 9 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

One-Shots and other things

#3
Drăguţă lucrare şi reuşită. Destul de profundă, aş putea spune. E genul de lucrare plină de reproş şi contradicţie, frumoasă în orice caz. Mi-a plăcut întotdeauna tema dragostei şi a dramei, iar cam pe asta se şi bazează one shot-ul tău.
Am văzut că pe undeva nu ai pus o căciuliţă la "a" ( ă, parcă ) şi ai avut câteva scăpări pe la început. Deci, ai început să scrii propoziţii şi să pui semne de punctuaţie fără spaţiu, apoi te-ai redresat şi ai folosit spaţiul, which was ok. Dar încearcă să le menţii pe toate la fel, că altfel nu arată prea bine.
În principal, chiar mi-a plăcut. A fost profundă, bine scrisă şi nu ai avut greşeli de exprimare deşi trebuie să recunosc că m-au cam enervat "..." astea. Bine, eu înţeleg că le-ai pus pt. a semnifica o oarecare pauză şi a face totul mai profund, ceea ce a şi mers. Dar pt un one shot micuţ, au fost cam multe, părerea mea. Bineînţeles, doar o opinie. Nu e necesar să redresezi asta, uneori sunt binevenite la lucrările profunde şi cred că asta ai şi vrut să transmiţi : p
În orice caz, partea cu obiectul portocaliu a fost puţin ciudată, dar în sensul bun pt că pentru câteva secunde m-am întrebat ce naiba era : ))) cred că nu îmi voi satisface curiozitatea. Bine, era profund şi eram prinsă în tot ce era acolo dar chiar mă gândeam ce naiba poate fii pufos şi portocaliu , nevermind.
Sentimentele ei au fost spuse ca într-un cântec, sincer. Citindu-ţi one shotul mă gândeam că ar fi fost minunat să îl faci în versuri, să îi pui muzică şi să îl cânţi pt. că s-a potrivit perfect. Cred că te pricepi la genul acesta, dragoste şi dramă. Ce nu mi-a plăcut mie, sentimentele transmise la final, de speranţă pt. împăcare, chiar dacă finalul este unul pe care îl poţi interpreta, faptul că există speranţa regăsirii sentimentelor, mă freacă la icre. Strict personal, pt. că îmi plac finalurile triste.
Oricum, îmi place stilul tău. Cred că e şi filozofic în oarecare măsură. Nu am ce comenta prea multe despre lucrarea asta, e ok în principal, micuţă şi destul de profundă, bazată doar pe sentimente. Aştept şi altceva.
baftă.



Răspunsuri în acest subiect
One-Shots and other things - de Khonsu - 04-08-2010, 10:17 PM
RE: One-Shots and other things - de Flash - 04-08-2010, 11:04 PM
RE: One-Shots and other things - de Teh - 05-08-2010, 11:35 PM
RE: One-Shots and other things - de Ryuu - 06-08-2010, 01:43 PM
RE: One-Shots and other things - de Lia - 06-08-2010, 02:25 PM
RE: One-Shots and other things - de Khonsu - 06-08-2010, 03:46 PM
RE: One-Shots and other things - de Teh - 07-08-2010, 03:24 PM
RE: One-Shots and other things - de Khonsu - 09-08-2010, 01:35 PM
RE: One-Shots and other things - de Corina M. - 10-08-2010, 09:16 PM
RE: One-Shots and other things - de Khonsu - 23-08-2010, 11:43 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Some things Senko.s 1 2.264 10-09-2011, 09:43 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Simple things Haribo 2 2.600 06-09-2011, 10:33 PM
Ultimul răspuns: Haribo
  Typical things Jollye 2 2.730 15-12-2009, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)