Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Glontul Negru

#15
Pai sa vedem , scuze ca nu am mai trecut pe aici dar .. in fine acum sunt aici . In legatura cu punctele de suspensii ,eu am ceva personal cu ele asa ca cred as putea exagera in privinta lor .
Acm revenind la fic , o s acomentez umpic de unde am ramas .


Capitolul 3’ : Un capitol nu prea special dupa parerea mea , adica doar daca pianul nu reprezinta ceva important in povestea asta si eu nu stiu . Bine, nici nu asa avea cum sa stiu, daca asta e un detaliu minor ce conteaza enorm si e menit sa te bage in ceata .
Nu mi-a placut cum au fost prezentate celellate persinaje , parca ar fi fost o fisa pe care fata trebuia sa o prezinte sefului in dimineata unrmatoare. Impresia asta mi-o creaza si faptul ca ai lasat spatiu liber si ai inceput cu numele si clasa , deja ai specificat la ce clasa erau cei prezenti , numai avea rost sa scrii, apoi nu trebuie sa incepi neaparat cu numele cand descrii pe cineva , dar asta e alegerea ta.
Ia uite avem si un mare talent prin scoala , nesociabilul si pianistul Ren , oare ce mai e si cu tipul asta ? Ihm ... e ciudatel , bine ca toti baietii de prin povesti , trebuie sa apara si un ciudatel .
Iar Aburame-sensei m-a dat pe spate , casatorita cu un pianist italian si ea insasi o pianista excelenta si de ce o fi ales sa predea matematica ? Ihm si ea e ciudata , dar trecem peste asta. Oricum mie mi se pare ca fiecare personaj are o nota de ciudatenie , chiar si cele trei fete gemene, dar care nu sunt gemene.

Capitolul 4 : Ma face sa ma intreb , daca nu cumva Nene-chan este cam ciudata ...asa cred . Asta tipul Rei – pana la urma e din Iad sau de unde? Sau e cine stie ce inger ? Sau poate a fost inger si a devenit rau ? In fine sunt o gramada de variante si trebuie sa astept sa vad daca macar in mintea mea incolteste un sambure de adevar .Oricum domnisorul inaripat e cam prostut asa de felul lui , pare din alta lume, stai chiar e . Ai dreptate nici eu nu mi-am dat seama cum a trecut timpul asa repede , pe bune e cam ireal, doar daca ea nu a fost mult prea vrajita de acest inger-demon- criminal, iar asat e foarte posibil ..
Acum serios , ce are tipul asta ? Cum sa umbli cu o pereche de aripi si rosii pe strada . Cine l-a creat si pe el nu l-a invatat chiar nimc ? Ihm ..are nevoie de niste lectii .
Revenind la ideea ca Nene –chan e ciudata , zau ca nu mi-a placut cum a reactionat, saraca fata era as ade incantata, chiar daca Rei vroia sa o omoare , iar ea se gandea ca ce dar fumos a primit de Craciun , mi se pare ea sau si ea e cam protuta de felul ei ? Dar ce sa-i faci , asa sunt adolescentii.

Capitolul 5 : De ce nu s-a miscat , imi pare din ce in ce mai pampalau.Pierdut in propriile ganduri , hai scuteste-ma se vede de la o posta ca e un lunatic .Nici nu doarme ... hai ca imi place de el .Un punct pentru Nene-chan , are dreptate e un robot tipu.
Deci priam oara cand am citit de faza cu omoratul credeam ca fata isi imagineaza totul , dar acum imi dau seama Rei e nemultumit rau , nu prea ii place pe Pamant sau nu ii place de Nene , numai el stie ( bine si tu ;)) ) ce e in creierul lui ...in sfarsit ceva care sa arat ca nu e chair un robotel , mai degarba un catelus cu accese de furie , doar daca Nene nu a visat toata chestia aia .
Stai ca mi-am amintit , are caninii mai dezvoltati , e si vampir ? Deci e un inger-demon-criminal –vampir ... ce specie ciudata.
Okay , eu nu o inteleg pe fata ,cum paote sa stea asa de aproape de el , e ciudata si ea ...pe mine ma cam sperie , oricum nu asat era baitul viselor mele asa ca , nu cred ca am cum sa inteleg .
Ador cum arata Rei , dar asa e mereu , tipul rau e buna rau de tot , ce imi place mie chestia asta. Intototdeauna am avut o slabiciune pentre personajele negatieve sau semi-negative si tot timpul m-am intrebat de ce personajul principal nu e atras de un tip mai rau? Uite inca un plus in punt pentru Nene , trecand peste partea ca tipul e si psihopat ca mai si sa o omoare. Mi-or place mie personajele negative ... dar nu as sta chiar asa lanag unul care vrea sa ma omoare , chiar daca as i indragostita de el ... cred ca personajele tale sunt umpic ticnite, dar asta e fiecare le are pe ale lui.
A da si baitul e trist vrea sa fie liber , insa intrebarea este cine il opreste ?
Verdict final : totul devine din ce in ce mai ciudat . So strange ...

So sper ca nu am batut prea rau campii si nu am fost prea ironica cu saracele personaje.

Acum sa ma bag putin si pe modurile de expunere :
Dialogul – nu mi se pare sec , deci dupa parerea mea este destul de okay .
Naratiunea :Pai vad ca ai mai inceput sa mai dezvolti propozitile , desi unele mai au inaca tendinta de a fi mecanice , dar oricum e mai bine si inca ai pastrat stilul acela lejer care nu te plictiseste si usor de citit ...mai ai putin de lucrat , dar sunt sigura ca asta o sa se rezolve in timp.
Descrierea : Pai asta nu e punctul tau forte. Ma bucur ca te starduiesti , iar in capitolul patru chiar la un momendat ai inceput sa descrii mai in profunzime sentimentele , desi dupaia iar ai lasat-o moale . In anumite locuri ai mai incercat sa descrii sentimentele , dar par umpic nenaturale ... incaerca sa te pui in locul personajelor si sa descrii cum te-ai simti tu in situatia lor si apoi sa adaptezi , daca e nevoie , la caracaterul personajelor .
Apoi tot in capitolul patru mi s-a parut ca erau pur si simplu prea multe puncte de suspensii si asta face ficul sa arate inestetic . Nu pot sa zic ca punctele de suspensie nu isi au rostul , in unele situatii sunt foart bine puse , dar sfatul meu este sa incerci sa folosesti mai mult virgule . Bine chestia cu punctele a fost numai in capitolul patru , unde se petrecea o actiune mai tensionata ,in rest in capitolul cinci nu am nimic de comentat pe tema asta.
Ai mai mancat unele litere , dar asta nu e o mare tragedie .

Pai nu pot spune decat ca imi place si ai niste idei tare ciudatele , dar captivante care te fac sa iti doresti mai mult , deci un singur lucru am de spus Next . A mi-am amintit inca ceva , de ce le seamana sa de tare numele, Ren si Rei , asta chiar ca ma intriga ,
PS: Sper ca nu te-am plictisit cu comentariul meu kilometric , insa nu m-am putut abtin sa nu zic cate ceva si despre capitolele precedente .
When the world gets in my face,
I say, Have A Nice Day.
There was a time
When I was so broken hearted
Love wasn't much of a friend of mine
The tables have turned, yeah
Cause me and them ways have parted

[Imagine: 2iv08c4.jpg]
weakness ??[/i][/b]



Răspunsuri în acest subiect
Glontul Negru - de Verrine - 07-07-2010, 05:36 PM
RE: Glontul Negru - de Katarina - 07-07-2010, 08:04 PM
RE: Glontul Negru - de coral - 08-07-2010, 02:11 AM
RE: Glontul Negru - de Summer - 08-07-2010, 01:44 PM
RE: Glontul Negru - de Verrine - 09-07-2010, 11:32 AM
RE: Glontul Negru - de Summer - 09-07-2010, 05:39 PM
RE: Glontul Negru - de Katarina - 09-07-2010, 09:46 PM
RE: Glontul Negru - de Verrine - 11-07-2010, 03:54 PM
RE: Glontul Negru - de Katarina - 15-07-2010, 11:30 AM
RE: Glontul Negru - de Corina. - 15-07-2010, 08:23 PM
RE: Glontul Negru - de Verrine - 17-07-2010, 02:41 PM
RE: Glontul Negru - de Corina. - 25-07-2010, 11:56 PM
RE: Glontul Negru - de Verrine - 27-07-2010, 02:15 PM
RE: Glontul Negru - de Summer - 31-07-2010, 04:33 PM
RE: Glontul Negru - de Verrine - 03-08-2010, 01:47 PM
RE: Glontul Negru - de Verrine - 14-08-2010, 05:09 PM
RE: Glontul Negru - de Verrine - 23-08-2010, 03:24 PM
RE: Glontul Negru - de .Anne - 26-08-2010, 10:20 AM
RE: Glontul Negru - de Whisky - 26-08-2010, 10:18 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 24.448 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  Elena ÅŸi Ordinul Negru Ayu.Lore 4 2.758 08-11-2011, 12:40 AM
Ultimul răspuns: Morèna
  Ingerul negru ( Sakura ) O@n@ 82 136.668 09-05-2011, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Sayonara
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.496 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Aur Negru Eby 0 2.065 15-03-2011, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Eby
  Alb pe negru, negru pe alb... Robin 0 2.349 17-07-2009, 10:43 PM
Ultimul răspuns: Robin
  Trandafirul negru al razbunarii [+18] Hitman 2 4.274 31-01-2009, 12:46 PM
Ultimul răspuns: Hitman
  Trandafirul negru(o poveste cu Sasuke) Ryuu 9 7.198 09-11-2008, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Trandafirul negru Ryuu 11 14.484 17-10-2008, 06:02 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Rosu si negru yulobo 1 3.331 16-05-2008, 03:24 PM
Ultimul răspuns: Melyeter


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)