Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste de adolescent

#1
Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lor!


Cap. 1: Linistea de dinaintea furtunii

O frumoasa dimineata sosi in Konoha! Razele soarelui intrau prin fereasta deschisa din camera mea si imi incalzea usor fata. Ma scol usor din pat si ma duc la baie pentru a ma racori cu un dus rece. Dupa 5 minute am iesit din baie cu un prosop pe mine. Am inaintat spre dulapul cu haine facut din alun si miam ales un maieu alb , niste blugi peste genunchi cu un lant agatat pe piciorul drept si niste skateri negri cu mov si alb.miam pus 3 bratari pe mana dreapta: una neagra, alta alba si alta mov si mam machiat cu un creion dermatograf, putin font de ten si niste luciu de buze super stralucitor. Miam lasat parul desfacut, dar miam pus o clama pentru a-mi tine bretonul sa nu vina pe ochi. Ce puteam sa spun? Eram imbracata ca o fata de 15 ani! Cred ca este timpul sa nu va mai tin in suspans si sa va spun cine sunt! Ma numesc Sakura Haruno! Eu m-as descrie fizic in urmatorul fel: am parul roz ca si floarea pura de ciressi lung, ochii ca si smaraldul, iar in rest nu puteam sa spun ca sunt foarte inalta, dar depaseam 1,60 si nici nu eram nici slaba, dar nici plinuta sau grasa. Dar psihic mas descrie: glumeata, vorbareata, deschisa la minte, curioasa, enervanta, nu prea optimista.
Am coborat jos pentru a lua micul de jun. La masa am fost intampinata de sora mea, Saya. Ea avea parul roscat si lung, ochii ca si smaraldul si un corp subtire. Saya are 19 ani ceea ce insemna ca intra la facultate in primul an. Roscata purta niste blugi negri stransi pe picior, un maieu negru cu un trandafir sangeriu pe el si niste jampiere pe maini negre, iar in picioare purta niste tenisi rosii de la nike.
-Buna dimineata! Esti pregatita pentru prima ta zi de liceu? Mai ales ca o sa il reintalnesti pe Sasuke Uchiha! Nu l-ai mai vazut de 5 ani!
-Da! De ce nu as fi? intreb eu care fara sa stiu eram rosie ca focul in obraji deoarece auzisem din nou de Uchiha.
-Pentru ca esti rosie la fata ca un nas de clovn!spuse Saya ca incepu sa rada.
-Dar tu? Tu nu esti agitata ca il vei vedea pe Itachi Uchiha? Brunetul care a rapit toate inimile inclusiv pe a ta?intreb eu furioasa deoarece am fost deranjata de subiectul Sasuke Uchiha.
-Nu. Mi-a trecut! Oricum, nici nu mai stiu cum arata ca sa stiu daca imi mai place de el!zise roscata in timp ce radea.
Intr-un sfarsit m-am asezat si eu la masa si am mancat. Dupa ce am terminat de mancat eu si Saya ne-am luat ghiozdanele, am iesit din casa si am intrat in limuzina pentru a merge la scoala.
Tot drumul nu am vorbit. Ma gandeam la Sasuke, iar dupa fata pe care o avea si Saya cu siguranta se gandea la Itachi. Sasuke si Itachi erau frati. Acu cinci ani Saya era in clasa cu Itachi, iar eu cu Sasuke. Sasuke era in acel timp cel mai frumos baiat din clasa. Si eu ma indragostisem de el de cand il vazusem. Cateodata imi arunca un zambet. Acel zambet nu l-am putut uita nici pana in ziua de azi. Intr-o zi de iunie, la sfarsitul clasei a patra Sasuke m-a sunat si mi-a zis sa ne intalnim la parcul de langa scoala pentru a-mi spune ceva important. Eram nedumerita. Sasuke nu ma suna mai niciodata si fusesem ingrijorata de ce vroia sa imi zica. A sa ca am mers in parc si l-am vazut stand in parc pe banca.
Flash black
-Sasuke, ai vrut sa vorbim?
-Da. Am vrut sa sti doua lucruri importante, dar nu stiu daca iti va pasa sau nu, de tine depinde.
-Ce este? Sunt ochi si urechi!
-Ei bine,...te plac...foarte mult.
Ramasesem socata.
-Da? Pentru ca si eu simt la fel.
Am vrut sa il imbratisez, dar m-a oprit.
-Ce se intampla?
-Ei bine, al doilea lucru este plec din Japonia.
Nu se putea... De abia aflasem ce simtea pentru mine si nici nu aveam timp sa ma bucur de asta pentru eram ocupata sa plang din cauza plecarii lui. Simteam cum de doua lacrimi mi se preling pe chip. Eram blocata! Nu mai puteam respira! Simteam cum imi venea sa lesin!
-De ce? Pentru cat timp?
-Parintii mei vor sa plec in Franta pentru a putea sa merg la o scoala de arta unde sa imi dezvolt talentul la desen. Au spus ca am mari sanse sa devin pictor, dar nu daca voi ramane aici, in Japonia. Si nu le puteam spune ca tin la tine si nu te puteam parasi. Singurul care stia era Itachi. Si stia ce simteam. Si nu pentru ca stie ca te plac, ci pentru ca si el o place pe sora ta! Te rog ca asta sa ti secret! Daca va afla asta, Saya va suferi! Dar tie nu am putut sa nu iti spun.
Fara sa mai spuna ceva s-a apropiat de mine si m-a sarutat usor pe obraz.
-Adio, floarea mea de cires.
End flash black

Acel moment nu l-am putut uita niciodata, si nici nu-l voi uita. Cand auziseram de plecarea baietilor, eu si Saya am plans zile, poate chiar saptamani in sir si am fost posomorate.
Dar acu o saptamana am aflat de la parintii mei, care erau foarte buni prieteni cu parintii lui Sasuke ca familia Uchiha se va intoarce in Japonia. Eu si Saya innebunisem de fericire eram nerabdatoare sa ii vedem.
Fara sa imi dau seama am si ajuns la scoala.
-Sakura! Sakura!!!!!!!!
-Da? Ce e?
- Ce e cu tine?
-Nimic! Aoleo! Am ajuns la scoala!
-In sfarsit ti-ai dat seama! Succes!
-Mersi! La fel! Ne vedem La 5!
Fara sa ma mai lungesc miam luat ghiozdanul si am iesit din masina, fugind spre liceu.



Acesta este primul meu fic scris pe acest site asa ca va rog cititil, mirosit, criticatil si lingusitil!:zuppy02:
[Imagine: 66407010.jpg]




Răspunsuri în acest subiect
Dragoste de adolescent - de brunetzika_rebela - 02-07-2010, 03:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.368 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Iubire de adolescent shiro 0 6.099 27-10-2009, 12:23 AM
Ultimul răspuns: shiro
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.126 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta
  O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) Annya 67 73.273 17-03-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Isis-Zeita iubirii
  O viata de adolescent Nevermind 10 7.571 25-12-2008, 02:53 PM
Ultimul răspuns: Nevermind


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)