Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul? -_-"
Da
83.33%
25 83.33%
Nu
10.00%
3 10.00%
Asa si asa
6.67%
2 6.67%
Total 30 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi]

#8
In final cei doi ajung la destinatie , adica centrul orasului.
-Ce bine … Inca mai transmite in direct !
Cei doi ies din masina si deindata de reporterii ii vad fug toti spre ei ca un uragan.
-nici nu au ajuns bine langa ei si prima intrebare a reporterilor , in cor a fost:
-Sunteti impreuna?

CAP 5: El sueño (Visul)

Angel incearca sa schimbe subiectul spunand-ule ca ii pare rau de fapta facuta , dar reporterilor nu le pasa de regretele lui si o tineau una si buna cu „Sunteti impreuna?” La un moment dat Diego spune :
-Da! Suntem impreuna ! Asa-i Angel? Angel…Angel
-Angel….Angel ! Era vocea mamei baiatului
-Huh? Ce ? Mama? Era doar un vis? Spune baiatul transpirat
Da…asa era . Totul era numai un vis.
-Deci? Am visat? Diego nu exista?
Atunci tanarul se ridica din pat si ia ziarul . El citeste acelasi lucru pe care l-a citit si in visul lui…Aproape acelasi lucru
-Vestitul Angel si-a lasat fanii de izbeliste , . Cantaretul nu a aparut pe scena, lasandu-i pe fani , bla bla bla….altceva….Am gasit „ A fost zarit de catre fani vorbind cu Diego Adachi, iar apoi lund-o la fuga . „Probabil ca se cunosc sau sunt prieteni vechi „ Declara o fana. Aha…deci Diego exista ! Dar ce-mi pasa mie ? Da-l incolo nici macar nu-l cunosc !
-Fiule ! striga mama lui Angel
-Da mama !
-La multi ani !!! Este ziua ta esti major . Implinesti 18 ani , copilul meu ! Si pentru ca azi este o zi speciala , ti-am organizat o petrecere ca clubul de langa hotelul „Ramada”. Si ia ghici cine ne-o ajutat ?
-Cine? Intraba Angel curios
-Diego Adachi ! Raspunde mama sa
-Ceeeee? De unde il sti tu pe ala?
-Pai nu il stiu… este patronul clubului !
„Huh…Patronul clubului…asta imi mai lipsea” Gandeste Angel dandu-si ochii peste cap.
Se pare ca petrecerea se da la ora 8 seara.Angel se uita la ceas si vede ca este ora 6. Baiatul nici nu stie cum de a reusit sa doarma asa de mult. El crede ca la ora 12 a fost in pat , pana cand mama lui i-a amintit ca defapt el s-a culcat la ora 7 dimineata pentru ca musafirii sorei lui dadeau muzica la maxim si numai la ora aceea imposibila l-au lasat in sfarsit sa doarma.Angel face un dus , mananca si apoi se pune la televizor , asteptand ora 8.Nici nu s-a asezat bine , caci mama sa a venit cu un costum in mana
-Mama ! Ai innebunit? Cum sa merg in costum? Doamne fereste! Eu cred ca nu esti in toate mintile !
Atunci Angel se duce la dulap si isi alege niste blugi buni si o bluza frumoasa , pentru ca nu avea de gand sa mearga in costum la petrecerea de ziua lui . Mama sa a fost de acord sa mearga asa desi ii placea mai mult costumul.Timpul trecu pe nesimtite iar Angel impreuna cu sora lui au mers la petrecere si…. Desigur ca mama a ramas acasa.
Acolo ei au fost intampinati de toti prietenii lor. Cand au intrat in club , cineva statea linistit pe canapea cu sticla de bere in mana , Angel l-a recunoscut indata era Diego.
-Ce?Dar el ce cauta aici? O intreaba Angel pe sora lui
-Vrei sa spui frumosul ala? Cum el este patronul , va sta cu noi sa fie sigur ca totul decurge cum trebuie . Raspunde sora lui , Kika
-Mda….Bine
Petrecerea incepe . Toti adolescentii de acolo au inceput sa danseze si mai ales sa se imbete Angel era un pic cam plictisit asa ca se aseaza pe canapea langa Diego.
-Plictiseala , pustiule? Intreaba baiatul , punand berea pe masa
-Mda ! Cam asa ceva !
-Angel ! Nu mai este bere ! Treci si adu un bax ! Striga sora lui
-Dar ii la subsol si n-am de gand sa merg acolo…este frig si infricosator ! Mda...sigur ! Ma duc imediat ! Dar tot nu-mi place locul ala sa stii !
-Dar ai fost macar odata la subsol? Nu toate sunt asa cum ti le imaginezi tu ! adevarat ca este frig dar asa ca in orice subsol. Spune Diego
-Bine , bine , gata am inteles …Este diferit de celelalte .. Ma duc…Dar nu-mi place singur!
-Aha … Vad ca nu stii cum sa faci ca sa ma iei cu tine acolo ! spune Diego cu un zambet smecher pe fata! Atunci , hai ca vin sa te ajut !
-Bine ! Sa mergem
-Aveti grija ce faceti voi doi acolo!!! Striga o fata , verisoara sarbatoritului
-Ha ha ha ! Super gluma ! ce sa zic ! Sunt pe jos de ras deja , nu vezi ?Lasa-te de meserie! Spune Angel sarcastic.
Cei doi merg in subsol sa caute berile. Diego il prinde pe Angel de brat si il intoarce cu fata spre el si isi apropie chipul de ai lui , fixandu-i cu privirea buzele:
-Spune ! De ce ai tinut asa de mult sa ma iei cu tine aici?
-N… Nu te gandi la altceva … Vreau doar sa ma ajuti sa duc baxurile ! Spune Angel indepartandu-se putin de baiatul din fata sa , inrosindu-se usor si tintuind-usi privirea spre podea
-Aha aha , si porcul zboara ! Spune Diego
-Ummm….Crezi ce vrei ! Zice Angel , lasand-ul pe baiat cu un zambet pervers pe fata
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
RE: ~Love Song~ [shonen-ai/Yaoi] ~ my old old old fic - de Yaoi Queen - 28-07-2008, 11:16 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.852 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 27.877 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 165.339 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.156 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.825 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.981 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.801 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.866 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.877 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.373 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)