Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul? -_-"
Da
83.33%
25 83.33%
Nu
10.00%
3 10.00%
Asa si asa
6.67%
2 6.67%
Total 30 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi]

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Stil / Limbaj / Idei / Forma / Gramatica.

Din cauza unei probleme... (nu conteaza care-_-") ficul meu a fost sters accindental de pe forum.. asa ca am sa repostez primele doua capitole (pentru ca la alea am ramas din cate imi amintesc) si astept cateva commenturi ca sa pot posta si urmatorul capitol...

CAP:1 Diego
Era vara, afara ploua cu galeata iar Angel faimosul cantaret avea un concert in centrul orasului Tokyo la care s-au vandut toate biletele , dar prin surprinderea faniilor , acesta nu a aparut. Angel era satul de gura familiei lui care , parca pur si simplu il implorau sa renunte la ceea ce face , el nici macar nu intelegea de ce vor asta...are fani in toata tara si in afara ei , are tot ce isi poate dori un adolescent , dar mama , sora si fratele lui , doreau enorm de mult ca aceta sa renunte. "Nu-i pot intelege...eu le aduc bani in casa , si ei vor ca eu sa renunt? cum vine asta? " Acesta alerga prin ploaie fara sa-i pese de nimic ajunge la o trecere de pietoni si desi circulatia de masini era foarte mare in ziua aceea lui nu-i pasa si vrea sa treaca strada , dar din spatele lui se aude o voce :
-Hei pustiule!.
Acesta intoarce usor capul si vede un baiat superb de care a fost fermecat.Avea parul saten iar ochii nu se prea vedeau din cauza ca era destul de intuneric...desi lui Angel i se pareau doua cristale ce straluceau in noapte ... Angel ii raspunde
-Da?...ce este?
Baiatul din spatele lui il intreaba ce are de cand sa faca iar Angel ii spune ca vrea sa treaca strada dar iti puteai da seama dupa vocea lui ca era foarte trist.
-Hei pustiule...ce ai? te-a parasit iubita?
intreaba baiatul pe un ton ironic.
-Hehe...da...ce sa spun ...asa este! ii raspunde Angel sarcastic
-Ce sa zic...nici macar nu am prietena continua el .
-Aham...si atunci? .
Angel ramasese umpic blocat , nu stia ce sa zica, pana la urma a momait el ceva sa fie cat mai credibil
-Am....Probleme!.
-Asa deci..Probleme...si de aia fugi de acasa?
-Dar tu de unde stii ca am fugit?
- Deci asa este ! Se pare ca am avut dreptate
Baiatul se indreapta spre Angel si ii da lui umbrela si ii spune ca are nevoie de ea ca daca nu vrea sa raceasca.Angel mormaie un multumesc
-Urmeaza-ma !
-Ce? Unde? intreaba Angel
-Nu intreba , doar vin-o.
Angel nu mai spune nimic si il urmeaza pe baiatul de care a fost fermecat.Dupa cateva minute de mers au ajuns la un hotel mare si luxos, Angel a ramas uimit , a mers la multe hotele da nici unul ca acesta.
-Iti place?
-S...sigur ca da ! Wow...dar...ce facem noi aici? intreaba Angel confuz.
-O sa vezi 1
Cei doi intra in hotel si din nou Angel ramasese uimit . Era superb inauntru , totul de lux , canapele , fotolii , televizoare...de toate , iar receptionista care statea pe scaun s-a ridicat brusc si a spus
-Buna Seara, Domnule
-cui i-a spus asa? intreaba Angel
-Mie.. raspunde celalalt baiat.Andreea , da-mi cheia pentru camera de langa apartamenul meu.
-Da domnule!
Pe ziua de azi , Angel a ramas a 3-a oara cu gura cascata. "Apartament" ? "Domule" ? "Doamne unde am picat!"zice Angel in mintea lui. Cei doi au urcat cu liftul pana la etajul 10 . Au ajuns langa o usa mare si frumoasa , unde ei s-au oprit.
-Ce facem aici? intreaba Angel
-Tiam mai spus ca o sa vezi!
angel mormaie ceva de genul "Mda...bine"
Cei doi au intrat in camera....intr-o camera imensa si luxoasa. "Urmeaza-ma " Zice baiatul ...Angel il urmeaza si ajung la o alta usa...
-Aici vei sta tu!
-eeeu?Parca spuneai o camera langa apartamenul tau ! Nu in el !si eu nici macar nu stiu cum te cheama...
-Pai nici eu nu stiu cum te cheama...daca imi spuneai tu cum te cheama ma prezentam si eu
-Aham...Eu sunt Angel
-Angel huh? chiar pari...
-Poftim?
-Chiar pari a fi Angel ...eu ma numesc Diego
Angel era umpic nedumerit si il intreaba pe Diego daca stie spaniola , si raspunsul lui a fost afirmativ. Diego ii spune ca desi are ungii negre si lentile de contact rosii , i se potriveste numele "Angel".Diego il intreaba pe Angel daca este spaniol , iar raspunsul lui Angel a font afirmativ.
-Iar tu Diego?esti spaniol?
-Nah....Mamei mele ii plac telenovelele!



CAP : 2 un Sueño para dos (un vis pentru doi)


-Deci...aici voi sta eu? Intreaba Angel
-Daca vrei , da...Daca nu vrei in camera aia ...poi sa stai cu mine in apartament ! Spune Diego cu un zamber smecher pe fata
-Ce? Lasa... cred ca este mai bine asa !
-Bine daca asa vrei...atunci stai cu mine !
- Cee? Dar am zis...
Dar Diego il intrerupe punandu-i degetul pe buzele lui moi si catifelate.
-Shht ! Deci asa ramane ! Da?
Angel se roseste in obraji si isi tintuieste privirea spre podea si mormaie un "Da" care abia se aude.Diego nu a inteles acel mormait si il pune sa repete.Angel mormaie de data asta un "Da" parca mai incet decat cel de dinainte
-Sunt mai surd din firea mea....si totusi ...Nu am inteles ce ai zis...Si priveste-ma cand vorbesti cu mine , bine pustiule?
Angel se infurie si striga:
-Nu-mi mai spune "pustiule" , am 17 ani ! Si am spus DA ! spune el ridicand capul si privindu-l fix pe Diego
-Aham...Am inteles...Pust....um...Angel...in primul rand nu trebuie sa strigi si in al doilea rand nu am inteles de ce te-ai inrosit !
Angel inroseste si mai tare si il contrazice pe Diego spunandu-i ca nu-i adevarat, indreptandu-se spre canapea.
-Bine...Cum zici tu ... Ingeras !
Angel isi intoarce brusc , capul.
-Ce?Poftim ?Cum miai zis?
-Ce este, ingeras? te deranjeaza ca iti spun asa?
-Um, nu...In fond acesta este numele meu , asai?Spune Angel cu zambetul pe buze si se aseaza pe canapea ,
Langa el sare un ghem de blana , era o pisica mare cu ochii albastii ca cerul senin , era o pisica birmaneza
-Kawaiii ! Ai o pisica birmaneza ! Spune acesta , luand pisica in brate.
-Da...imi plac pisicile
-Si mie imi plac...sunt niste fiinte incantatoare , si cateodata rele , dar tot imi plac , spune Angel strangand animalul la piept
-Ummmm , eu inteleg ca iti plac pisicile...dar te rog sa nu o omori tocmai pe a mea , Ok? Si pisicii mele chiar nui place sa fie asa stransa in brate , pentru ca se sperie !
-Ah , scuze ! Auuu !! Pisica speriata l-a zgariat pe Angel pe gat si apoi a fugit
-Ti-am spus eu!
-Ahhh...Ustura,unde este baia?
-Asteapta putin !
-Sa astept sa-mi spui unde este baia? sau ce?
Diego nu-i raspunde si intra in cealalta camera , si dupa scurt timp iese cu putina vata si dezinfectant si se aseaza langa Angel spunandu-i da zgarieturile pot fi destul de periculoase pentru ca pe ghearele pisicilor se aduna foarte multi microbi si in acelasi timp ii curata micuta rana facuta de pisica.
-Da...stiu asta... dar .. Auuu ! tresari Angel . Fi si tu mai bland .. Ma ustura !
-Gata ! Diego puse vata si sticluta de dizolvant pe masa si spune : -Ce ziceai ? Mai bland ?
Atunci Diego il prinde pe Angel, cu o mana ,de la spate si il tinea foarte aproape de el
-Spune cat de bland ! zice Diego cu un zambet smecher.
-Diego? Despre ce vorbesti? intreaba Angel confuz
-Hai ca stiu ca vrei ! Am sa fiu tandru , promit!
-Ceeee?Ce tot....
Inainte sa-si termine propozitia , Diego il saruta de Angel. Saracul baiat era atat de confuz incat nici nu stia ce sa faca , sa raspunda sau nu la sarut . Pana la urma Acesta s-a decis , ii raspunde la sarut , acum isi dadea seama de ce el nu avea prietena , niciodata nu i-au placut fetele , ci ii placeau baietii . Nu ii venea sa creada asta dar parca Diego facea parte dintr-un vis .
-Waw , parca sunt intr-un vis , Spune Angel


Deci astept cateva commenturi va rog, ca sa pot continua cu capitolul 3 -_-"

si da... imi dau seama cat e de penal 21, insa o sa ma indept p parcursul capitolelor... 3
:bye:

http://i219.photobucket.com/albums/cc127.../Diego.gif Diego
http://i219.photobucket.com/albums/cc127.../Angel.jpg Angel
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] - de Yaoi Queen - 23-07-2008, 06:21 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.848 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 27.849 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 165.253 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.105 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.686 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.844 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.725 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.645 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.798 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.301 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)