Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18]

#7
Thanks girls 4 teh comments 108
Hope ya like the next chapter :3

Capitolul II

Sarutul a fost unul lung si... incurcat, in sensul ca eram putin confuz, neintelegand ce anume se petrecea intre mine si barbatul acela, dar as fi mintit daca ziceam ca nu imi placea. Limba lui o mangaia pe a mea intr-un mod bland si placut, iar buzele sale le presau usor pe ale mele... dar ceva era gresit.
-De ce ai facut asta?! am intrebat prompt, de indata ce buzele mele au fost eliberate, ridicandu-ma in acelasi timp de pe pat.
-Expresia ta a cerut-o, a raspuns afisand un zambet nonsalant, ridicandu-se si el de pe suprafata moale. Ai grija, in locul asta, ti se poate intampla orice, oricand. Sarutul acela a fost ceva nesemnificativ, fata de ce ai putea patii aici, si ar fi pacat sa ramana cineva ca tine traumatizat, nu-i asa?
Abia cand se ridicase in picioare i-am observat imbracamintea, si era una de politist, o uniforma, aceea ma facea sa cred ca este unul din gardienii acelei inchisori. Cum inca nu uitasem ca sunt dezbracat, inca imi acopeream zona intima cu ambele maini, lasandu-mi parul blond sa-mi cada pe chip, incercand totusi sa nu mai par atat de rusinat de situatia in care ma aflam.
-Cineva ca mine? intreb eu, usor confuz.
-Exact, a rostit el, prinzandu-mi barbia intre degetul mare si aratator. Te-am observat inca de cand ai coborat din autocar, si m-ai interesat. Dar acum, ma interesezi si mai mult, poate din cauza ca... esti mai inocent decat pari.
-Eu nu sunt inocent! am ripostat imediat la auzul cuvintelor lui. Ce prostie, fapta aceea m-a facut sa par si mai copil in fata lui.
-Nu zau... a spus el, zambind din nou amuzat. S-a indepartat de mine, spunand ca era timpul ca el sa plece, apoi s-a facut nevazut in cladirea aceea imensa. Mi-am luat grabit hainele pe mine, urcand pe patul de sus, si asteptand ca Shinobu sa vina . Eram curios cine se presupunea a fi barbatul acela, iar el putea cu siguranta sa-mi spuna ...
In mai putin de doua minute, colegul meu si-a facut aparitia , trantindu-se pe pat , scapand in acelasi timp un oftat adanc.
-Hei, Shinobu... stii cumva vreun gardian care sa fie cam de un metru optzeci si cinci, brunet cu ochi albastri...
-Cu chip frumos, corp bine cladit si o voce patrunzatoare? a intrebat el sigur pe sine, continuand pe urma: Oh da! E Julian. Tipul e foarte tare. Ne da voie sa facem ce vrem, adica, intelegi tu... Droguri, chestii de astea. Dar sa nu deschizi gura in privinta asta, mai ales de fata cu alti gardieni.
-Serios? Deci e un politist corupt? Chestiile astea nu sunt numai in filme? Nu e un lucru periculos? am intrebat eu, devenind din ce in ce curios.
-Oh, ba da! E foarte periculos, Mai ales ca exista doua grupuri pe aici, care nu-l suporta, pentru ca ei voiau sa fie cei respectati pe aici si mor de ciuda ca un gardian le-a luat-o inainte si e mai respectat decat ei toti la un loc.
Ascultam cu atentie fiecare cuvintel pe care brunetul il rostea, devenind interesat de absolut tot ce imi spunea, deoarece, cu fiecare secunda ce trecea, aflam cate un lucru despre acea persoana, care in urma cu doar cateva minute si-a unit buzele cu ale mele.
-Si, spune-mi... Ce vrea sa insemne atunci cand cineva iti spune ca il interesezi? am intrebat din nou, rezemandu-ma cu spatele de perete.
-A spus Julian asta? Ah, si apropo, pe aici i se mai spune si "Lucifer"... asta in caz ca auzi si nu stii despre cine e vorba.
-Da, asta a spus... Lucifer?"ingerul cazut", am rostit eu, imediat, aducandu-mi aminte de acea legenda a ingerului alungat din Rai, si totusi, aveam impresia ca acea porecla i se potrivea de minune, desi abia il cunoscusem.
-Presupun ca te place. Ai noroc. Niciunul din inchisoarea asta nu a pus mana pe el , cu adevarat. In sensul ca se intampla o singura data, si atat. Nu pare a fii vreunu cu relatie stabila. Mai ales cu detinuti...
-A zis ca a devenit mai interesat din cauza inocentei mele. I-am spus ca habar nu aveam ca barbatii pot face aia intre ei...
-Adica sex? A intrebat el degajat, moment in care eu mi-am miscat capul in semn pozitiv. Precum ma asteptam, el a facut acelasi lucru ca acel gardian, marindu-si ochii, apoi incepand sa rada cu pofta, dupa care mi-a pus aceeasi intrebare: Tu chiar ai optsprezece ani? Pana si un baiat de paispe' e la curent cu asa ceva...
-Nu am optsprezece, ci nouasprezece, si voi face douazeci in decembrie! Ce nu intelegeti? Pur si simplu nu stiam... Eu nu mi-am umplut capul cu tot felul de perversitati. Am niste parinti foarte exigenti, motiv pentru care eu eram nevoit sa invat mult pentru a ajunge ce vor ei. Oricum, se pare ca i-am dezamagit... doar sunt aici, nu? Si crezi ca am avut timp sa ma interesez si de altceva? Abia ca puteam iesi cu prietena in weekend si sa petrec ceva timp cu gasca....
-Aha... Deci de asta a spus de inocenta ta. Mi se pare dragut.. dar aici e o problema. Trebuie sa fii sub protectia cuiva, asta daca nu vrei sa se ia careva de tine, adica sa fii batut sau violat. E ingrozitor, si ar fi un mare pacat.
A inceput pe urma sa-mi povesteasca despre un anume "Jin" care pare a fi un tip de treaba, dupa spusele lui Shinobu, si care ii oferea lui protectie. M-a intrebat daca voiam sa ma prezinte acelui barbat, iar eu am ezitat putin inainte de a da un raspuns, insa pana la urma, am acceptat.
In acea "pauza" in care toti detinutii au ocazia de a iesii in curte, eu impreuna cu Shinobu am profitat de ocazie, pentru a lua o gura zdravana de aer, stand relaxati pe una din bancile de langa gardul inalt. Ii priveam pe toti ceilalti cum jucau baschet, se antrenau, sau cum isi adunau gastile, planuind cine stie ce...
-Hei, Jin! Striga Shinobu, facand cu mana unui tip inalt si bine facut. Pe masura ce barbatul se apropia, ii puteam observa fiecare detaliu al chipului sau corpului. Ochii ii erau caprui, asemanatori cu ai noului meu amic, iar buzele pline si uscate. Avea o cicatrice pe obrazul drept care se intindea din josul ochiului, pana inainte de buza, si un cercel in urechea stanga. Parul lui saten era lung, insa prins intr-o coada la spate, lasand doar cateva fire sa-i cada pe ochi.
-Hei, Shin! a salutat barbatul la randul sau, cu zambetul pe buze, intrebandu-l apoi pe brunet daca se intamplase ceva, timp in care l-a apucat usor de dupa gat, acoperindu-i pe urma buzele cu ale sale.
Desi mi se intamplase acelasi lucru in acea zi, nu puteam sa raman indiferent, adica Shinobu chiar "alimenta" acel sarut in loc sa il respinga, si mai mult, si-a asezat bratele in jurul gatului acelui Jin, tragandu-l mult mai aproape... si asta in fata tuturor.
-Vreau sa ti-l prezint pe Kaoru. E nou aici, a rostit Shinobu, nedezlipindu-se inca de barbatul acela. Si vreau sa te rog ceva, adica sa ai grija si de el pe langa mine... Te rog? Si nu-ti face griji... pot sa platesc dublu, ca sa nu fie el nevoit, a continuat apoi, afisand o expresie de catelus.
Arata de parca ii placea foarte mult de acel tip, si totusi, nu reuseam sa il inteleg. Erau amandoi barbati! Asta nu e gresit? Totusi, satenul a acceptat, insa abia m-a privit, si cand a facut-o, mi-a facut cu ochiul, apoi l-a mai sarutat o data pe cel din bratele sale, dupa care a plecat spre un grup de aproximativ zece persoane, facandu-se nevazut printre ei.


Piiic!!

So, --->this is Jin<--- 4 .... imaginati-va si cicatricea de pe obrazul stang 21
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] - de myuu - 11-03-2010, 01:30 AM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] - de Yaoi Queen - 11-03-2010, 09:20 PM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] - de myuu - 15-03-2010, 02:05 AM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] - de myuu - 25-03-2010, 12:47 AM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] - de myuu - 02-04-2010, 12:20 AM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] - de myuu - 19-04-2010, 11:44 PM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] - de Faiery97 - 08-05-2010, 09:06 PM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] - de Ţiuşcăăă - 18-05-2010, 04:09 PM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] - de Sybelle90 - 08-11-2010, 05:30 PM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] - de anime_addicted - 11-12-2010, 09:00 PM
RE: Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] - de anime_addicted - 19-12-2010, 05:22 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.151 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.822 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.969 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.857 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.874 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.367 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.188 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.880 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.903 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.762 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)