Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Marquiza Dragostei . Contesa Tradarii . *Extreme adventure *

#4
hy vin cu nextu`
titi cum sunt eu fac cum fac si tit sasusaku ajung
nu-s culmea ?
va rog sa nu faceti spam si sa imi comentati ficul pentru a stii daca sa ramana sasusaku sau itasaku
a propos Starfyre e noua :
buna ! ma bucur ca iti place
cat despre Yumeka si Ellamanu ce pot sa spun :
sper sa nu va dezamagesc asteptarile
gata cu vorba la next , lectura placuta

Sa-i dam bataie !

- Sa trecem peste mancare . spun eu urcandu-ma pe masa din bucatarie . Cu ce vrei sa incepem ?
- Parinti tai se intorc in seara asta ! imi sopteste el la ureche mangaindu-mi spatele . Am vorbit cu Tobi si Sasori o sa fie aici imediat sa ne ajute . Sa-i dam bataie !
Am intrat in soc . Am sarit imediat de pe masa si am inceput sa ma uit prin casa , era un dezastru total , iar parinti mei urmau sa vina . << Ajutor ! >>Am inceput sa facem curat in toata casa . Curand ni s-au alaturat si Tobi si Sasori cu ajutorul carora totul a fost gata la timp . << A fost mai usor ca data trecuta ! >> Data trecuta gasisem mancare expirata in figider , haine aruncate peste tot si o groaza de tampenii . Ma apucau toti nervii cand ma gandeam la cate lucruri va trebui sa renunt cu parinti mei acasa . Noroc ca nu era de durata .
- Itachi acum va trebui sa mai rarim vizitele si “ expeditiile “ .spun eu incercand sa fiu serioasa .
- O nu cred ! Iesiti afara ! ne vedem maine . spune Itachi inghesuindu-si capul in pieptul meu si facandu-le cu mana prietenilor lui . Sakura nu ma chinui , hai deschide vestuta . spune el atigandu-mi nasturii de la vesta .
Nici nu am apucat sa il contrazic caci pe usa au intrat mama si tata , nervosi din cale afara . Cand l-a vazut tata pe Itachi cu capul in vesta mea neagra a inceput sa se calmeze si l-a intrebat pe un ton serios : Ce faci tinere ? Cum te simti ? << Zi ceva . Zi ! >> Cu o gandire de geniu Itachi a raspuns :
- Brunet , momentan . Domnule Haruno mama insista sa veniti diseara la cina diseara . Se poate ? intraba el facand pe nevinovatul.
- Sigur . Sakura dute sus si pregatestete . imi spune mama conducandu-l pe Itachi afara .
Nu am mai stat de loc pe ganduri am fugit sus cat ai zice peste . In camera mea erau insirate zeci de rochii , nu stiam pe care s-o aleg fiecare era speciala in felul ei . Totusi am ales o rochie neagra putin evazata simpla si feminina . Stia mama de ce ma trimite atat de devreme sus pentru a ma pregati , imi dura ore . Si totusi intr-un final am iesit din camera victorioasa , ratand bestial . Parul meu roz valvoi , machiajul discret si rochia turmata parca pe mine ma faceau irezistibila .
Cand am ajuns la vila familiei Haruno toate privirile s-au intors asupra mea . Spre surprinderea mea nu era o cina intre familii , era chiar o serata cu peronalitati cat mai instarite financiar . M intrat in sala si am salutat frumos << Ma simt ca un copil mic >> dupa care am inceput sa-l caut pe Itachi . Mama lui imi spusese ca a plecat cu prieteni lui . << Ciudat , m-ar fi chemat . Nu ?>> Am inceput sa ma plimb prin casa pana cand am dat de Sasuke , acesta si-a atintit privirea spre mine , m-a luat de mana si m-a dus in camera lui . A inchis usa si m-a lipit de aceasta .
- Sakura ! Te supara Gaara ? Te cam baga in sperieti ,asa-i ? spune el mangaindu-mi usor fata .
- Sasuke opreste-te ! Profiti de faptul ca Itachi nu e aici . Te rog lasa-ma sa plec .
- Nu ! Sakura mai ramai ! Vreau sa uiti de el macar atat in camera asta ! Uita ! Eu cred ca ne putem distra mult mai mult impreuna , ce zici ?
- Nu stiu ! Sasu...
Nu am apucat sa termin deoarece buzele lui le-au prins pe ale mele intr-un sarut pasional , trantindu-ma pe pat acesta a inceput sa imi deschida rochia . << Poate ar trebui sa ma opresc . Dar fitilul era deja aprins . Si ce putea fi asa rau . >> Asa ca am inceput sa-i indepartez usor camasa dezvelinu-i trupul atat de bine lucrat . Ceva ciudat se intampla , il vedeam zambind imbujorat , nu eram obisnuita . Pentru rima data simteam ca asta ar putea fi mai mult decat o aventura . Simteam ca sunt fericita . Pana cand :
- De ce ai intepaturile astea aici pe spate ?
- Vezi sarpele acela mic din cutie ? El mi-a facut aia . Si acum te poti bucura din plin . spune el dezvelindu-mi sanii moi .
Incet, incet am ajuns la momentul culninant . Totul era asa de distractiv si totusi nu puteam sa nu remarc tenta romantica . Camera lui era plina de lumanarele si petale de trandafiri . Dupa o ora am ajuns amandoi unul langa celalalt razand .
- Cu tine a fost altfel ! Am simtit ceva aici . spun eu aratand spre inima .
Nu mi-a raspuns m-a sarutat pe frunte incet si mi-a spus ca ma iubeste sincer . Poate de aceea a fost diferit . Pentru ca ma placea . Dupa cateva minute Parinti mei au trimis dupa mine , iar eu am venit acasa cu o amintire foarte frumoasa . Tot acasa am aflat ca la sfarsit de saptamana aveam sa merg la munte cu Sasuke si Itachi , doar noi trei .
A doua zi , la scoala am gasit un bilet pe banca . L-am citit cu atentie , l-am recitit si am inceput sa-mi fac scenarii : << Daca aici scrie “ Hai sus pe terasa , la pranz . Cu drag stii tu cine . “ da , ar putea fi oicine . >> De abea asteptam ora pranzului , eram asa curioasa sa vad cine mi-a pus acel bilet pe banca . Nu cred ca va imaginati ce suprinsa am fost cand nu am vazut pe nimeni inafara de Gaara . Acesta nu a pierdut vremea ci s-a apropiat de mine spunand :
- Sakura , ma bucur ca ai venit . Hai sa stam putin de vorba . spune el trantidu-ma de perete si incepand sa-mi stanga mana .
- Ma doare ! si observand ca incepe sa isi apropie fata de mine si sa-mi pipae piciorul am inceput sa tip , sa tip ca o nebuna .
Se parea ca da rezultate pentru ca in clipa urmatoare Sasuke a intrat pe usa . Acesta s-a repezit asupra lui Gaara si l-a trantit in masa de langa el , dupa care m-a luat de mana si m-a tarat dupa el pana inatelier . Iata cum a inceput sa-mi faca predica , nu ma lasa sa spun nimic , imi spunea intr-una ce puteam sa patesc . << E asa de dragut cum se agita degeaba . >>
- Sasuke . spun eu asezandu-ma pe o masa . Esti asa dragut cand te stresezi si gesticulezi asa in aer . Hai sa uitam asta si sa mergem acasa . Ai uitat , mergem la munte ...

sc ca e scurt :X



Răspunsuri în acest subiect
RE: Marquiza Dragostei . Contesa Tradarii . *Extreme adventure * - de nimeni - 26-01-2010, 05:20 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Contesa si piratul. Anu-chan 1 2.391 16-12-2012, 09:49 AM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  Iubire ascunsa in spatele tradarii... Ary^_^Arishime 2 2.295 03-08-2011, 08:43 AM
Ultimul răspuns: candy girl
  Intunericul sinelui / Dark Inside [action / adventure] aurelia chircu 4 3.038 17-04-2010, 04:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Marquiza dragostei. Contesa tradarii. [+16] nimeni 33 23.414 20-09-2009, 10:32 PM
Ultimul răspuns: uchiha_blood_angel
  Poke Adventure ThE GhOst 4 4.400 02-02-2009, 03:58 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Contesa noptii Tao_Jun 0 3.463 15-09-2007, 06:07 PM
Ultimul răspuns: Tao_Jun


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)