Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I hate maths. I love my teacher [+16]

#31
HeLLo again ^^. Din nou va multumesc mult de tot pentru comentarii :*. So here is the next chapter and I hope you`ll like it

N/A: Capitolul este scris atat din punctul de vedere al lui Cristopher cat si al lui Kristen.

Capitolul 4: Femeia grotelor a fost o c***a

Cristopher: Off, ma simt aiurea. Merg pe strada, de mana cu eleva mea. Dar ce sa fac? Iisuse, cred ca sunt cel mai pacatos profesor, sa am ganduri interzise cu propria-mi studenta. Bine macar ca nu e nici ea usa de biserica, daca era atunci cred ca imi luam campii de mult. Sunt o persoana care nu prea stie sa isi limiteze dorintele. In fine, o strang putin mai tare de mana si zambesc multumit. Nu m-a pocnit, nici macar nu m-a injurat. Nu ii sta in caracter lui Kristen sa accepte lucrurile asa usor.
Un moment mai tarziu, cineva a oprit-o pe ea, si automat m-am oprit si eu. M-am intors da vad respectivul care nu are de lucru, dar spre uimirea mea era o ea. Cum? Ce cauta aici? Am ramas uimit, nu am putut nici macar sa ma misc. Apoi am vazut-o pe Kristen cu se apuca sa o ia la bataie. Cateva clipe, atat mi-am permis sa imi las gandul sa zboare. Am fost trezit din visare de vocea elevei mele:
- Domn’ profesor, in halul asta ai ajuns? Nici macar nu iti poti apara eleva...spuse ea pe un ton ironic.
Atunci am vazut-o pe Cathy in spatele ei pregatidu-se sa o loveasca, dar nu am putut spune nimic, pana ce nu am vazut-o pe Kris cazand. Am prins-o si am strans-o la piept.. Am ridicat capul nervos spre Cathy, langa care apruse o namila de barbat.
- Uite scumpule, el e nenorocitul care m-a inselat, si uite si cu cine...Dar am avut eu grija de ea, spuse fosta mea logodnica cu o vocea ce imi provoca sila.
Dar cand am auzit-o si mintind mi-a sarit tandara si nu am mai putut sa rezist.
- Sa te fereasca Dumnezeu sa te mai atingi de ea jigodia dracului ce esti! Eu te-am inselat? Te-am iubit, dar nu meritai nici sa te scuip.
- Mai, tandarel, fi atent cum vorbesti cu pisicuta mea. Ai grija de curvulita aia ta.
Gata, asta a pus capac la toate. Am lasat-o pe Kristen jos, ridicandu-ma in picioare sa ii spun vreo doua nemernicului ala.
- Unu la mana, tu ii spui tipei aleia iubita si habar nu ai ca ea se f***e cu toti nespalatii pe la colturi. Doi la mana, retrageti cuvintele despre prietena mea sau te castrez gorila transpirata.
Nu am mai primit un raspuns, in schimb tipul ala s-a navalit pe mine ca un animal sa ma ia la bataie. Bataie vrei, iti dau baiete. Ne-am incaierat vreo zece mi ute, pana am auzit o masina de politie in zona si s-a spart gasca. Cei doi au fugit ca din pusca, eu afisand un zambet satisfacut. Abia un moment mai tarziu am constientizat in ce situatie ma aflam: aveam hainele rupte si o adolescenta inconsietna langa mine, deci nu prea imi doream nici eu compania politiei. Am luat-o pe Kristen in brate si am luat-o la fuga spre casa mea.
Am ajuns in zece minute. Sincer nu credeam ca mai am energia sa si alerg. Am deschis usa in graba si am mers in dormitor. Am intins-o pe pat si ma uitam la ea. De ce nu se trezeste? Iisuse cat e de frumoasa, offf de ce trebuie sa fii eleva mea? Si de ce m-am indragostit de tine? M-am apropiat incet si i-am atins fata. Un gand nepermis mi-a invadat mintea si mi-am indreptat toata atentia spre bluza ei. Am aruncat camasa de pe mine si am continuat sa ma uit la hainele ei. Nu nu si din nou nu. Nu am voire sa fac asta. Mi-am dat doua perechi de palme si m-am indreptat spre oglinda. Eram tot vanat si zgariat. Offce sa fac. M-am pus pe scaun si am continuat sa ma uit la Kristen care statea inconstienta pe pat.
Dimineata, ma rog rasaritul. Toata noaptea am stat si m-am uitat la ea. I-am analizat fiecare particica din corp. Saraca fata, daca ar stii ca sta in aceeasi camera cu profu’ de mate caruia i-a trecut prin minte-ai bolnava sa profite de ea in timp ce zacea inconstienta. Dar in sfarsit se trezeste. Am rasuflat usurat cand am vazut-o ca deschide ochii, si am afisat un zambet cald...

Kristen: Ma doare capul si nu stiu unde sunt...interesant.
- Esti dragut sa imi spui unde ma aflu? intreb total nelamurita.
- La mine acasa nu e logic? Apropo, nu te-a sunat nimeni, parintii tai nu sunt ingrijorati? Ai lipsit toata noaptea pana la urma...
Parintii mei, ingrijorati, foarte buna gluma. Familia mea imi da bani sa traiesc, nimic in plus sau in minus. De fapt mai primsc ceva, multe palme si tipete de la mama.
- Nup, absolut nici o ingrijorare. Mama tot ce stie sa faca e sa tipe la mine. Si tata, ei bine pot sa mor linistita, taticul meu cred ca ar afla la pomana de sapte ani, atat de mult ii pasa de viata mea, raspund sarcastica.
M-am ridicat din pat, si m-am indreptat spre el. Chiar nu stiu de ce simteam nevoia sa merg sa il ating, parca ar fi fost un bibelou. Ajunsa in fata lui mi-am dat seama ca nu sunt intreaga la minte asa ca m-am oprit gandidu-ma la o intrebare ceva sa ma scot.
- Aaaa, cine era femeia grotelor?
Se uita la mine ca la masini straine. A durat vreo doua minute pana sa isi dea seama la cine ma refer. S-a fastacit inca ceva timp iar apoi m-a luat de mana si m-a asezat pe pat. S-a postat in fata mea sia inceput sa povesteasca:
- Deci ca sa stii si tu eu am douzeci si cinci de ani. Anul trecut m-am logodit cu tipa aia, Cathy. Faza e ca m-a inselat si am parasit-o ca orice om normal la minte. Doar ca tipa e foarte razbunatoare si a incercat sa imi faca rau spunand in stanga si in dreapta ca eu am inselat-o cu alta si ma rog tot felul de abureli. Dar astea sunt detalii, ce este cel mai importan, femeia grotelor e o c***a. Oricum nu m-ai conteaza. Am gasit pe altcineva...
Altcineva? Cine altcineva? Am plecat capul amarata. De ce fac asta? Doar nu....Nu asta nu se poate...Si totusi. Lacrimi fierbinti imi udau chipul iar eu nu puteam face nimic sa le opresc. Dart nu e logic. Urasc matematica, urasc tot ce e legat de materia asta, nu ar trebui sa imi urasc si profesorul? Nu stiu, dar stiu ca o durere ce provenea din sufletul meu imi otravea tot corpul. Cine altcineva?
- Hei, ce faci plangi? spuse el ridicandu-mi fata cu un deget.
- Da...lasa-ma in amaru’ meu . Macar sa plang...
- De ce plangi? intreaba el folosind un ton plin de inocenta si parere de rau ce ma calca pe nervi.
- Fiindca imi place de profesorul meu de matematica de aia plang, am urlat cu toata puterea. Acum macar spune-mi, pe cine ai gasit? Asa, ca sa nu mor proasta...
M-a ridicat in picioare cu o oarecare brutalitate. Eu am plecat din nou capul, dar mi l-a ridicat cu toata mana. Un moment dupa mi-a cuprins buzele intr-un sarut. Un sarut care pentru mine insemna atatea, dar pentru el ce insemna oare? O joaca, nimic mai mult. Chiar ca e pervers...M-am eliberat fortat si mi-am pus mana la gura.
- Acum ce incerci sa faci? Asta e un fel de consolare sau? Nu mersi, traiesc foarte bine fara...
- Off Doamne cat esti de infantila. Hai sa iti spun ceva, persoana aceea pe care o iubesc uraste matematica, te injura la cea mai mica atingere, face scandal la director, prezinta un caiet de teme gol pusca, spuse zambind calm.
Ce fals. Chiar stie sa minta. De ce nu am putut sa tin pentru mine. M-a pus dracu’ sa fac confesiuni faimoase. Si acum el ma ia de proasta. Ce sa faca, se distreaza si el acum, nu pot sa il condamn. In fond, ce ar putea sa vada la mine? Oricum, nu cred ca mai suport asta mult. Mi-am indreptat privirea spre usa, hotarata sa plec. Nu am reusit sa fac cativa pasi, ca m-a si oprit cu o imbratisare. M-am saturat de jocul lui...I-am dat un picior in comoara lui si am trecut mai departe. Am trantit usa in urma mea. Ce chestie, m-am indragostit de profu’ de mate. Mai bine ma duc acasa...Desi nu prea vreau sa stiu ce o sa imi aud de la mama...
KyuMin.



Răspunsuri în acest subiect
RE: I hate maths. I love my teacher +16 - de .Anne - 28-11-2009, 10:36 PM
RE: I hate maths. I love my teacher +16 - de bya. - 29-11-2009, 11:05 AM
RE: I hate maths. I love my teacher +16 - de ellamanu - 29-11-2009, 11:36 AM
RE: I hate maths. I love my teacher +16 - de Teh2 - 29-11-2009, 07:32 PM
RE: I hate maths. I love my teacher +16 - de Alee - 30-11-2009, 01:10 AM
RE: I hate maths. I love my teacher +16 - de Alee - 02-12-2009, 04:29 PM
RE: I hate maths. I love my teacher +16 - de ellamanu - 02-12-2009, 04:53 PM
RE: I hate maths. I love my teacher +16 - de bya. - 02-12-2009, 06:16 PM
RE: I hate maths. I love my teacher +16 - de !i! K o K o !i! - 03-12-2009, 10:36 PM
RE: I hate maths. I love my teacher +16 - de bya. - 04-12-2009, 09:20 PM
RE: I hate maths. I love my teacher +16 - de Alee - 04-12-2009, 11:05 PM
RE: I hate maths. I love my teacher +16 - de cathy*angel - 06-12-2009, 01:01 AM
RE: I hate maths. I love my teacher +16 - de A'Svear - 06-12-2009, 04:41 PM
RE: I hate maths. I love my teacher +16 - de Alee - 15-12-2009, 02:09 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 7.957 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] The Passion of Hate [+16] sickness 0 1.845 14-09-2012, 11:40 PM
Ultimul răspuns: sickness
  Hate, no Love Liar 2 2.706 20-01-2012, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  I can't hate you Peppers 0 1.842 18-12-2011, 04:15 PM
Ultimul răspuns: Peppers
  [split] I hate you but I love you+18 Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 8 3.439 15-08-2011, 04:41 PM
Ultimul răspuns: ^Ciresica^
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 9 5.122 15-08-2011, 01:14 AM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  ,,I hate you because I love you!'' pinguin 2 2.431 22-07-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  I Hate Love Alle 16 8.088 15-07-2011, 10:23 AM
Ultimul răspuns: Denisa_Deny
  I hate you but I love you+18 Pคnđค. 3 2.978 26-06-2011, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Hate or Love DiamondZ 7 3.911 05-06-2011, 10:15 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)