Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A Rebel Love

#1
Gata!M-am hotarat sa fac un fic cu ideea mea personala.Stiu ca restul ficurilor nu m-am descurcat dar invatz din greseli :D.E tot un Fic SasuSaku:D
Povestituarea va fi Sakura Haruno :D


Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Spor la citi :*


Inceputul...




Stau si privesc fereastra,gandindu-ma la ziua de maine.Era seara.Incet,incet niste picuri de ploaie si-au facut aparitia.Ma duc cu pasi marunti spre biroul meu si incep sa ma gandesc la unele lucruri dar nu inainte sa ma prezint,ma numesc Sakura Haruno,o fata de 15 ani,cu parul roz de culoarea florilor de cires,ochii verzi ca smaraldele stralucitoare.Maine va fi prima mea zi de liceu,voi fi din nou un boboc,din fericire pentru rivalii mei care mereu imi reamintesc asta,sunt singura la parinti cea ce mi se pare destul de bine,am destui de multi prieteni,cu care ma inteleg foarte bine.Ajunsa la biroul meu ma asez pe scaun si deschid un album cu poze.Prima fotografie din album era una cu toti prietenii mei,printre care si rivali,dar nu iau asta in seama.Ma mai uit la cateva fotografii apoi plec spre patul meu moale si ma asez pe el.Fara sa ma mai gandesc la ceva am adormit linistita... .

Dimineata isi facu aparitia.Soarele incepea sa straluceasca slab,pentru-ca era toamna.Ceasul incepu sa sune dar degeaba,eu eram deja treaza.Inchid aparatul care anunta inceputul unei zilei noi.Ma ridic incet din pat si plec spre dulapul meu destul de mare.Ma uit la cateva haine,apoi scot de acolo o bluza lunga pana la genunchi de culoare maro cu forme galbene,o pereche de colanti mai grosuti de culoare maro si o gecuta scurta visinie.Ma imbrac cu hainele propuse apoi imi iau o pereche de cisme maro,imi las parul liber si ma machiez doar cu luciu de buze,rimel si fond de ten,apoi imi iau rucsacul si cobor joc in bucatarie,imi iau un mar de pe masa apoi imi salut mama,si plec spre liceu.Posomorata mai muscam din cand in cand din mar.Fara sa imi dau seama ajunsesem deja in curtea liceului.Intru in marea cladire si ma indrept spre clasa a 9-a B.Intru in clasa corespunzatoare,salut clasa spunand doar un simplu "Buna!",apoi imi gasesc un loc langa cea mai buna prietena a mea Hinata,pana ce ne va aseza dirigintele sau diriginta dupa cum vrea el sau ea.Hinata e o fata cu parul de culoare negru/albastru,ochii de un moc foarte deschis si o piele alba ca zapada.Hinata e foarte timida mai ales in preajma lui Naruto,de care e indragostita in secret.Naruto e un baiat nazdravan,hiper-activ si amuzant,are parul blond si ochii albastrii.Gata,termin cu prezentarile,si ma bag in discutie cu Hinata.
-Hei,Hinata,cum ti se par ceilalti elevi?zic eu uitandu-ma prin jur.
-Pai,nu cunosc pe nimeni doar pe cei care sunt din fosta noastra clasa!
-Da,ai dreptate.Vad ca e aici si Sasuke si bine inteles cum sa lipseasca Ino!zic eu putin enervata.Ino e capricioasa si enervanta clasei.Se crede desteapta si frumoasa dar fiti linistiti desteapta nu e deloc si frumoasa....ma rog nu e chiar asa cum se crede ea,ei bine ea vrea sa il cucereasca pe Sasuke cu ''frumusetea'' ei,dar Sasuke fiind foarte calm dar in acelasi timp si foarte rebel nu e interesat de ea.El e un baiat cu parul negru si ochii de aceiasi culoare,e dupa cum am spus calm si rebel,dupa cum am auzit el daca si-ar alege o prietena,ar accepta una rebela,puternica,frumoasa,calma si destul de desteapta,ceea ce Ino nu e.Dar ma rog sa revenim la ale noastre.Incerc sa imi iau privirea de la Sasuke dar nu puteam pentru-ca vedeam cum se indreapta spre mine.
-Sakura?


Nu stiu cand voi pune capitolul ca acum cam am de invatat pentru scoala si chestii deastea dar sa speram ca o sa il pun desztul de repede:)).Si mai sper ca va placut :(


http://i430.photobucket.com/albums/qq25/...kura13.png -Sakura Haruno

http://i200.photobucket.com/albums/aa218...edited.jpg -Sasuke Uchiha

http://i380.photobucket.com/albums/oo250...71044e.jpg -Hinata Hyuuga



Răspunsuri în acest subiect
A Rebel Love - de Reea4 - 23-09-2009, 08:11 PM
RE: [SasuSaku] A Rebel Love - de Irukandji - 23-09-2009, 08:26 PM
RE: [SasuSaku] A Rebel Love - de Shadow. - 23-09-2009, 09:33 PM
RE: [SasuSaku] A Rebel Love - de Reea4 - 24-09-2009, 08:01 PM
RE: [SasuSaku] A Rebel Love - de Shadow. - 24-09-2009, 08:08 PM
RE: [SasuSaku] A Rebel Love - de Flash - 24-09-2009, 10:52 PM
RE: [SasuSaku] A Rebel Love - de ellamanu - 25-09-2009, 01:32 PM
RE: [SasuSaku] A Rebel Love - de Irukandji - 25-09-2009, 01:45 PM
RE: [SasuSaku] A Rebel Love - de Reea4 - 03-10-2009, 01:25 PM
RE: [SasuSaku] A Rebel Love - de Amelia_Angel_Devil - 04-10-2009, 01:41 PM
RE: [SasuSaku] A Rebel Love - de Irukandji - 05-10-2009, 11:14 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.221 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Suflet rebel [ Yaoi ] Yaku-chin 68 33.603 05-08-2009, 11:04 AM
Ultimul răspuns: I hate maths.
  Rebel love ZUZY_MIK 37 19.847 14-05-2009, 11:42 PM
Ultimul răspuns: Isis-Zeita iubirii


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)