Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The love is a bang!!

#4
In primul rand vreau sa le multumesc celor care au citit.
JustLove ma bucur ca esti fana DeiSaku si sper ca fiscul meu sa se ridice la asteptarile tale sau al cititorilor mei.
Denny-chan sys, ma bucur foarte mult ca ai trecut pe la mine pe la fisc si sper ca comentezi si acest capitol.:D
Sa numai lungesc atat si sa va plictisesc cu triada de multumiri, acesta este capitolul 3. Si daca aveti intrebari, dati-m un pm sau mi-o postati impreuna cu comentariu, ca voi fi fericita sa va raspund, desigur intrebarea sa aiba leg cu fiscul:D si as vrea sa-mi spuneti daca v-ar interesa daca Sakura sau Hinata, ar avea parteneri diferiti, fata de cei normali, Sasuke si Naruto:D

Monotonie ucigasa

Au trecut trei zile fara Deidara si eu credeam ca mai am un pic si innebunesc. Aveam mereu aceea monotonie. Ma trezeam dimineata, imi faceam un dus rece si apoi fierbinte. Ma imbracam, mancam, faceam curat prin casa, mergeam la antrenamente cu Naruto, Sasuke si mai nou Yin. La antrenamente, cat timp intarzia Kakashi-sensei, eu si Naruto eram obligati sa ne uitam cum se sarutam Yin si cu Sasuke sau sa auzim cuvintele siropoase, pe care brunetul ii le spunea in ureche, facand-o pe blonda sa roseasca de mama focului. Blondul exploda de nervi si tot imi spunea ca vrea sa-i rupa capul si il v-a folosi pe post de minge. Innser me, innebunea si mai tare, mai ales ca nu puteam sa-mi sterg din minte, ce am vazut, acuma doua zile la petrecerea lui Naruto si a lui Yin de ziua lor de nastere, cand au devenit majori.

Flashback

Sufrageria era neincapatoare de atatia invitati. Au venit: Hinata, Kiba si nelipsitul Akamaru, Tenten si lista poate continua. Ca sa fie complet clubul, nu au putut lipsi Ino-porcusor si Karin-aragaz cu patru ochii, imbracate ca niste curve. Dupa ce am mancat tort, am dansat si am baut, am urcat la etaj, sa ma duc la baie. Coridorul era lung si de culoarea mieri. Ma indrept spre baie, dar trec pe langa o camera, care avea usa intredeschisa si din ea se auzeau gemete. Deschid un pic mai larg usa si raman masca. In patul mare de doua persoane, se afla Sasuke-kun al meu, dezbracat, pe spate si calare pe el, era Yin, tot goala, facand miscari de sus-jos, intr-un ritm alert. Mainile brunetului o tineau pe blonda de fese si ochii sai negri, priveau sani mari, rotunzi si moi ai tinerei. Stiam ca are sani mai mari decat mine, dar nici chiar asa. Dar ce imi facea ciuda, era ca Yin si-o tragea cu Sasuke si nu avusese bunul simt de a inchide usa, daca era grabita si nu a avut timp s-o mai incuie cu cheia. Il aud pe Sasuke cum gemea de placere si ii spunea lui Yin ca este cea mai buna la pat si ca o iubeste. Aceasta a fost picatura ce a umplut paharul. Ma dau in spate si incep sa fug, ies din casa, cu ochii in lacrimi.
Ajung acasa, descui usa, apoi o incui, ma reped pe trepte si intru val vartej in camera mea si ma arunc in pat si imi ingrop fata in perna, moale. Plangeam ca o proasta, pentru baiatul pe care il iubesc sau credeam ca il iubesc, pana a aparut in viata mea Deidara. Imi era dor de el. De zambetul sau pisichet, glasul melodios si calm, privirile patrunzatoare si calde. Imi era dor de tot ce ii apartinea. Adorm plangand, dar imi doream cu disperare sa simt, ce a simtit Yin in aceasta seara.

Endback

- Sakura-chan, eu il omor, ma trezi din visare, Naruto, care era foarte nervos, privind ceva.
Imi ridic privirea si raman socata. Yin era lipita de un copac si Sasuke lipit de ea. Picioarele zvelte, ii inconjurau talia si mainile ei erau pe umeri lui, puternici. Brunetul isi misca repede soldul, in fata-spate. Se parea ca cei doi nu se sfiau sa si-o traga de fata cu noi, mai ales ca sunt amandoi majori. Au 17 ani si deja considera ca au lumea la picioare. M-am ridicat in picioare si am plecat de acolo, fiind degustata de aceea imagine. Simteam cum lacrimile imi intepau ochii mei, dar nu vroiam sa arat, ca imi placea de el, dupa ce m-a parasit pentru putere, apoi cand s-a intors, dar nici nu ma baga in semana si era mai mult dupa Yin sau Ino, cu care isi facea de cap. Am ajuns fara sa stiu, doar din instinct in parc. M-am asezat pe o banca si ochii mei, priveau cerul albastru. Gandul meu zbura spre Deidara. El ce mai facea in acest moment?
Deidara statea plictisit pe o canapea in livingul bazei, organizatiei Akatsuki. Ochii sai, albastri, priveau pierduti, tavanul, plin cu muste, si se gandea la mine. " De ce nu o pot s-o scot pe aceea fata din cap? Poate m-am indragostit de ea?Nu, nu, nu! Ea seamana mult cu Ayne, la personalitate, dar nu este Ayne. Ayne a murit in bratele tale, ucisa de Orochimaru, dar ma bucur ca mucosul acela mic de Uchiha, l-a ucis, scapandu-ma de o datorie. Gata Deidara nu te mai gandi la Sakura, ca sigur fata aceea frumoasa are deja un iubit si acum isi face de cap cu el si ii striga numele lui si nu al tau", isi spuse in gand tanarul intizandu-si picioarele pe canapea.In sufragerie veni un tanar de 20 de ani. Parul negru, lung pana la omoplati, era prins in coada de cal. Ochii rosi, cu trei punctulete negre, pe langa pupila, il priveau obosit. Purta o bluza neagra, larga cu maneca trei-sfert si o pereche de pantaloni negri, din panza. Se aseza pe canapea, punandu-si fundul peste picioarele blondului.
- Hei, dobitocu' cerului, vezi unde iti pui curul ala mare de babuin paros, hmm! Tipa la el, Deidara, suparat, ca Itachi s-a pus peste picioarele sale.
- Gura, idiotule! Lasa-ma si pe mine in pace! Sunt obosit si simt ca sunt rupt in mii de bucati, ii spuse brunetul, intizandu-se pe canapea si inchise ochii.
- Oda, te-au rupt curvele in bucati sau Liderul pentru a se satisface, ca Konan, nu-l mai satisface. Care dintre ei a fost? Il intreba, blondul, amuzat de vorbele brunetului.
Itachi ii dadu cu piciorul in piept, ca sa taca din gura. Ca razbunare, blondul ii arunca un paianjen din argila pe fata si se ridica rapid de pe canapea. Se indrepta spre coridorul cu camere, dar nu inainte de a spune "Katsu" si paianjenul exploda, improscandu-l pe Itachi cu vopsea verde. Din sufragerie se inalta o colinda de injuraturi, suduieli si dracuieli, incat, brunetul, cobora din pod, toti zei, sfinti si lua fiecare membru al famili lui Deidara in parte. Blondul se indrepta spre camera sa si intra. Nu era o camera mare, dar nici mica. Nu era pompoasa, dar nici foarte simpla. Avea un pat de o persoana, cu lenjerie alba. O mica biblioteca, dar ducea lipsa de carti. Avea un dulap din lemn, un birou si un scaun. Se tranti pe pat si privi tavanul alb. Isi atinse buzele cu degetele de la o mana si le mangaie usor. " Sakura, ai niste buze atat de dulci, fine si catifelate. Ce n-as da sa te sarut chiar acum, sa te tin in brate, sa-ti soptesc cuvinte de iubire, sa te ating cum numai eu stiu, dar cum fac sa te vad? Stiu", isi spuse plin de insufletire, blondul si se ridica din pat. Iesi din camera si se indrepta spre biroul Liderului. Batu o data la usa si intra. Biroul era scunfundat in semi obscuritate. Singura sursa de lumina provenea de la o lumanare, aflata pe birou. Deidara isi drese vocea si vorbi:
- Lider-sama, as vrea sa merg, daca se poate sa-mi vizitez familia. Parinti mei s-ar putea sa fie ingrijorati, ca nu i-am vizitat de mult, mai ales, ca am auzit ca, sora mea, se v-a casatori si as vrea sa fiu de fata, daca imi permiteti, spuse tanarul plin de respect, incercand sa para calm.
- Am crezut ca, clanul Ryoushi este foarte rezervat, in scurgerea de informati si cei care ciripesc, din afara clanului sunt asasinati pe loc, ii spuse Liderul, pe un ton rece si bajocoritor.
- Am primit aceasta informatie de la cineva din clan. M-am intalnit cu el, cand am fost in misune cu Tobi, Lider-sama.
- Bine, du-te, dar ai voie sa lipsesti trei saptamani.
Blondul aproba din cap si pleca bucuros din birou. Intre timp, eu m-am potolit din plans si din sughit, dar stateam pe pervarzul geamului, cu ursuletul in brate. Camera mea, era de marime medie. Pereti erau de un roz deschis. Aveam un pat, o biblioteca plina cu carti, un birou, un dulap cu oglinda si un televizor. Pe jos aveam un covor alb, pufos si moale. Patul meu, cu asternuturi galben-pai, era deranjat, din cauza ca m-am matait eu prin el. Geamul la care stateam, dadea spre strada principala, deci era foarte usor sa vad, cine trece si ce face vecinul de peste drum. Dar acum priveam cerul instelat si strangeam in brate, ursuletul meu, primit de ziua mea, la 4 ani, din partea mamei. Imi era asa de dor de ea, aveam nevoie de cineva, care sa ma sfatuiasca, sa-mi spuna ce sa fac. Hinata nu ma poate ajuta momentan, ca are proprile ei, probleme, cu clanul, familia si dragostea ei neimpartasita lui Naruto. TenTen, are probleme la antrenament-vrea sa-i atraga atentia lui Neji, este la fel, cum incercam sa fac, cand eram mica, cu Sasuke...-cu familia ei. Temari este deja maritata cu Shikamaru si asteapta un copil, deci numai o imbovarez cu problemele mele. Am oftat resemnata. Aveam nevoie de ceva care sa-mi intrerupa aceasta monotonie ucigasa, dupa parerea mea. In fiecare zi acelasi lucru, ma trezesc, mananc, ma duc la antrenamente, dar plec rapid, din cauza celor doi "amorezi", mananc pranzul cu Naruto la Ichiraku ramen, apoi sa o ajut pe Tsunade la spital si in incheiere sa vin acasa, sa mananc cina si sa ma culc. Daca stiam ca asta voi face toata viata mea, mai bine, mergeam cu Deidara la Akatsuki si poate deveneam puternica, dar asa, tot slaba am ramas. Mai ales ca Yin, mi-a luat-o cu tot inainte. A pus mana pe Sasuke, este dotata, stie mai multe jutsuri decat mine, este mai puternica si este mult mai frumoasa decat mine. Eu eram o urata, dar ma mira faptul, ca am avut primul meu sarut cu Deidara.
" Fata de Yin, tu nu ti-o tragi de fata cu fratele tau geaman si cu colega ta de echipa, dar ea, mai un pic ii ia locul lui Ino si Karin, poate le v-a intrece", imi spuse innser me si apoi incepu sa rada malefic, dar am ignorat-o. M-am bagat in pat si am adormit, avand un somn fara vise.

pozele de la acest capitol:
http://rookery3.aviary.com/storagev12/15...25x625.jpg -cand Yin si Sasuke isi faceau de cap in pat
http://fc08.deviantart.com/fs26/f/2008/0...aira87.jpg -cand Itachi ii da cu piciorul in piept lui Deidara si acesta arunca un paianjen pe fata.
http://media.photobucket.com/image/anime...es.jpg?o=7 -aceasta este Ayne, despre care a vorbit Deidara
http://www.palofierro.com/pentagrama.gif -simbolul clanului Ryoushi (ignorati scrisul de pe ea sau ce apare pe langa stea:D)
melodia pentru Sasuke si Yin:D:
http://www.youtube.com/watch?v=tmzvYVukp6k



Răspunsuri în acest subiect
The love is a bang!! - de ellamanu - 17-09-2009, 10:31 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 18-09-2009, 09:12 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 19-09-2009, 04:22 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 20-09-2009, 01:26 AM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de A'Svear - 20-09-2009, 01:57 AM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 20-09-2009, 05:27 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 26-09-2009, 04:31 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 02-10-2009, 11:04 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de morfo - 03-10-2009, 12:51 AM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de A'Svear - 10-10-2009, 07:15 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 10-10-2009, 08:16 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de A'Svear - 10-10-2009, 09:09 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de DeathRebel - 11-10-2009, 01:25 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 18-10-2009, 04:35 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 23-10-2009, 04:52 PM
RE: [naruto] The love is a bang!! - de "~Setsuna~Noelle~" - 09-11-2009, 10:09 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)