Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Teenagers

#21
Multumesc inca o data pentru toate cuvintele frumoase:X:* si va multumesc ca mi-ati urmarit ficul>:D<! Ma bucura sa aud faptul ca vi se pare unul din cele mai bune avand in vedere ca este prima mea incercare:"> si totusi imi pare rau ca va dezamagesc prin simplu fapt ca va aduc ultimul capitol...m-am gandit si la o optiune si anume sezonul 2 dar nu am idei indeajuns de bune si prefer sa inchei aici! Inca o data mii de multumiri:* sper sa va placa si acest capitol...spor la citit!>:D<:D


Cap 12: Balul de Sfarsit de An


- Pai...pai...nu m-am inscris! Hai bine, gata! Lasati gluma si recunoasteti! Care dintre voi a fost? intreba rozalia, privirea ei tintuindu-le serios si analizandu-le pe fiecare in parte.
- Saku, doar nu vorbesti serios?! rupse Temari tacerea ce se asternuse pe nesimtite. Stim foarte bine ca nu iti plac aceste concursuri si nu am face astfel de glume cu tine! incerca sa o calmeze blonda observand ca aceasta devenea din ce in ce mai agitata.
Adolescenta ofta mutandu-si privirea in podea. Regreta atitudinea sa de mai devreme fata de prietenele ei.
- ..Imi pare rau...! murmura fata mai mult ca pentru sine. Doar ca in ultima vreme totul imi iese prost si nu stiu...poate ca incerc sa imi vars nervi, supararile, sa gasesc pe cineva vinovat, doar sa ma scot eu! Voi nu meritati asta...
Ca raspuns la vorbele sale este intampinata de bratele Hinatei ce o stranse intr-o imbratisare.
- Nu fi prostuta! Doar incercam sa lamurim situatia asta incurcata si nu este un motiv sa iti ceri scuze, OK?!
- Si care e cel mai bun mod de a ne inveseli si simti bine?! intreba Tenten fluturand cu subinteles din gene.
- Shopping!!! strigara Ino si Temi intr-un glas.
- Exact! Cum primele trei locuri sunt deja „rezervate”, trebuie doar sa demonstrati ca le meritati cu adevarat! ii zambi bruneta gingas Sakurei, molipsind-o si pe aceasta cu buna lor dispozitie urmata de o imbratisare de grup, cum numai ele stiau.

Restul sapatamanii s-a scurs discutand despre bal si concurs, preocuparile pentru lecti si teme disparand. Dupa-amiezele si le petreceau in diferite magazine si saloane, rasfatandu-se si avand variate posibilitati pentru tinutele din seara mult asteptata. Dar nu numai „grupul vesel”, ci si restul elevilor din liceu se aflau in plina agitatie datorita acelui eveniment.
Intre timp, relatia Hinatei cu mult iubitul ei Naruto se solidifica cat vedeai cu ochii. Blondul o sorbea din priviri, ii puteai surprinde mereu de mana, imbratisati sau furandu-si cate un sarut. Serile si le rezervau pentru o intalnire in doi, cel putin incercau caci starile morocanoase ale lui Sasuke il faceau pe Naruto sa il mai scoata din cand in cand in oras cu ei, astfel creendu-se o prietenie surprinzator de frumoasa intre iubita sa si brunet.
Nu lipseau nici intalnirile in patru sau in sase cand acestora li se alaturau Neji si Tenten, Sai si Ino. Verisorul protector eram mai mereu cu ochii pe Naruto avand grija ca acesta sa nu intinda coarda, fetele amuzandu-se copios pe „certurile” celor doi sau diferitele localuri ce le frecventau manati de mania blondei hiperactive, ce faceau serile mai frumoase si dadeau un strop de umor si distractie.
Spre surprinderea adolescentelor, Temari isi petrecea o parte din timpul liber cu Shikamaru. Lucrul ciudat in toata treaba asta era ca aceste „intalniri” nu erau in scopuri scolare, desi blonda nega ca s-ar petrece ceva intre ei sau ca in sufletul ei nutresc sentimente pentru acesta, desi obrajii ei ce ardeau o dadeau de gol.


***


Muzica din restaurantul Top Mizuki rasuna pana si in parcarea din spatele localului plina ochi de automobilele cadrelor didactite si a unora dintre elevi. Era o cladire destul de spatioasa, deasemenea restauratia era cunoscuta pentru servicile de neegalat si pentru decorul de lux. Un set de zece trepte, urmate de cate trei brate ce sustineau o parte din etajul 1 al restaurantului, erau asezate in paralel deoparte si alta a intrarii principale. Usa localului ce avea o inaltime de aproximativ trei metri si o latime de cinci metri, era bine „pazita” de doi valeti imbracati elegant la patru ace. In interior, pereti erau frumos imbracati intr-un tapet negru de matase cu diferite forme ce se destingeau datorita metalizari usor a acestora. In fata intrari se afla o incapare imensa, mai exact locul de dans iar in partea stanga se afla scena unde vor reprezenta trei formatii foarte indragite de tineri si desigur, unde va avea loc concursul de frumusete si in partea dreapta se aflau toaletele. De partea cealalta a ringului de dans, pe aceeasi linie un alt set de trepte acoperite cu un covor rosu si pe parti decorat cu diferite forme arginti. Acestea duceau la etaj unde se aflau bucataria si mesele ce inconjurau si aveau o vedere clara spre locul de desfasurare al activitatilor aflate la parter, iar de tavanul inalt era agatata o imensa lustra compusa numai din cristale.

- Wouw! E imens! exclama blondul cascand gura, in timp ce privea uimit spre Top Mizuki.
- Ah Naruto! Nu ai stil deloc! ii reprosa Ino dandu-i peste barbie si inchizandu-i gura, Sai si Sasuke razand pe infundate cand baiatul se incrunta la adolescenta. Haide-ti! Va miscati!? Hina, Ten si Neji ne asteapt inauntru! continua aceasta indreptandu-se spre treptele de marmura.
Blonda era imbracata intr-un compleu elegant format dintr-o fusta scurta turcoaz ce avea imprimata o floare alba in partea dreapta, iar in sus purta o bluza de aceeasi culoare cu umerii lasati sa cada usor pe brate si in picioare purta o pereche de pantofi albi cu toc cui. Parul lung il avea coafat intr-un coc la spate din care tasneau firele rebele, fata ii era mangaiata de obisnuita suvita lasata libera si accesoriile sale constau intr-un set de cercei, bratara si lantisor formate din perle albe. Se asorta perfect cu iubitul ei, Sai ce purta o camasa cu aceleasi combinati de culori, pe cand Sasuke purta o camasa de un negru in combinatie cu gri, iar Naruto alba simpla.
Cand si-au facut aparitia in restaurantul Top Mizuki, au observat cu stupoare diferitele tinute ce atrageau priviri, unele in mod pozitiv altele in mod negativ. Adolescenti erau imbracati elegant, modern si comod la costum, camasi simple sau cu diferite linii orizontale sau verticale, inchise la culoare sau deschise, cu maneci lungi sau scurte, cravate sau nu. Nici fetele nu s-au lasat mai prejos, avand diferite rochii de seara, machiajul aplicat si parul aranjat cu mare grija pana la cel mai mic detaliu, scoteau la suprafata o mica printesa a frumusetii in fiecare.
Blondul cauta cu privirea prin multimea de fete familiare pe iubita si prietenii lui. Se intoarse brusc cand o mana il atinse pe umar, facandu-l sa tresara.
- Salut! Pe noi ne cauti? se aude vocea calma a lui Neji in timp ce da noroc cu tovarasul sau, apoi salutanda-i si pe Ino, Sai si Sasuke.
Satenul purta o camasa de diferite nuante de mov, desfacuta la primi doi nasturi. In dreapta lui, tinandu-l de brat, se afla Tenten imbracata intr-o rochie de un purpuriu deschis ce era mai lunga pana deasupra gleznei in partea dreapta, iar in partea stanga ajungea pana sub genunchi . Aceasta se lega de gat, lasand la vedere un decolteu discret, iar in dreptul abdomenului avea ca un fel de plasa de forma mai multor trandafiri si in picioare purta niste sandale negre cu toc. Parul il purta strans intr-o parte si avea prins un trandafir rosu in dreptul clamei.
- Hei! Salut! Unde mi-ati ascuns iubita? o cauta Naruto cu privirea in jurul celor doi.
Neji afisa un zambet smecher in timp ce Tenten chicoti, apoi isi indreptara privirile spre scarile ce duceau la mese, indemnandu-l pe blond sa faca acelasi lucru. Ochii lui albastrii precum spuma marii se oprira pe o silueta feminina ce tocmai cobora treptele, analizand-o de jos in sus, lasandu-l mut de uimire.
Cea care cobora sfioasa si rosie precum macul in obrajii, nu era nimeni alta decat Hinata. Purta o rochie alba cu bretele ce se termina in colturi, mai sus de genunchi. Sub decolteul frumos ce ii punea calitatile ascunse in valoare, avea legata un fel de curea neagra, restul tinutei cazand liber pe trupul ei. In parul lung si incretit lasat pe spate avea in partea stanga prinsa o agrafa in forma de floare, doar bretonul si cateva suvite indreptate cu placa ii mai mangaiau lin fata. Accesoriile ei constau in bijuterii de argint cu mici pietricele si era incaltata in sandale negre nu cu toc foarte mare.
Naruto se apropie de baza scarilor in acelasi timp cu iubita sa si ii cuprinde mana in a sa in timp ce isi zambesc. O trage usor in bratele sale sarutand-o apasat pe buze.
- Domnisoara Hyuuga, cate alte lucruri imi mai ascundeti? se aude vocea blondului cand buzele lor se desprind, in timp ce bruneta il privea nedumerita. Uita-te numai putin la tine sa vezi cat de frumoasa esti! ii zise surazand in timp ce o invarteste intr-o pirueta, fata inrosindu-se si mai rau.
- Multumesc! Dar nici dumneavoastea nu arati mai prejos, domnule Uzumaki! ii spuse dupa care il imbratisa si saruta din nou.
Se apropiara de prietenii lor, bruneta salutandu-i la randul ei, pe „noi” veniti.
- Saku si Tem’ nu au ajuns inca? intreaba Hina, ochii ei purpurii cercetand marea de adolescenti prezenti.
- Trebuie sa apara! Le aduce Shikamaru! ii raspunse Tenten.
- Vorbind de lup! Tocmai au aparut! le atrase Neji atentia, fiecare indreptandu-si privirea spre intarziati.
Brunetul imbracat la costum, purta o camasa de un albastru inchis, simpla ce nu batea la ochii, iar la gat avea o cravata neagra infasurata lejer. Temari purta o rochie in asorteu cu Shika, mulata pe corp ce ii ajungea cam cu o palma mai sus de genunchi. Umerii ii erau lasati liberi ivindu-se totodata si un decolteu discret, tinuta fiind usor lasata pe brate, manecile ajungand pana in dreptul coatelor. In dreptul taliei avea prinsa o curea neagra groasa, iar in picioare purta sandale negre cu toc gros. Parul blond il purta liber pe spate, perfect indreptat cu placa si avand carare intr-o parte.
Cei doi se apropie de grupul ce ii asteptau, salutandu-se.
- Nu imi spune ca Sakura someaza acasa?! se alarma Ino.
- Nu! rase usor Temi. A ramas afara sa vorbeasca la telefon...
- ...si acum tocmai si-a facut aparitia! se aude vocea brunetei urmata de privirile curioase ale celor prezenti spre ultima piesa ce completa grupul.
Sasuke fiind plecat cu gandurile departe, nu realizeaza pentru inceput ce se intampla si cu intarziere ochii lui negrii precum cea mai intunecata noapte cerceteaza locul indicat de prietenii lui. Pe chipul sau se asterne uimirea urmata de un zambet strengar semn ca ii placea ce vedea.
Sakura era imbracata intr-un compleu roz-bonbon cu umerii goi, in sus purta un corset ce evidentia un decolteu frumos, iar in jos o fusta scurta ce era mai voluminoasa, in spate fiind cu putin mai lunga decat in fata. Parul de culoarea florilor de cires era frumos indreptat, doar cateva suvite ii erau ondulate aratand ca niste valuri cazute liber. Accesoriile constau intr-un colier la gat, cercei lungi si cateva bratari la mana cu mici pietricele roz in combinatie cu alb, iar in picioare avea sandale albe cu toc gros ce se infasurau pana apoximativ sub genunchi.
Isi plimba ochii verzi ca smaraldul, cautandu-si prietenii, iar in momentul cand ii zareste le face cu mana foarte zambareata. Se apropie vesela de grup, salutandu-i pe fiecare si primind complimente de tot felul cu privire la tinuta, apoi indreptandu-se impreuna spre scari, urcand la etaj pentru as ocupa locurile la mese.
- Rozalio, eu nu am parte de un salut de la tine! se aude vocea brunetului in spatele acesteia ce tocmai se pregatea sa isi urmeze prieteni care o luasera inainte.
Se intoarce cu fata spre el, parca cu incetinitorul. Simtea cum putin cate putin emotiile o cuprind strabatandu-i in intregime trupul, bataile inimii accelerandu-se de la secunda la secunda.
- Sasuke...murmura fata in timp ce il privea cum se apropie atat de mult de ea incat ar fi putut doar sa isi intinda bratele ca l-ar fi cuprins intr-o imbratisare.
- Poate tu nu vrei sa ma saluti, dar eu vreau! si o cuprinde usor de talie sarutand-o delicat pe obraz. Arati foarte bine! Cred ca „succes”-ul pentru concurs e doar de umplutura! ii sopteste la ureche dupa care se indeparteaza pentru a o privi.
Rozalia isi da ochii peste cap gen „cred ca glumesti!”, obrajii ei prinzand o culoare rosiatica.
- Multumesc...nu e ca si cum sunt dornica de concurs! Dar nah...situatia..! In ceea ce te priveste pe tine...ei bine se stie cine a fost anul trecut o sa fie si anul acesta pe locul intai! Asta daca nu ti-a scazut popularitatea, domnule Uchiha! ii spuse surazand, in timp ce adolescentul ii afiseaza un zambet strengar.
- Sakura...spuse aceasta prinzandu-i mainile, expresia fetei sale devenind usor serioasa. Cu privire la ce am vorbit atunci...te-ai mai gandit?
Adolescenta impietri la auzul intrebarii. Nu mai auzea nici macar muzica ce rasuna din boxe in toata incaperea. Dar ce putea sa ii raspunda? Ca da?! Ca asta a facut din momentul in care s-au sarutat, din momentul cand a incercat sa o convinga sa aibe incredere in el?! Dar si asa, nu avea inca o solutie la problema ei. Si totusi, parca ratiunea in acel moment batea in retragere, sentimentele sufletesti cucerind vaste teritorii.
- Sasuke...eu...adica tu...dar in momentul acela vocea rasunatoare a directoarei Tsunade se auzi in toata cladirea, ce anunta ca elevii participanti la concursul de frumusete sa se indrepte de indata spre cabine, caci in curand trebuiau sa fie gata cu pregatirile.
- Rozalio, discutia doar o amanam, OK? Sa nu iti pierzi idea! ii spuse cu un zambet larg pana la urechii. A, era sa uit! Castiga-mi un premiu! si o saruta pe frunte, dupa care se indeparta sub privirea induiosatoare a fetei.

Dupa aproximativ 20 de minute pe scena s-au facut aparitia o fata si un baiat, prezentatorii concursului din acea seara. Erau imbracati elegant, adolescenta purtand o rochie neagra lunga pana in pamant, mulata in partea de sus si in dreptul coapselor, iar acesta era imbracat la costum asortandu-se cu partenera sa. Cei doi au prezentat juriul ce era compus din: doamna director adjunct Shizune, inspectorul Asuma, doamna Kurenai care se ocupa cu diferite activitati sportive si nu numai, si nu in ultimul rand seful si ajutorul de sef al elevilor pe liceu. Dupa aceasta a urmat prezentarea celor trei etape, care vor fi punctate de membrii juriului apoi se va face o medie astfel desemnand castigatorii primelor trei locuri.
In prima etapa, participantii trebuiau sa defileze intr-un mod cat mai gratios pe scena, in tinuta cu care s-au prezentat in acea seara la Balul de Sfarsit de An. La aceasta proba notele au fost foarte multumitoare datorita faptului ca au primit punctaje foarte mari.
Cea de-a doua proba era cea a costumelor de baie. La aparitia fetelor ce isi etalau calitatile cu care au fost inzestrate de la mama natura, in sala se auzira rasunand fluiere spectatorilor sau anumite comentarii gen „Oh, baby! Ca buna esti!”, starnind rasul si totodata intinzand la maxim nervi unora dintre profesorii care nu gustau de nici un fel astfel de glume. La aparitia baietilor, desigur ca rolurile s-au schimbat, tipetele spectatoarelor acoperind orice alt sunet, in special cand pe scena isi facura aparitia Sasuke si Sai, spre surprinderea iubitei sale, Ino care era foarte mandra ca era numai si numai al ei.
Cea de-a treia proba, si totodata ultima, consta ca timp de patru minute, participantii in pereche de cate doi, o fata si un baiat, sa danseze cate doua minute, intai de toate ceva mai ritmat, ca mai apoi melodia se va schimba in ceva mai lent. Cuplurile erau deja formate, singurii ramasi fara pereche fiind Sakura si Sasuke care „obligati” de circumstante, in acea seara la acea ultima parte a concursului, au format ultimul cuplu de dansatori. Pentru inceput au dansat ceva mai ritmat, muzica rasunand din boxe si luminile clipind precum cele din discoteci. Tineri adolescenti uitasera complet ca se aflau pe o scena, distrandu-se pe cinste si uitand cu desavarsire de privirile celor din jur. Dupa cele doua minute care s-au scurs mai repede ca niciodata, au urmat alte doua minute in care muzica era mult mai lenta, partenerii de dans fiind nevoiti sa „elimine” distanta ce ii despartea. Luminile si melodia de fundal creau o atmosfera atat de romantica, incat pana si membrii juriului s-au ridicat de pe scaune alaturandu-se participantilor, minutele prelungindu-se.
Dupa ce muzica se opri, semn ca este timpul ca acest concurs sa fie finalizat, concurenti s-au alaturat colegilor din sala, iar memebrii juriului inapoi spre locurile lor pentru a calcula punctajele si a desemna castigatorii primelor trei locuri.

- Acum voi anunta castigatorii primelor trei locuri in ordine crescatore pentru sectiunea masculina! se aude vocea directoare Tsunade in ropote de aplauze. Locul 3 este ocupat de Leon, locul 2 de Sai si locul 1, se stie deja de anul trecut, Sasuke Uchiha! Felicitari!
Baieti au urcat pe scena intampinati de tipete si aplauze, primind ca rasplata diferite premii in bani.
- Si acum sa continuam cu castigatoarele primelor trei locuri! se aude din nou vocea blondei, incercand sa opreasca valul de murmur. Locul 3 este ocupat de Temari, alte urale si aplauze se aud din sala. Locul 2: May Wong si pe primul loc Ino Yamanaka! sala izbucnind si mai tare la auzul castigatoarei. Felicitari tuturor participantilor si multumim sustinatorilor pentru atentia si incurajarea acestor tineri! Ca drept rasplata, pe aceasta scena vor urca trei formatii mult iubite de voi! O seara placuta in continuare! isi incheie discursul directoarea licelui Konoha indreptandu-se spre celelalte cadre didactice.


***


Statea sprijinita de unul din stalpi ce tinea tavanul incaperii, privind in gol la cele doua prietene ale sale, Ino si Temari, cum erau felicitate de colegi pentru locurile de admirat pe care le-au ocupat. Muzica lenta ce strabatea sala o facu pe rozalie sa scoata un oftat de bucurie, o bucurie din suflet ce o simtea pentru cele doua blonde si totodata de admiratie pentru reusita lor. Isi muta privirea, plimband-o prin marea de adolescenti ce dansau pe ritmul muzici si intalni minunatul cuplu format din Naruto si Hinata ce isi mai furau cate un sarut, iar langa acestia se aflau Tenten si Neji in momente de tandrete.
Simti cum doua brate masculine ii infasoara talia, facand-o sa tresara apoi intorcandu-si brusc capul spre dreapta, intalni chipul angelic a lui Sasuke.
- N-ai vrea sa te alaturi lor? ii sopti la ureche. Ce zici, un dans? ii spuse cuprinzandu-i mana firava in a sa.
- Nu...eu nu st...dar nu isi termina fraza caci degetul aratator al brunetului se odihnea pe buzele ei rozali si moi, impiedicand-o sa spuna ceva.
- Si nu accept un refuz! Haide! si o trase in bratele sale pe ringul de dans, miscandu-se dupa ritmul muzici.
- Te-ai gasit, tocmai pe mine sa ma inviti la dans! La concurs, nu eram „stangace” din cauza emotiilor, chiar nu ma pricep sa dansez! ii zise rosind si amuzandu-se putin pe seama ei in timp ce incerca sa intre in ritmul lent al muzici. Nu te-ai invatat minte cu cate lovituri te-ai ales in sfarsitul asta de an din partea mea?!
- Rozalio...de fapt..daca stau sa ma gandesc, cred ca asta e singurul motiv pentru care nu ai urcat pe podium! Ca in rest...se departeaza cativa centimetri de ea pentru a o analiza din cap pana in picioare, ai de toate! ii zise zambind strengar.
Fata se uita ciudat la el, dandu-si ochii peste cap dupa care il trase de mana inapoi in imbratisarea ce i-o oferise acesta mai devreme, lipindu-si trupurile. Simtea cum respiratia ii este sacadata si cum la fiecare atingere a lui, tresare.
- Sasuke...lasa prostiile. Doar nu te astepti sa cred asa cev...dar degetul aratator al brunetului nu o lasa sa isi termine fraza.
- Sakura, daca voiam sa ma joc, aveam si alte metode! ochii lui negri o priveau seriosi. Chiar am inceput sa tin la tine si nu vreau sa te pierd din cauza orgoliului! Si mai stiu ca si tu ma placi! Chiar atata neincredere inspir?! incerca acesta sa detensioneze atmosfera apasatoare ce se asternuse.
Muzica rasunatoare era acum mai ritmata, adolescenti fiind ceva mai energeti, unii dintre ei sarind si fredonand, mai mult tipand, versurile melodiei. Doar cei doi stateau pe loc privindu-se intens, parca incercand sa patrunda unul in mintea celuilalt.
Pe chipul ei gingasi se intipari usor un zambet.
- Cred ca asta e cea mai mare greseala pe care ai facut-o in viata ta! Dar daca te aud vreodata ca imi vei reprosa ca din cauza mea te-ai ales cu un picior, mana rupta sau mai stiu eu ce, ne despartim! Ai auzit?! ii spuse rozalia izbuncnind in ras in timp ce adolescentul o privea uimit.
Isi infasura mainile in jurul taliei lui si il saruta apasat pe buze. In momentul urmator mana lui Sasuke se urni in parul fetei adancind acel sarut, din care cu greu se desprinse.
- Atata timp cat tu o sa-mi fi infirmiera, poti sa imi rupi ambele maini si picioare. Sunt tot al tau! ii zise surazand sarutand-o dupa fiecare cuvant.
- Wow! Era si timpul! Sas’ke, omule, mai las-o sa respire! se aude vocea ironica a blondului de pe ringul de dans. Langa acesta se aflau iubita sa, Tenten si Neji.
- Oricum, ati fost depasiti! se aud chicotind Hina si Ten indrepatandu-si privirile spre noul cuplu, Shikamaru si Temari ce stateau imbratisati intr-un colt mai indepartat al salii, saruntandu-se de zor.
- Mda, si ma rog de ce vad asta in premiera?! Avem noi mai tarziu grija de Miss „ nu se petrece nimic intre mine si Shika”! incerca Sakura sa faca pe diavolita imitand-o pe amica sa. Momentan sunt foarte ocupata! spuse indreptandu-si privirea inapoi la Sasuke sarutandu-l.
- Oficial esti a mea si NU te impart cu nimeni! ii sopti brunetul la ureche. Bai, sa se stie...fac crima de om daca se atinge cineva de rozalia mea! Sper ca s-a inteles! incerca acesta sa se faca auzit, dar in mare parte nu reusi din cauza muzici ce rasuna, cei apropiati amuzandu-se de straduinta lui.

- E bine cand totul se termina cu bine! Ma bucur enorm pentru ei! Saku merita sa fie fericita si la fel si Temi! spuse entuziasmata Hinata in timp ce se indrepta cu iubitul ei spre un colt mai retras al salii pentru a se odihni dupa cateva dansuri.
- Asa e, dar cel mai mult si cel mai mult, tu meriti sa fii fericita! se aude vocea baiatului in timp ce o cuprinde in bratele sale. Te iubesc, brunetica mea! si o saruta scurt pe buze.
- Si eu t...
- Hinata, imi acorzi si mie acest dans? se aude un glas masculin din spatele ei, intrerupand-o.
Naruto isi dadu ochii peste cap scos din sarite de faptul ca fusese deranjat, iar fata se intoarce spre sursa vocii, desprinzandu-se din bratele blondului.
- Kiba, tu chiar nu vezi ca facea ceva? Mai exact vorbea cu MINE si sa iti improspatez memoria, sunt iubitul ei! spuse de-a dreptul enervat.
- Asa si? Vorbeam cu ea, nu cu tine si pana la urma nu cred ca i-am cerut mare chestie, ci doar un simplu dans! se rasti si satenul la randul lui, deranjat de comentariul colegului sau.
- Si poate nu vrea!
- Dar poate vrea! Nici macar nu mi-a raspuns.
- Asta inseamna ca nu vrea!
- Sau poate vrea, dar nu vrei tu sa o lasi si de aceea nu indrazneste sa zica nimic!
- Asa si?! Poate nu vreau sa o las! Este vreo problema?
- Este cumva proprietate privata? Ai acte pe ea sau ceva?
Cei doi continuau sa se certe serios. Distanta ce ii despartea era acum de doar cativa centimetri, Hinata facandu-le loc altfel ar fi ajuns strivita de trupurile celor doi care in acel moment nu ii dadeau nici cea mai mica atentie, uitand complet de prezenta ei. Ii privea intr-un fel tematoare ca in curand se va termina cu bataie si pe deoparte se simtea aiurea deoarece acea incaierare a fost iscata din cauza ei, desi nu facuse nimic.
In final, ne mai suportand sa auda frazele fara rost ce si le adresau, nervi ei intinzandu-se la maxim, tipa ca cei doi sa inceteze, acestia oprindu-se fara alte comentarii.
- Sunteti incredibili! Voi va auziti? Serios acum! le spuse dintr-o suflare privindu-i pe fiecare in parte. Nu aveti decat sa va certati toata seara pe o prostie daca asta aveti chef, dar mie una mi s-a luat! Sunt afara daca aveti nevoie de mine, caci nu vreau sa fiu arbitru in seara asta! si le intoarse spatele celor doi fara sa astepte ca vreunul din ei sa ii adreseze un cuvant, indreptandu-se spre iesirea din restaurant.
Cobora treptele in fuga si se duse spre una din bancile aflate in apropiere, privind in sus spre cerul instelat si spre cea care domina acel univers, Luna. Cu un oftat isi indrepta ochii ei mari si purpurii spre mainile ce le tinea in poala. <<Poate ca am exagerat si eu putin...>> gandi aceasta si un fior de vant rece o trecu prin tot corpul, facandu-i pielea ca de gaina fiind nevoita sa isi stranga bratele in jurul trupului. Desi era sfarsit de primavara si inceput de vara, in timpul noptii se lasa racoare, dar din cauza ca ziua razele nazdravane ale Soarelui incalzeau totul in jur, nu luase in calcul frigul ce se asternea o data cu apusul.
La cateva minute, auzi pasi ce se apropiau de locul unde se afla trezind-o din gandurile in care se adancise si isi intoarce privirea spre sursa lor. In fata ei se infatisa un baiat blond, ce o privea intristat cu ochii lui albastrii precum cerul senin in zilele de vara calduroase, iar in mana tinea o bluza neagra.
- Este ocupat...? intreaba sfios aratand spre locul de langa bruneta.
- Naruto...se aude vocea fetei in timp ce il tinti cu privirea parca dojenindu-l.
Acesta intelese mesajul si se aseza fara alte comentarii langa iubita sa.
- Poftim! Asta am luat-o pentru tine, m-am gandit eu ca o sa ti se faca frig...si in secunda urmatoare o ajuta sa se imbrace cu bluza neagra.
- Multumesc! ii spuse zambind ghemuindu-se in bratele sale.
Se asternu o liniste apasatoarea, in care doar respiratiile lor si muzica ce rasuna zgomotoasa din sala se mai auzeau, ca mai apoi tacerea sa fie sparta de Naruto:
- Hin’...imi pare rau! Stiu ca am actionat ca un prost! Dar m-am enervat si da, stiu sunt gelos, dar cum nu as putea sa fiu cand te iubesc asa mult?!
- Iubitu’, dar nu ai de ce...ii sopti mangaindu-i lin obrazul in timp ce il privea. Sti doar ca si eu te iubesc si nu mai exista nici un baiat pentru mine...
Adolescentul o privi cuprins de vraja cuvintelor ei, apoi o saruta pasional strangand-o la pieptul lui.
- Stiu...ii spuse cand buzele lor se desprinsera. O sa incerc sa nu se mai repete incidentul!
- Promiti?
- Promit! si incepu sa o umple cu sarutari.
La scurt timp, cand discutia lor se devia de la un subiect la altul, observara cum locul pustiu din fata restaurantului Mizuki se aglomera acum de marea de adolescenti ce iesea din cladire. De banca indragostitilor se apropiara prietenii lor explicandu-le ca urma o serie de artificii, ceva nou fata de alti ani.
- Cu ce ocazie? intreaba nedumerita Hinata.
- Mai conteaza? se aude vocea entuziasmata a blondei cu ochii albastri. Eu ma gandesc ca sunt in cinstea mea! flutura aceasta din gene. Ar trebui ca toti sa imi urmati exemplul! si toti izbucnira in hohote de ras.
- Nu toti suntem la fel de „modesti” ca tine, Miss! adauga Tenten chicotind, urmata de alte rasete.
In momentul urmator pe langa muzica ce se auzea din cladire precum o melodie de fundal a unei pelicule, artificii de pretutindeni tasnira luminand astrul ceresc cu diferite forme ca mai apoi sa se prelinga parca atingand pamantul precum stelele cazatoare. Un peisaj divin ce era urmarit cu zambetul pe buze de toti spectatori.
- Si...s-a mai sfarsit un an, intram deja in ultimul an de liceu...se aude vocea melancolica a Sakurei in timp ce il strangea in brate pe Sasuke.
- Da...dar de acu’ incepe partea cu adevarat interesanta! ii sopteste acesta la ureche, apasand-o usor cu degetul pe nas apoi sarutand-o.


„ Pastreaza-ti visele vii! Intelege ca pentru a realiza ceva trebuie sa ai credinta si incredere in tine, viziune, munca, determinare, si daruire. Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred.” (Gail Devers)

THE END
My fic:
Predestined paths : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13338
[naruto]Teenagers : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13050 (finish 4)

[Imagine: anime-kiss.jpg]
I wish to meet you again next time
Love is more selfish the deeper it gets
until you want to tie each breath down
unreasonable, yet...

We climb a spiral of light
the red memory is a poisonous tattoo
a tattoo that shows the future's chaos
if we're together, until we shatter

#22
Deci trebuie sa spun ca sfarsitul a fost superb si foarte original. Ma asteptam de la tine la astfel de surprize in care nu castiga Sakura concursul de miss la fel ca Sasuke, sau invers. Ai descris minunat sentimentele personajelor tale, peisajele, ce sa mai spun de felul impartial in care ai tratat fiecare pereche in parte.
Totusi imi pare foarte rau ca s-a terminat :(. Nu se poate sa discutam pentru un sezon 2? Oricum ideile vin si pleaca si eu astept cu nerabdare un nou fic din pareta ta!
FELICITARILE MELE PENTRU UN FIC CU ADEVARAT SUPERB!!!:*

#23
S-a terminat deci :(
Stiu ca faci si sezonu 2 nu?;;)
ca vreau sa vad ce se mai intampla cu toate cuplurile
apropo felicitari pentru sfarsit a fost atat de minunat nu am cuvinte
imi pare rau ca s-a terminat vroiam sa mai fie mai multe capitole
in sfarsit Sasuke e cu Sakura Temari cu Shikamaru sau format multe cupluri..foarte bine ;;)
exista sanse la sezonul 2 ;;)?
oricum din nou FELICITARI PENTRU MINUNATUL FIC PE CARE IL AI

#24
Deci..s-a terminat..Ce pacat ca s-a terminat atat de repede..:(((Intr-adevar este un fic excelent,ai lucrat mult la el si ai dovedit ca esti o adevarata scriitoare!
Finalul a fost unul destul de imprevizibil in sensul ca ma asteptam ca Sakura sa castige concursul de frumusete,dar ai fost foarte originala si ai realizat o incheiere deosebita!Te felicit pt. acest minunat fic..si imi pare nespus de rau ca s-a terminat asa de repede:((dar..poate..o sa faci un efort si o sa faci si un al 2-lea sezon,asa cum asteapta si ceilalti!Oricum..fie ca o sa faci un al 2-lea sezon,fie ca nu,ai realizat un fic demn de lauda,iar noi am avut ocazia sa ne delectam cu fiecare capitol postat de tine!Pupici!

#25
In sfarsit un fic LUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUNG !!!!
Dar acm sa revenim, WOOOOOW ce capitol lung!! Trebuie sa ma inveti si pe mine asta....daca nu te superi, putem vb pe mess, am id-ul la profil.
Deci, sa revenim....
Descriere: Perfecta, n-am ce comenta
Dialog: La fel
Naratiune: La fel de perfecta
De asemenea imi place si ca variezi cele doua cupluri, dar parca mai mult SasuSaku. Cred ca am o boala cu astia doi.
De sigur, nu pot uita cuplul NaruHina, care de asemenea imi place fff mult. Iti multumesc ca ai ales aceste doi cupluri minunate din anime-ul meu preferat. :-*
Gambate Minnie Mouse si sper ca ma vei ajuta si pe mine cu scrierea ficurilor ! :)
De asemenea, imi pare fff rau ca s-a terminat acest minunat fic, dar orice poveste trebuie sa aibe un sfarsit pana la urma, chiar daca noi nu ne dorim acest lucru, nu? Oricum, ma bucur ca am avut ocazia sa-ti citesc aceasta opera si sper sa creezi unul nou, dar tot din anime-ul Naruto ! :)
Stii sa povestesti tres bien, asa ca poti sa te mandresti cu acest lucru! Nu multi au acest dar! ;)
Daca vrei, si esti interesata, as dori sa creez un fic in colaborare cu tine. ;)




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)