Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The love is a bang!!

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga Naruto si nu fac profit de pe urma lor si daca vor fi poze la capitole, nu-mi apartin mie, ci sunt luate de pe net:D

Buna, sunt manu, sora lu' ella si m-am gandit sa fac un fisc mai diferit. Chiar daca sunt la liceu si poate spuneti ca am minte de copil, dar ma amuza sa fac povesti si cineva sa mi le citeasca. Astept pareri si critici si nu ma supar daca imi spuneti " ba, fisc-ul tau e urat, nu are nici un dumnezeu" fiindca, omul din critici si greseli invata. Sa numai lungim atat acesta este primul capitol. Spoor la critici si voi posta cand voi avea timp:D


Cum l-am cunoscut

O lumina puternica imi intra in ochii mei de smarald si un parfum barbatesc, imi inunda narile. Ce ma trezi, fusese zgomotul de pe coridor. Mi-a venit sa tip la mama sa numai faca galagie, dar mi-am amintit brunsc ceva. Daca eram bolnava sau ranita, mama mereu stingea lumina, si aici lumina este aprinsa si mama nici un caz nu se da, cu parfum barbatesc sau mai sti? Simt o durere infernala la cap si imi pun mana si simt ca eram bandajata, la fel si mana stanga. Vreau sa ma ridic, dar simt, ca, fiecare muschi se rupe in zecit. La naiba, si imi pun mana pe patura, dar simt un material, fin si moale. Apuc acel material si vad, ca era gulerul unei pelerine, negre, cu norisori rosi. Am dus la nas gulerul pelerinei si l-am mirosit. Mirosea a vanilie si ceva necunoscut mie, dar divin. Deodata mi-am amintit, ceva. Tsunade, ne-a chemat la ea in birou si mi-a dat mie, lui Sasuke si Karin o misiune. Pe drumul spre misiune, am fost atacati si proasta aia de roscata, in loc sa lupte, s-a ascuns si stiu ca am primit o lovitura directa si am fost aruncata intr-o prapastie si totul se intuneca in fata mea. Daca am picat in prapastie, cum dracu sunt aici si cu pelerina Akatsuki peste patura." Sakura linisteste-te. Este doar un vis, si cand te vei trezi, ve-i descoperi, ca nici macar nu ai facut aceea misiune cu fufa de Karin, care ii trebuie stalcita mecla aia de aragaz cu patru ochii", imi spun in gand, incercand sa ma calmez." Atunci, de ce esti bandajata si o pelerina Akatsuki, era peste tine", ma intreba inser Sakura. Am ignorat-o si am incercat din nou sa ma ridic, dar tot ce a fost, sa-mi creez mai multa durere si sa tip, pe tema asta. Shannaro, de ce eu? Aud niste voci, in timp ce privesc tavanul alb, de care era prins o lustra, ieftina, dar frumoasa. Ignor lustra si ma contentrez pe voci.
- Am spus nu si nu ramane, aud o voce cum tipa pe coridor si mi-am dat seama, ca acea voce este de baiat, dar necunoscuta mie.
- Dar senpai, Tobi vrea sa vada cum este camera ta, spuse o a doua voce, care suna de baiat mic si plangacios.
- Seamana exact ca si cu a ta, dobitocule, spuse prima voce, vorbind mai incet.
- Dar senpai, TOBI VREA!!! Tipa Tobi din toti plamani.
- Daca mai tipi o data asa, te catapultez pe luna, bezmeticule, hmm si daca vrei sa intri dupa mine, te ucid, fara cea mai mica ezitare, marai prima voce si usa se deschise.
Am intors capul si pe ea intra un baiat ce nu avea mai mult de 19 ani. Parul galben, ca aurul, lung pana la omoplati, dar acea o parte din el prins sus, intr-o coada si bretonul pe ochiul stang. Ochii albastri ca safirul, ma priveau bucurosi, din nu stiu ce motiv. Pe frunte purta o bandana cu insemnul Satul acuns in pietre, dar era taiat cu o linie. Se aseza langa mine, ma apuca de sub brat si ma trase in sus si ma aseza in fund. Cum ma aseza, am simtit o durere surda in sezut si in coloana vertebrala, incat era sa pic pe spate, daca nu ma prindea blondul si ma razama cu spatele de capatul patului si imi puse perna sa nu-mi fie frig la spate. Am vazut ca purtam un halat alb, pufos si moale. Imi privesc mainile, care erau bandajate, si la degete erau patate de sange. "Asta-i nu-i a buna," imi soptesc in minte si am tras aer in piept, dar am simtit cum plamani imi ard de durere, incat, am scos un icnet de durere.
- Incearca sa nu te fortezi. Ai vreo trei coaste rupte, mainile si picioarele jupuite de piele si rani adanci pe coapse, ma instiinta el, ne scapandu-ma din ochii, nici o secunda.
Macar acum stiu, de ce ma doare posteriorul atat de rau si picioarele. Dupa ce durerea din piept trecu, il vad pe blond cum ia ceva de pe nopiera si baga degetele de la o mana intr-o unsoare, ce mirosea a eucalips si cu cealalta imi dadu putin o parte din halat la o parte. Incepu sa aplice unguientul pe bandajele de imi inconjurau sani, si fara sa vrea ma atinse cu degetele pe unul dintre ei. Obraji mei au rosit instantaneu, fiindca pana acum nu am avut un iubit, care sa ma atinga sau sa ma sarute. Visam la Sasuke cu ochii deschisi, dar el, era impreuna cu Yin, sora geamana a lui Naruto si mi-e era ciuda pe ea, dar hei nu era cu Ino sau fufa de Karin. Nici nu observ, cand el termina de a ma unge, dar cand o mana ma prinse de umar, am tresarit, facandu-l si pe tanar sa tresara.
- Scuze ca te-am speriat, dar eu ma duc sa cumpar niste mancare si sa vad daca hainele tale mai sunt bune sau sa-ti iau altele, spuse el si se ridica de pe pat, indreptandu-se spre usa.
Purta un maiou, cu plasa si o pereche de pantaloni gri-inchis. La solduri avea niste dentute cam mari, pentru kunaie, dar am vazut ca avea si gentuta de rezerva in spate si teaca shuriken, pe piciorul drept. Nu stiam de ce este atat de bun cu mine, dar nu stiam cum il cheama.
- Stai, spun pe o voce slabita si ragusita, cat m-am mirat, daca aceea este vocea mea sau nu. Se intoarce spre mine si ma priveste cu semne de intrebare si eu am continuat, imi spui cum te cheama? Eu sunt Sakura.
- Incantat Sakura, eu sunt Deidara, ma intorc repede, mai spuse si pasi dincolo de usa, l-am auzit cum l-a strigat pe Tobi si plecara jos.
Cercetam cu privirea camera in care ma aflam. Pereti de culoarea mieri, nu avea nimic pe ei, doar un dulap, vechi, o masa si doua scaune si o noptiera langa pat. Pe jos era doar parchetul tocit si nu m-as mira sa fie putred. Era asa de cidat, ca eram ingrijita de unul din Akatsuki, si era chiar foarte dragut. "Deidara, un tanar atent cu fetele si sexy, si...si.... Stop Sakura ce dracu faci?" ma intreb eu, pe mine.
" Poate te-ai indragostit de el" imi raspunse innser. Tocmai de ea aveam acum nevoie.
" Da, cum sa nu. Eu il iubesc pe Sasuke-kun" i-am spus manioasa, dandu-i peste nas sau asa am crezut.
" Daca il iubesti pe Sasuke, care nici macar nu i-a pasat, ca ai primit o lovitura directa de la idiotul de fata-de-peste si era sa mori din cauza lui, de ce te-ai inrosit cand ti-a dat cu unguient din acela?" ma incuie. Shannaro.
" M-a atins pe san, normal ca m-am inrosit. Mi-a venit sa-mi smulg mana din umar" raspund dupa un timp de gandire.
" Da, sigur si eu sunt sefa lui Akatsuki. Ti-a placut. Daca nu-ti placea, ai fi strigat la el si de il asculti, acum poti sa fugi, dar preferi sa stai si cand Naruto te-a atins din greseala, l-ai bagat in spital, chiar daca si-a cerut scuze"
" Lasa-ma in pace", a spus suparata si innser ma lasa.
Trebuia sa-i dau dreptate. Puteam fugi, dar nu fug si m-am inrosit de emotie si nu de nervi. Am inceput sa nutresc sentimente pentru acest baiat total strain mie. Nu stiam daca erau sentimente de recunoastere, simpatie, de prietenie sau dragoste, dar stiam ca era de ceva. In timp ce eu eram cu mintea in alta parte, Deidara era intr-un magazin de haine pentru femei, cautand haine pentru masura mea si scrasnea din dinti, ca un barbat, de o varsta de vreo 20-30 de ani, cu masca pe fata, portocalie, cu un ochi, si imbracat intr-un costum negru, ii punea intrebari, pentru cine ia hainele acelea. Blondul lasa nervos o rochie, roz si iesi din magazin, indreptandu-se spre unul pentru barbati. De acolo cumpara o pereche de pantaloni negri si o bluza neagra. Vanzatoarea le impacheta si cei doi plecara.
- Deidara-senpai, hainele acelea sunt cam mici pentru dumneavoastra, spuse barbatul, cu vocea pitigaiata.
- Tobi, ce te intereseaza ce port eu. Daca vroiam, ma imbracat si in rochie si ma macheam, nu ca tine, care poarta doar acelasi costum, se repezi la el, blondul.
Lua niste mancare la pachet si se indrepta spre hotel. Eram inca adancita in ganduri, privindu-mi bandajele de la maini, cand vocea lui Deidara, cum zbera la Tobi, ma trezi. Blondul intra in camera, furios, dar furia ii se evapora, usor. Puse un pachet, in noptiera si puse peste paruta un prosop si puse punga cu mancare, care mirosea dumnezeieste. El se aseza pe marginea patului si ma privi o clipa. Imi lua o mana in mana lui, care era calda si imi desfacu bandajele. M-a apucat durerea de cap, cand mi-am vazut mana, ca o rana vie. Toata pielea era umflata, taiata, vanata si zgariata si din unele rani curgea sange proaspat. Unde naiba mi-am bagat mana, sa fie in halul acesta, sper ca cealalta mana sa nu fie asa, sa pot sa ma vindec. Dupa ce imi dadu cu un unguient cu miros de menta si ma pansa, cu noi bandaje. Cand imi desfacu bandajele de la mana dreapta, mi-a venit sa vomit. Era rana, vie, o arsura destul de urata si mirosea uras, cat mi s-a intors stomacul pe dos. Deidara imi puse mana dreapta pe un prosop si puse peste un alt prosop ud, cu apa rece, pentru a-mi potoli durerea, apoi ma privi in ochi. Obraji mi s-au incalzit brunsc si mi-am intors fata intr-o parte, pentru a scapa din marea de safir, din ochii sai.
- Ti-e foame? Ma intreba si scoase din punga niste ramen la cutie, gata preparat si incalzit.
Ridica cu betele, niste taietei si vru sa-mi dea de mancare ca la copil mic, dar eu am ridicat o spranceana.
- Pot sa mananc si singura, am spus suparata si am vrut sa ridic mana stanga, dar era prea grea si ma durea, asa ca am renuntat si am deschis gura si am luat taietei si am inceput sa mestec.
Timp de jumatate de ora am fost hranita de el si apoi mananca si el si imi pansa mana stanga. Fara sa stiu, ceasul care arata 5 dimineata s-a facut 8 dimineata. Eu ii puneam tot felul de intrebari, dar tot ocoleam intrebari, sa obtin informati. Am aflat ca este nascut pe 5 mai si are 19 ani. Parinti lui l-au abandonat cand era mic. A crescut intr-un orfelinat pana la 16 ani si acolo s-a intrerupt.
- Si pe la ce varsta te-au abandonat parinti? Il intreb, si cu greu imi misc mana si o pun toata bandajata peste a lui si i-o strang incurajator.
- Nu stiu, poate 3-4 ani, dar am amintiri vagi cu ei. Tata avea parul negru si ochii albastri si mama, avea parul galben si ochii..., scuze, dar numai stiu ce culoare aveau ochii mamei mele. Nu stiu ce s-a intamplat cu ei, uneori cred..., un ciocanit in usa ne intrerupse discutia.
- Deidara-senpai, pot sa intru? Il intreba Tobi si manerul usi se rasuci un pic.
- La dracu, mormai blondul si continua, vin acum, mai spuse, luandu-si pe el, pelerina si apoi imi sopti ca vine direara si sa nu ma fortez si ma saruta usor pe frunte.
Iesi din camera si incepu sa tine la saracul Tobi. Eu eram rosie la fata ca un mac. Nu vroiam sa-i dau dreptate lui innser Sakura, dar avea dreptate, cred ca incepusem sa ma indragostesc de Deidara. Mi-am scuturat capul si mi-am spus, ca o prostie mai mare ca asta nu se auzi decat lumea. M-am uitat din pat pe fereastra, pierdandu-ma in ganduri si asa l-am cunoscut pe blond.

http://media.photobucket.com/image/deisa...1.jpg?o=59 poza cu Deidara cum o saruta pe Sakura:D



Răspunsuri în acest subiect
The love is a bang!! - de ellamanu - 17-09-2009, 10:31 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 18-09-2009, 09:12 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 19-09-2009, 04:22 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 20-09-2009, 01:26 AM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de A'Svear - 20-09-2009, 01:57 AM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 20-09-2009, 05:27 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 26-09-2009, 04:31 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 02-10-2009, 11:04 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de morfo - 03-10-2009, 12:51 AM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de A'Svear - 10-10-2009, 07:15 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 10-10-2009, 08:16 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de A'Svear - 10-10-2009, 09:09 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de DeathRebel - 11-10-2009, 01:25 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 18-10-2009, 04:35 PM
RE: [DeiSaku] The love is a bang!! - de ellamanu - 23-10-2009, 04:52 PM
RE: [naruto] The love is a bang!! - de "~Setsuna~Noelle~" - 09-11-2009, 10:09 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)