Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea invinge intotdeauna

#1
hey..am facut un nou fic...enjoy

SasuSaku-Dragostea invinge intotdeauna

Disclaimer:Nu detin personajele ce apartin anime-ului "Naruto" si nu fac profit de pe urma acestor personaje si intamplari.
Tokyo,anul 2009.Cunoscuta metropola e agitata ca de obicei.Masinile extrem de scumpe gonesc cu mare viteza pe strazile aglomerate.Desi e de-abia ora 7 oamenii se inghesuie in mall-urile existente.Undeva,in inima zgomotosului oras se afla un cartier select,plin de vile scumpe cu stapani de bani gata.Dintre toate aceste cladiri se inalta mareata vila familiei Haruno,o locuinta cu 3 etaje,inconjurata de o gradina parfumata.In mijlocul gradinii se afla o piscina,pe malul careia stau cateva sezlonguri in dungi albe si albastre.In jurul piscinei se gasesc ici-colo mese rosii cu scaune si umbrelute verzi.Gardul viu e inconjurat de o multime de flori,in fond era primavara!Trandafirii aurii,lalele rosii si crinii albi imbatati de soare raspandesc o mireasma suava in tot cartierul.In interiorul vilei e mare agitatie;servitoarele fac curat iar bucatareasa pregateste micul dejun pentru membrii familiei Haruno.Ultima camera de pe stanga,de la ultimul etaj pare la fel de adormita precum stapana ei.Pe peretii albastri se alfa o multime de fotografii cu rozalia si parintii ei precum si multe rafturi pline de ursuleti de plus.Tavanul e vopsit in albastru cu stele aurii intruchipand cerul noaptea.In dreapta se afla biroul fetei plin de caiete,pixuri si desigur,laptop-ul negru al Sakurai.Lateral se gaseste sifonieul maro al fetei precum si patul de aceeasi culoare cu restul mobilei,acoperit de o lenjerie galbena cu diferite flori si stelute pe ea.Langa pat se poate observa mica noptiera plina de reviste de moda si diverse accesorii ale rozaliei.Aceasta doarme linistita in pat visand-cel mai probabil la mama ei-.Razele aurii ale soarelui se strecoara firave printre draperiile colorate si fac parul roz al Sakurai sa straluceasca puternic.Dar linistea aceea apasatoare e intrerupta brusc de un zgomot:
BEEP!BEEP!telefonul fetei incepe sa sune ias aceasta sare in sus rostogolindu-se cu tot cu cearceaf si ajungand in final pe podeaua rece.
"Cine naiba ma trezeste la ora asta?"zise rozalia privind nervoasa la ceas,dandu-si seama ca era doar alarma care isi facea datoria in fiecare dimineata."E de-abia 7,mai am doua ore pana la scoala!"isi spuse aceasta si se ridica de pe podea asezandu-se inapoi in pat cu gandul de a adormi la loc.Dupa 10 minute de incercari fara folos fata deschise ochii verzi ca doua cristale si gandi:"Se pare ca din cauza telefonului asta tampit am pierdut o ora de somn!isi zise aceasta putin mai linistita."Dac tot m-am trezit cred ca nu am nimic mai bun de facut decat sa merg sa iau micul dejun.Si asta numai din cauza alarmei asteia afurisite!"Se ridica din pat,isi lua peste pijamaua in carouri un halat alb si o pereche de papuci pufosi albastri si cobora scarile indreptandu-se catre bucatarie.
O saluta pe bucatareasa,o femeie de 30-35 de ani pe nume Hana cu parul negru si ochii albastri si o intreba ce pregatea de mancare deoarece mirosea de la intrarea in sufragerie.
-Domnisoara,v-am pregatit mancarea dumneavoastra favorita!spuse vesela aceasta.Sakura ii multumi si se indrepta spre sufrageria de langa bucatarie.Se arunca pe canapeaua crem si cauta peste tot telecomanda."Oare unde a pus-o tata?Barbatul asta e imposibil!TATA!striga aceasta din rasputeri.Unde ai pus telecomanda?" "E in spatele televizorului,draga!"ii raspunse acesta.Fata deschise televizorul si cauta ceva interesant.Negasind mai nimic bun dadu pe un program cu muzica si isi lua din noptiera pe care se afla televizorul o revista mai interesanta.
Peste putin timp o servitoare pe nume Aiko,o fata blonda ce nu parea sa aiba mai mult de 20 de ani veni cu o tava cu mancare si o aseza pe masuta de langa canapea.
-Stapana,v-am adus micul dejun!Sakura ii multumi si observa ca pe tava se aflau cateva felii de paine prajita,un pahar de suc de portocale,un mar si niste miere.Se apuca sa manance iar dupa aceea se ridica de pe canapea,inchise televizorul si se duse in camera ei sa se pregateasca pentru liceu deoarece era deja ora 8:00 iar la 8:45 trebuia sa plece sa-l ia pe Naruto de acasa.Naruto era cel mai bun prieten al Sakurai si chiar daca parea cam aiurit intotdeauna ii sarea Sakurai in ajutor.
Intra in baie unde isi facu un dus si se spala pe dinti.Deschise una din usile sifonierului si examina cu atentie rafturile pline cu haine.Deoarece la liceul unde invata nu vaeau o uniforma stabilita se imbraca cu o pereche de blugi negri cu cateva taieturi pe genunghi,un maieu alb plin de desene vesele pe el si o pereche de sandalute negre,simple,cu talpa joasa.Se duse din nou la baie,unde incepu sa se macheze.Isi dadu cu rimel negru,luciu de buze transparent,creion de ochi si iesi din baie.Isi puse cateva bratari colorate la mana stanga si cateva inele pe cealalta.Scoase un set de argint format din cercei intruchipand 2 inimi asezate una in spatele celeilalte si lantisor cu pandantiv de acelasi model cu al cerceilor.Acei cercei ii avea de la mama sa care murise cand ea avea doar 12 ani,ea ramanand cu tatal ei si restul servitoarelor ce se ocupau de casa.Isi sterse lacrimile ce isi facusera aparitia in ochii ei verzui si cobora grabita scarile.Tatal ei citea un ziar si parea foarte intrigat de lectura.
-Tati,ma duc sa il iau pe Naruto!
-Bine,draga mea!Sa fii cuminte si sa-l saluti pe Naruto din partea mea!
-Da,Tati!Pa!si se indrepta spre poarta unde o astepta Ryo tinand deschisa usa limuzinei.Ii lua ghiozdanul din mana si o ajuta sa urce in masina.Fata ii multumi si se facu comoda pe unul dintre scaune.
-Ryo,trebuie sa merg sa il iau pe Naruto.Te rog grabeste-te pentru ca sigur il voi gasi suparat ca l-am lasat atat sa astepte!
-Sigur,domnisoara!dupa 5 minute acesta o anunta ca au ajuns la casa lui Naruto.Cand cobora din masina o intampina vocea nervoasa a lui Naruto.
-In sfarsit!Astept de 20 minute!Credeam ca nu mai vii!
-Imi pare rau Naruto!a incercat ea sa il mai linisteasca.Dar de ce esti asa suparat?Te-ai trezit cu fata la cearsaf?
Cam asa ceva!Tocmai cand visam un castron gigantic cu ramen m-a trezit alarma!Si eram pe cale sa-l mananc!se planse el.Sakura s-a amuzat de patania amicului ei si au plecat spre scoala.

cam atat momentan....am incercat sa evit greselile de exprimare....:eto:
desi poate o sa gasiti cateva...stiu ca nu e prea interesanta povestea mea in cap asta dar sper k la urmatoarele va fi mai bn...astept critici dure :??: :bye:[/i]



Răspunsuri în acest subiect
Dragostea invinge intotdeauna - de 2YounG2DyE - 27-09-2009, 09:42 PM
RE: SasuSaku-Dragostea invinge intotdeauna - de Sakura_night_girl - 29-09-2009, 09:55 AM
RE: SasuSaku-Dragostea invinge intotdeauna - de 2YounG2DyE - 01-10-2009, 09:45 AM
RE: SasuSaku-Dragostea invinge intotdeauna - de Amelia_Angel_Devil - 01-10-2009, 10:21 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dragostea invinge MaDy^^ 18 13.191 30-11-2011, 11:52 AM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  [split] Dragostea invinge KarinaD 6 3.028 03-08-2011, 01:27 AM
Ultimul răspuns: LoLix
  Dragostea invinge totul Stefy Sayuri Cassie 0 2.055 30-10-2010, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Stefy Sayuri Cassie
  Dragotea invinge totul(sasusaku) Roney 7 5.923 15-07-2010, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)