Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea invinge

#1
este primul meu fic si sper sa va placa:)


Capitolul 1
Mai de mult exista un taram aflat deasupra norilor in care locuiau creaturi magice cum ar vi vampiri,varcolaci,magicieni etc.Acest taram era condus de un rege care era ajutat de mai multe creaturi din acel taram.
Poveste incepe cu descrierea unei fete pe nume Orhime Akashiya.Ea are 12 ani si locuieste cu parinti ei intr-o casa cu etaj.
Intr-o zi ea mergea pe strada.In fata ei aparu o persoana imbracata in negru care era greu de observa in intunecimea nopti.Acea persoana avea o voce sinistra care ii spusese:
-Iti dau aceasta scrisoare si sa nu o deschizi pana nu o sa primesti un semn care o sa semnifice deschiderea scrisori.Daca o sa o deschizi mai devreme o sa ai o viata plina de nenorociri!
-Dar cine esti tu de imi spui aceste lucruri?
-Mai multe nu pot sa iti spun.Iti spun doar ca o sa treci printro perioada foarte grea din cauza origini tale.
-Spunemi te rog ce o sa se intample!
-Toate la timpul lor!
Si persoana cea misterioasa disparu ca prin farmec
Orhime isi continua drumul si pana ajunse acasa doar acesta intrebare era in minte ei"La ce se referea acea persoana ciudata?Ce o sa mi se intample din cauza origini mele? "
Cand intra pe usa casei sale isi vazu parinti foarte tensionati si grabiti.Ea ii intreba ce se intampla,dar acesti ii raspunse:
-Repede mergi in camera ta si fati bagajul!
-Dar de ce?Ce se intampla?
Parinti ei se oprira din impachetat si incepu sa ii spuna lui Orhime de ce sunt asa grabiti.
-Draga mea Orhime,toti vampir care locuiesc aici trebuie sa paraseasca taramul.
In inima ei se aseza o tristete pe care nu o mai avuse nici odata...
-Dar de ce?
-Pentru ca dragul nostru rege a fost omorat de catre cosilierul sau.In locul regelui acum domneste consilierul sau.El este vrajitor si nu a suportat nici odata vampiri.Asa ca de aceia roaga toti vampiri din tinut sa plece.
-Si unde vom merge?
-In lumea oamenilor.Acolo nu vom fi recunoscuti de nimeni.
-Dar cum ramane cu prieteni si prietenele mele?Si cum o sa ma mai intalnesc cu Ichigo?
Ichigo Momomiya este cea mai buna prietena a lui Orhime.Sunt prietene de la varsta de 6 ani.
Bagajele sunt gata,iar familia este gata sa plece spre lumea oamenilor.Pentru a ajunge in lumea oamenilor trebuie sa treci pintr-un porta.Acea poarta este pazita de magicini bine antrenati.Inainte ca regele sa fie omorat acea poarta nu era pazita de nimeni,dar de cand fostul consilier al regelui este noul rege aceasta poarta este pazita ca niciun vampir sa nu poata pleca ca sa ii omoare.
Fostul consilier al regelui penume Kishu Naeghino a avut o experienta urata cand era mic.Parinti lui au fost omorati de vampiri si de atunci el are o ura aprinsa pt vampiri.
Revenind la familia Akashiya,ei reusesc din fericire sa treaca prin poarta si ajung in lumea oamenilor.Lui Orhime ii pare rau ca nu o sa isi mai vada prieteni si mai ales pe Ichigo.
Lumea oamenilor nu parea sa fie diferita de lumea din care venise.Toata lumea circula pe strada si habar nu aveau ca printre ei se aflau vampiri.
Ei ajunsera la o casa care semanau cu a lor si intrara in ea.In acea casa totul era aranjat si pus la loc.Aceste aranjamente au fost facute de catre parinti lui Orhime.


acesta a fost primul capitol...sper ca va placut:)si scz ca a fot c-am scurt

#2
La fan Fiction daca ai observat cum intri sunt doua subforumuri.Unul cu Fic-uri inspirate din anime/manga etc cv de genul si originale.Tu l'ai postat la primul subforum la anime-ul Naruto.Pana acum nu vad niciun personaj din anime asa ca mai bine se incadreaza la Originale.Si revenind la ficul tau.Ideea este draguta.Nu prea ai descriere, incearca sa descrii peisajele, sentimentele, de exemplu cum era lumea lor, ce simtea Orhime cand a aflat ca trebuie sa se muta impreuna cu parintii ei.Nu ai descris cum aratau personajele etc.Dialogul este cam mult dar nu este sec.Ai greseli de tastare dar nu's bai.Incearca sa nu mai repeti anumite cuvinte in aceeasi propozitie sau in propozitii alaturate da un aspect urat.In rest e ok.:) Sa ma anunti cand pui nextul si sper sa tii cont de comentariul meu.:*
[Imagine: EnvYQ.png]

#3
Capitolu 2

Orhime se duse in camera ei sa despacheteze.Dupa ce terminase de despachetat incepu sa se gandeasca la prieteni ei pe care nu o sa ii mai vada si o sa ii fie foarte dor de ei mai ales de Ichigo.Se gandea la momentele frumoase petrecute cu Ichigo,cum mergeau la scoala impreuna,mergeau la cumparaturi impreuna si lucrul care le placeau cel mai mult era sa se intalneasca in fiecare zi dupa ore in parcul unde s-au cunoscut si sa poveseteasca ce au facut in acea zi.
Ziua urmatoare mama ei ii spuse ca a inchris-o la o scoala si ca o sa inceapa de azi.Cand auzi aceasta veste era ca si cum nu ar fi auzit-o.Era prea trista ca sa se bucure.Ea era o fata careia ii placea scoala,dar de data asta se pare ca nu.
-Draga mea de ce esti suparata?
-Mami vreau sa mergem inapoi in Taramul nostru.Vreau sa imi vad prieteni si pe Ichigo!
-Imi pare rau draga mea dar stii ca nu se poate.De acum incolo aceasta o sa fie viata noastra.Aici o sa fim in siguranta.
-Ok mama.Incep sa ma pregatesc.
-Atunci te lasa si sa te grabesti!
-Bine mama!
Si Orhime incepu sa se pregateasca de prima ei zi de scoala in lumea muritorilor.
Cand ajunse in scoala fiind foarte grabita se izbi de un baiat si isi scapa cartile.
-Imi pare rau ca m-am bagggat in ttttine!Sunt destul de grabita!zise Orhime.
-Nui nimic si eu trebuia sa fiu mai atent.Vrei sa te ajut sa strangi cartile?
-Nu trebuie sa te deranjezi!
-Insist!
Amandoi incepura sa stranga cartile iar cand ajunsera la ultima carte,vrand amandoi sa ia aceiasi carte,mainile lor se atinse.Amandoi se rasira la fata si baiatul o intreba pe Orhime daca e noua.
-Da sunt noua si caut clasa a 6-a B.Nu stii cumva unde este?
-Pai ai noroc.Eu fac parte din aceasta clasa si te asigur ca este cea mai buna clasa din toata scoala.Haide trebuie sa ne grabim altfel intarziem la ora!
-Ok.Ma bucur ca te-am intalnit!
-Si eu!
Orhime se intalni cu diriginta acelei clase.Aceasta i-a spus sa intre.
Orhime se prezenta in fata clasei si se bucura in sufletul ei ca a gasit dragostea,dar nu stia cum il cheama asa ca avea de gand sa il intrebe in pauza.
Ora trecu si cei doi se duse in curtea scoli sa afle mai multe despre ei.Orhime il intreba pe baiat cum il cheama.El ii raspunse ca numele lui este Tsukune Sato.El era un baiat cu parul brunet si ochii caprui.Avea un aspect dragut,acest lucru il facea sa fie adorat de toate fetele din scoala.
Orele se tarminara si toti plecau aacasa.La iesirea din clasa Tsukune o astepta pe orhime si o intreba:
-Ai vrea sa mergem la o inghetata sambata seara?
-Mi-ar face placere sa merg cu tine.
In acest timp cat cei doi descutau,fata cea mai poplara din scoala pe nume Asuka Suzuchi ii privea geloasa pe cei doi cum vorbeau.Ea era indragostita de Tsukune.Are parul mov si ochi verzi.Nu numai ca era cea mai populara fata din scoala,era si cea mai fitoasa si ma nesimtita fata.Mai avea doua prieten care erau ca si ea de rele insa mult mai tolomace.Le placeau numai sa fie in pas cu moda nimic altceva.
Orhime mergea pe drumul spre casa ei si se gandea ca lumea muritorilor nu este asa de rea precum a crezut ea.Era bucuroasa ca isi gasise dragostea vieti sale

cam atat si scuze ca nu am mai postat de mult dar am fost ocupata cu scoala:)

#4
Hey, eu sunt nou pe aici si nu prea mai stiu sigur numa am dat de ficul tau dar oricum l-am citit si mia placut i mare felul in care ai gandit actiunea dar pe langa faptul ca primul capitol este scurt este si foarte lipsit de amanunte si din cate vad si al 2 lea capitol este la fel
Ar fi mult mai interesant daca ai descrie putin cum aratau personajele di ficul tau pentru ca am vazut ca ai incercat sa descrii pe Asuka dar ar fi fost mai bine inteles daca ai fi mentionat despre cine vorbesti.
in mare e ok are o actiune interesanta si chiar sunt curioasa cum continua.
Sper ca nu te-ai suparat ca ti-am dat cateva sfaturi acum daca vrei ti cont de ele daca nu nu conteaza si sper ca ma vei anunta si pe mine cand vei posta nextu :D
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#5
Buna sweetie:*... imi pare rau ca vin asa tarziu la ficul tau, sper ca ma poti ierta...
Sa vedem... nu sunt eu mare experta, dar sper ca nu te superi daca iti dau niste sfaturi:
1.In primul rand iti trebuie neaparat descriere... la tine lipseste aproape in totalitate... mare parte din continutul unui fic o reprezinta descrierea si tu ai multe de descris: mai poti adauga multe la infatisarea personajelor; sa nu uitam de sentimente... in ficul tau nu am simtit nici tristete si nici sentimentul de dragoste, cele care se descriu cel mai usor in general sunt aceste sentimente, pentru ca oricine l-ea simtit pana acum, daca de sentimentul de dragoste nu ai avut inca parte de cel de tristete sunt mai mult ca sigura ca l-ai intalnit; mai poti descrie casa, scoala, sala de clasa si imbracamintea etc.
2. Naratiunea e fugarita de tauri , incearca sa o iei mai incet nu trebuie scris tot intr-o propozitie... la fel si actiunea e c-am grabita sa stii ca nu te alearga nimeni daca lasi actiunea sa decurga mai lent, ca sa spun asa.
3. Ai abuzat c-am mult de dialog si asta face ficul sa para plictisitor.
4. Ai grija la timpurile verbale.
5. Greselile, nu am uitat de ele.
Dragut-o c-am atat am avut de spus... sper ca nu te-am suparat cu comentariul meu si daca am facut-o te rog sa ma ierti.
Cand pui nextu sa ma anunti si pe mine, daca poti si vrei:*:bye:

#6
am venit cu continuarea si de data asta am tinut cont de sfaturile date(asa cred^_^")


Capitolul 3

Ziua urmatoare Orhime se trezi devreme.Se ridica din pat si merse la baie.Se spala pe fata ei cea pura si catifelata si isi peptana parul ei cel lung,ondulat si castaniu.Merse in camera ei si incepu sa se schimbe pentru scoala.Isi lua o fust destul de scurta,rosi si cu carouri negre.Peste camasa ei alba care era ca neaua si-a luat un sacou care avea acelasi model ca si fusta.
Orhime se uita la ceas si a vazut ca mai avea 10 minute pana la inceperea orelor.Repede si-a luat geanta si a plecat.Drumul spre scoala nu era departe.Trebuia sa mearga pe o alee care intotdeauna era cu oameni.Pe marginea alei erau copaci infloriti cu petale roz care cadeau la cea mai mica adiere.
Dintr-o data Orhime se afla in fata unei cladiri mari vopsite in portocaliu si alb.Avea parteru si inca 1 etaj care erau impartie:la parter erau clasele primare, iar la etaj erau clasele gimnaziale unde era si Orhime.
Orhime intra in sala de clasa sic and ajunse la banca ei o fata care parea foarte draguta la prima vedere.Numele ei era Ayumi Tanaka.Aceasta fata avea parul roscat, scurt si plat.Ochi ei caprui si blanzi dovedeau ca era o fata foarte draguta.A intrebat-o pe Orhime daca nu ar vrea sa devina prietene.Orhime ii raspunse cu “da”.Era asa de fericita ca si-a facut o prietena cu care putea face aceleasi lucruri pe care le facea cu Ichigo.
Coplotelul suna si toata lumea se asezase-ra in banci.Pe usa intra o femeie inalta,cu parul lung,brunet si cu ochi albastri care iti dadeau o senzatie de calm.Avea in jur de 28-29 ani.
Aceasta femeie era diriginta lor care le prega si limba engleza.Elevi se ricara in picioare si o salutau.Primul lucru cu care au inceput a fost coectarea temei.
Ora trecu si veni pauza.In timp ce Orhime si Ayumi discutau, de ele se apropie Tsukune.El ii spune lui Orhime ca trebuie sa mute data intalniri pentru ca in ziua in care trebuiau sa merga la inghetata, Tsukune avea antrenament la fotbal.El era capitanul echipei de fotbal al scolii si trebuia sa se antreneze cel mai mult dintre toti membri echpei.
Orhime fu putin dezamagita si intristata insa a inteles pentru ca il placea prea mult ca sa fie suparata pe el.Ei stabilize sa merga la inghetata intr-o alta sambata.
Celelalte ore trecura repede si elevi plecau acasa.In acest timp Asuka il zari pe Tsukune.Merse la el si il intreba daca poate sa mearga sa vada cum se antreneza.Tsukune o ura pe Asuka deoarece era increzuta, fitzoasa si multe altele.Acest comportament nu il suporta deloc la fete.Insa ca sa nu para ca refuza o fata ii dadu acordul.
In acest timp Orhime si Ayumi mergeau acasa.Coincidenta facea ca cele doua sa fie vezine, deci se puteau intalni foarte des.Dintr-o data Orhime se impiedica de ceva.Cand se uita vazuse ca se impiedicase de o chestie.Era intrarea intr-un pasaj.Cele 2 se hotarara sa intre sis a vada ce este inauntru.Mersera ele prin acel pasaj pana cand daduse de o usa mare si maronie.Fetelor le-a fost frica sa deschida ura deoarece se auzeau niste zgomote ciudata.Pana la urma Si-au facut curajul sa o deschida.Cand au deschiso au fost foarte surprinse deoarece dupa acea usa prefuita exista o camera luminoasa si plina de rafturi de carti ca intr-o bibleoteca.Ele se mirara cand vazu cat de curat era locul.Insa se tot intrebau ce era zgomotul acela.
Telefonul lui Ayume suna.Era mama ei care era ingrijorata pentru ca inca nu ajunse acasa.Ele plecara si cand au iesit din pasaj au avut grija s ail ascunda ca nimeni san u il mai gaseasca.
Orhime si Ayume ajunsera in fata caselor lor si si-au luat ramas bun.Orhime merse direct in camera ei fara sa manance gandinduse intruna la acea camera si la acel zgomot care i se parea atat de cunoascut.


Acesta este capitolul 3...sper ca va placut si scuza ca a fost cam scurt...si cam plictisitor
bye,bye:-h

#7
Draga editez dupa scoala... pentru ca acum numai am timp:*

EDITDraga dupa cum am spus comm...
Sa vedem.... ma bucur ca ai mai adaugat cat de cat mai multa descriere si nu ai mai exagerat cu dialogul... desi in acest capitol nu ai avut dialog asta nu a facut capitol plictisitor sau naspa ca sa spun asa, din contra a fost mai interesant decat cu tona aia de dialog.
Actiunea tot ai mai grabit-o putin, dar e mai bine decat la inceput... si in legatura cu pasajul acela, puteai sa-i faci o intrare mai grozava, daca ma intelegi ce vreau sa spun... adica in felul in care ai scris tu, eu am inteles exacta asa partea aceea: Orihime mergea pe strada, se impiedica si cade, cand se ridica isi da seama ca e un pasaj... cu alte cuvinte partea asta a fost foarte banala, incearca sa pui mai mult in valoare astfel de lucruri.
Scumpo c-am atat am avut de spus(momentan:)))... cand pui nextu sa ma anunti:*:bye:

#8
Salut uite ca am ajuns si eu, intr-unmare sfarsit, sa iti las un com.
Pai sa incepem cu inceputul. Pai in primul rand vreau sa iti multumesc ca m-ai anuntat ca ai pus next-ul. In al doilea rand vreau sa mentionez ca intradevar este putin cam scurt capitolul, intradevar ai cam grabit putin actinea, am vazut ca ai folosit mai multa descriere si mi-a placut ca nu ai mai folosit dialog aia facea ca povestea sa fie si rapida si lunga si plictisitoare. Am vazut cateva greseli dar ma prefac ca sar peste ele si vreau sa iti dau un sfat pe viitor nu mai pune actiunea la timpul trecut foloseste prezentul sau daca tot vrei sa fie la trecut cauta o alta foarma a verbelor.
Pai cam atat am avut de adaugat si in rest e ok. Eu sper sa ma anunti si pe mine cand pui nextul si sper ca nu te superi de sfat acum daca tu vrei il urmezi daca nu nu. :bye::zuppy23:
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#9
Heii;x.
Tiam zis ca o s aiti citesc fic-ul si asa am si facut.
Deci. cateva greseli am observat. dar nu e mare chestie.
Problema. e cu descrierea. Trebuie sa pui mai multa descriere.
de exemplu parca in primul capitol cand ia cazut cartile si sau atins cu mana puteai sa descri ce a simtit fata [ am uitat cum o cheama ] atunci cand a atinso.
Incearca sa descri mai mult. cand baiatul [ uit numele] a zis ca nu mai poate veni la intalnire. puteai sa descri sentimenul care il avea ea mai mult. sa spui ce simtea ea atunci. incearca sa te pui in locul personajului si incearca sa vezi ce simte.
Naratiunea e oke.
Actiunea putin grabita. prea repede a ajuns in acea incapere. puteai sa descri mult mai mult acel loc. puteai sa zici cam asa este doar un exemplu:

Cum mergeau fetele Orhime se impiedica de un lucru ciudat. Ea se intoarse si vazu ca era un maner. Fata isi facu curaj si il trase. In fata ei se vazura niste scari care ducea in adancul pamantului. Cele doua fete se hotarara sa intre. Prima care facu primul pas fu Orhime. Dupa ea veni si prietena ei. Inauntru era foarte liniste si era bezna total. Orhime isi scoase sin pantaloni telefonul ei si pusese lanterna ca sa poate vedea incotro d eindreptau. Dintr-o data se auzira niste zgomote ciudate. Fetele coborara ce coborara pana ce dadura de o usa maronie acoperita cu panze de paianjeni si mult praf. Fetelor le era foarte frica dar Orhime lua in piept aer , isi facu curaj si intra. Fura foarte surprinse cand ....
etc etc mi lene sa scriu;p
este doar un exemplu. nu ma pricem nici eu foarte bine dar incerc si eu putin din cate putin sa te ajut;p
cam atat pot spune. a da. lasa spatiu intre semne. cam atat Bie.

P.S. anunta-ma te rog cand pui nextul.
BIe;x
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

#10
salut...am postat insfarsit urmatorul capitol...scuze ca nu l-am postat mai devreme dar am fost foarte ocupata cu scoala..as mai vrea sa va spun ca in acest capitol si capitolele care vor urma o sa povestesc la persoana I...lectura placuta si sa imi lasati comentari



Capitolul 4

Ma tot gandeam de unde stiu zgomotul acela pe care l-am mai auzit.Imi parea foarte cunoscut insa nu imi dadeam seama.Dintr-o data mi-a revenit memoria si acel sunet era o voce, vocea persoanei pe care am intalnit-o inainte sa vin in lumea muritorilor.Mi-am mai adus aminte si de acea scrisoare pe care mi-a daruit-o insa nu steam ce inseamna.Ma apuc sa o caut.Dupa ce o gasesc ma uit la ea si ma gandesc cand va veni acea clipa cand va trebui sa o deschid.M-am hotarat ca maine sa merg impreuna cu Ayumi din nou in acel pasaj.
Noaptea a trecut si au venit zori zilei.Razele soarelui imi ating fata delicate si imi dechid cu greu ochi mei cei verzi.Ma ridic si ma duc la baie.Ma spal pe fata sip e dinti.Dupa ce termin merg in camera mea si ma imbrac cu un tricou negru pe care scrie LOVE cu alb si cu o pereche de pantaloni scurti de blugi.Imi iau niste sandalute albe si ies din camera mea.Jos ma astepta mama cu micul de jun pus pe masa.Trmin de mancat si ma indrept spre usa.Deschid ura si vad o fata de inaltimea mea cu cativa cm mai mica ca mine, imbracata intr-un maieu roz cu o fusta alba si sandale negre.
Era Ayumi care ma astepta nerabdatoare sa ajungem la acel pasaj.In drum spre acel loc ne intalnim cu cateva colege de clasa.Printre ele se afla si Asuka care imi arunca o privire de sarpe care parca ma ingetase pe loc.
-Unde mergeti fetelor, intreaba Asuka cu o voce prefacuta.
-Mergem intr-o plimbare, ii raspund eu cu o voce calma.Tu unde mergi?
-Ma duc la antrenamentul lui Tsukune, zice ea foarte plina de sine si incantata.
Pe fata mea se asternuse o tristete care disparu repede dar in inima mea inca era si se inrautatea cu fiecare cuvant pe care il spunea Asuka.Paana la urma Asuka ne spune ca trebuie sa plece.Ne luam ramas bu si Asuka ma prievesete cu aceiasi fata ca si atunci cand ne-am intalnit.
Mai mergem cativa metri si dam de acel pasaj.Ne uitam in jur daca este cineva care ne-ar putea vede, dar din fericire nu este nimeni.Acel pasaj era la fel de intunecos si racoros ca si prima data cand l-am descoperit.Din noua intru eu prima si mergem , mergem, mergem pan ace dam de acea usa maro, mare si prafuita.De cealalta parte a usi se auzea tot acel zgomot care eu steam ce era.Ne grabim sa deschidem usa, iar dupa aceia intram in acea incapere luminoasa.Din fericire zgomotul nu sa oprit si am reusit sa ne dam seama din ce directie venea.Cand ajungem la sursa zgomotului vedem o persoana cu o pelerina neagra.Era aceiasi persoana pe care am intalinit-o in taramul meu.Acea persoana se intoarce spre noi si isi da jos pelerine.Sub acea pelerine se ascundea o femeie cu parul brunet si lung, inalta si cu ochi albastri.Era diriginta noastra si tot odata profesoara noastra de engleza.Amandoua am ramas uimite cu gurile cascate, iar ea se uita la noi exact cu aceiasi privire blanda si linistitoare ca in tot deauna.Ea incepe san e explice cine este ea si ce era acel loc unde ne aflam.Ea era un gardiana al magiei si al puterilor pe care le dobandesc vampiri la o anumita varsta.Acel loc era o bibleoteca unde se aflau carti cu vraji pentru vrajitori si carti cu istoria vampirilor si informati despre ei.
Am uitat sa va spun ca pe diriginta noastra o chema Mizuki Yamada.Dna. Mizuki isi indrepta privire catre noi doua si me spuse ca chiar daca suntem bune prietene nu stim un lucru una despre cealalta.Asa ca a intrebat-o pe Ayumi daca nu are ceva sa imi spuna.
-Ba da as avea ceva sa iti spun Orhime, imi spunse Ayume.Sunt magician.Stiu ca poate o sa ma crezi nebuna dar asta este adevarul.
La aflarea acestei vesti am ramas esterem de socata.Adica prietena mea era un magician.Un magician m-a acut sa plec din taramul meu doar din cauza ca niste vampire iau omorat parinti cand era el mic.Totusi eu o sa ii raman prietena lui Ayumi pentru ca chiar daca ii magician nu ea nea obligat sa plecam.
-Tu nu ai ceva de spus Orhime, spuse dna. Mizuki.
-Si eu as avea ceva sa iti spun Ayume.Eu sunt vampir.
La aflarea acestei vesti, Ayumi a reactionat foarte calma si a spus ca banuia ea ca sunt vampir.
Dna. Mizuki nea spus ca acuma daca stim mai multe lucruri una despre cealalta suntem pregatite sa incepem testul in care se va dovedi daca noi doua suntem in stare si prietenia noastra este atat de puternica incat sa invinge cea mai mare amentiare care vas a vina.Noi doua ne uitam la dna Mizuki mirate nestiind ce inseamna acest lucru sau ce fel de rau va trebui sa invingem.

acesta a fost al 4 lea capitol si sper ca va placut...astept comentari:*
bye,bye:bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Dragostea invinge KarinaD 6 2.961 03-08-2011, 01:27 AM
Ultimul răspuns: LoLix
  Dragostea invinge totul Stefy Sayuri Cassie 0 2.010 30-10-2010, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Stefy Sayuri Cassie
  Dragotea invinge totul(sasusaku) Roney 7 5.797 15-07-2010, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Dragostea invinge intotdeauna 2YounG2DyE 5 6.124 01-10-2009, 10:21 AM
Ultimul răspuns: Amelia_Angel_Devil


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)