Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fericire si Tristete

#6
"M-am urcat in avion impreuna cu mama mea si m-am asezat pe locul meu care se afla la fereastra"-> mama mea, scaunul meu...chiestiile aste se intalnesc in propozitiile pe care la fac aia de clasa I. renunta la excesul asta de pronume ca poti ci fara ele!
"Incep sa ma uit pe geam ca altceva nu aveam de facut."-> nu-mi place deloc cum ai asezat cuvintele in aceasta propoziyie! suna mai bine asa:"Neavand altceva de facut, am inceput sa ma uit pe geam."
"La cateva minute avionul a decolat."-> "dupa" nu "la"
"Ma uitam la mama,mai degraba la fata ei."->again, nu imi place cum suna. ce zici de:"Ma uitam cu atentie la fata mamei mele."...aici nu suna rau "mele"
ai repetat cuvantul "ei"
"Cand a vazut ca ma uit la ea am intors repede capul si l-am lipit de geamul avionului."->"Cand a vazut ca ma uit la ea,(virgula) am intors repede capul si l-am lipit de geamul avionului."
"Am inchis ochii sperand sa adorm,dar m-a trezit o voce ciudata."->daca doar sperai sa adormi, asta inseamna ca nu ai adormit deci nu avea cum sa te trezeasca, nu?
ai repetat verbul "a supune"
"-Buna bunico,am murmurat."->"Buna,(virgula-substantiv in vocativ) bunica, am murmurat."
"Priveam la cerul cenusiu din care cadeau niste picatele reci ca gheata."->"Priveam cerul cenusiu dun care cadeau picaturi deci ca gheata."
"Casa bunicii nu era departe asa ca am putut sa o vad."-> din cate stiu eu, regulile de urbanism interzic construirea vreunui imobil in apropierea aeroportului.
"Era aceeasi mobila si aceleasi dulapuri vechi."-> dulapurile fac si ele parte tot din categoria "mobila" asa ca nu era nevoie sa la mai mentionezi.
"...urcand repede sus."->pleonasm
"Nu vreau sa stau in casa asta,in orasul asta.Urasc ploaia,urasc tot ce este legat de acest loc."->eu zic ca ai luat chiestia asta din "Amurg"...ai grija pe viitor sa pastrezi originalitatea ideii!
"M-am dus sus in camera si mi-am facut un dus fierbinte."->sa inteleg ca tu stateai intr-o baie sau cada era in dormitor?
"Zii"->"Zi"
ai repetat verbul "a duce"
dialogul este extrem de sec!
descrierea e insufucienta, aproape inexistenta! ce simtea fata? cum arata orasul? cum arata camera ei?
naratiune...neinteresanta si cam...nustiu cu sa zic, haotica....daca i fi imbinat-o mai bine cu descrierea ar fi fost mai bine dar te-ai grabit!

totusi ai mai evoluat si asta e bine! ai mai multa grija la semnele de bunctuatie si inspecial la virgula!
greseli de tastare nu am prea vazut si asta e bine!...sau poate nu am fost atenta...
oricum o evolutie este prezenta asa ca e bune! bravo!:) astept nextu' sa vad cum evoluezi!poop si sa nu te lasi!
sper ca nu te-am suparat, sincer nu am avut aceasta intentie! totusi daca e vreo problema, adu-mi la cunostinta prin PM si rezolvam! kissu!:*:X:*
Let`s start with the premise thet we aren`t completly idiots.
"You forgot another lesson: Never turn your back until you know your enemy is dead. Looks like we'll have to go over the lesson again next time I see you-which will be soon."



Răspunsuri în acest subiect
Fericire si Tristete - de Bad Blood. - 30-05-2009, 01:02 AM
RE: Fericire si Tristete - de Just Sugar - 30-05-2009, 11:53 AM
RE: Fericire si Tristete - de Monica Wksv - 30-05-2009, 01:32 PM
RE: Fericire si Tristete - de Bad Blood. - 08-06-2009, 12:52 PM
RE: Fericire si Tristete - de Monica Wksv - 08-06-2009, 08:30 PM
RE: Fericire si Tristete - de Obsession. - 09-06-2009, 06:57 PM
RE: Fericire si Tristete - de Bad Blood. - 14-06-2009, 01:03 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.529 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.708 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  O nouă È™ansă la fericire Leontina 48 15.560 27-02-2012, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Merit fericire Katniss 19 9.271 26-02-2012, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Grubbie
  Iubirea poate distruge si cea mai mica parte de tristete eLenuSh-cu-chip-de-inger- 4 4.331 08-06-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Tristete sau fericire(inspirat din naruto) :XDark~Sakura~Angel:* 43 31.527 12-07-2009, 10:47 PM
Ultimul răspuns: D@n@


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)