Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konoha High School

#4
Pai nu credeam ca va va placea atat de mult^^ insa nu am ce comenta.Multumesc de comentarii si am venit si cu nextu' acum^^.Sper sa va placa si sa fie ceva mai bun ca primul.

De-ale Sakurei…


La intrarea Sakurei in clasa Ino se repezi spre ea.Era entuziasmata la culme.Respira scandat si ii facea semn Sakurei sa nu spuna nimic.Dintr-o banca, Hinata ii explica prin semne rozaliei ca nu era cazul sa se sperie.Ino era bine.Ba chiar foarte bine.
-Sakura!Sunt in al noualea cer si nimeni si nimic nu-mi mai poate strica ziua!exclama blonda fericita.
- Ino, sigur esti bine?Cred ca ar fi cazul sa mergi putin la baie.spuse Sakura ironizand putin starea prietenei sale.
-Da, sigur sunt bine.Cum vrei sa-ti povestesc?Cu lux de amnunte sau pe scurt?intreba din nou fata.
-Daca este vorba despre ce cred eu , spuse rozalia privindu-l pe Sai, vreau lux de amanunte.
-Deci, veneam la scoala in timp ce priveam cerul.Eram concentrata pe acest lucru si nu mi-am dat seama ca ajunsesem deja in clasa.Cu toate ca vazusem o persoana pe geam, in clasa nu era nimeni si niciun ghiozdan ca sa pot recunoaste acea persoana.M-am apropiat de banca mea si am vrut sa ma pregatesc de ora, insa cineava mi-a pus mainile la ochi.Nu stiam cine este asa ca nu am reactionat deloc.explica Ino.
-Si?Era cine cred eu ca era?se entuziasma si Sakura.
-Ai rabdare!Deci, mi-a zis ca daca voi ghici cine este imi va propune ceva ce nu voi putea sa refuz.I-am recunoscut vocea…
-Era Sai, nu-i asa?o intrerupse rozalia.
-Da!Deci, ghicisem.Si l-am intrebat ce voia sa-mi propuna.Si m-a invitat astazi in oras!exclama fericita blonda eliberandu-se de emotii.
-Si ce i-ai spus?intreba nerabdatoare Sakura.
-Ce as fi putut sa-i raspund?Daca a spus baiatul ca este o propunere pe care nu o pot refuza?!spuse Ino chicotind.
Fetele mai discutara cateva lucruri pana cand profesoara de educatie sanitara intra in clasa.Era o profesoara de biologie, de fapt, insa aceasta materie o preda obtional. Era ofemeie bruneta, cu parul scurt tuns baieteste si ochii negrii asemanatori cu taciunele.Numele ei era Shizune si era una dintre profesoarele preferate ale elevilor deoare ii intelegea si nu era foarte indulgenta.
Ghinionul lui Naruto fusese faptul ca nu avea o nota cu care urma sa-i incheie media, asa ca trebuia sa-l asculte.Dupa multe alte intrebari legate de materia pe care o preda Shizune, aceasta hotari ca cineva din clasa sa-i puna o intrebare usoara pentru a-i putea da nota sapte.
Sakura ridica mana asa ca ea urma sa-i puna intrebarea colegului ei.Nimic impotriva.Dar la ca cea mai usoara intrebare pe care o auzise in acea zi, Naruto a raspuns gresit.Nu din cauza ca nu stia, ci pentru ca se grabise.
-Deci, Naruto, iti voi pune o intrebare usoara, pe intelesul tau.Cum se numeste starea pe care o ai atunci cand nu ai chef de nimic si esti extenuat dupa un efort fizic sau intelectual mare?intreba Sakura.
-Oh, haide Naruto!Este imposibil sa nu stii!spuse Shizune deschizand catalogul.Sakura ajuta-l tu.
-Of, tare de cap mai esti.spuse rozalia ca si pentru ea.Deci, obo....
-Stai!Nu mai spune deoarece stiu!Stiu Sakura-chan, stiu!dupa alte cateva minute de gandire si alte cateva palme in cap Naruto spuse: Obologie!
Toata clasa izbucni in ras.Nu se mai putea opri si radeau de noua stiinta pe care o inventase blondul.Pana si Sasuke isi scapa un zambet.Se vedea pe privirea blondului ca el chiar stiuse raspunsul adevarat.Insa asa era el.Ori prea grabit sau cand gresea o facea intentionat pentru a mai destinde cate un moment din ora.
Pana si profesoara radea de raspunsul dat de blond.

Intre timp, la casa familiei Haruno era o agitatie mare.O fata de aproximativ opt ani se plimba de colo-colo prin livingul urias al vilei.Avea parul blond, prins in doua codite.O bentita rosie ii indeparta bretonul de pe frunte si tinea mainile la spate ca un adevarat om de afaceri hotarat sa castige un proces important.Ochii ei caprui urmareau fiecare coltisor din camera si il studiau cu atentie.
-Oh, matusa Sara, Sakura nu mai vine?intreba fetita nervoasa trantindu-se in canapea.
-Linsday, stai linistita.ii raspunse asa-zisa Sara.Sakura este la scoala si se va intoarce in curand.
Aceasta Sara nu era nimeni altcineva decat mama Sakurei.Era o femeie inalta, cu parul roz la fel ca si cel al fetei, ochii verzi stralucitori si pielea trandafirie.De aici putem deduce ca Linsday era chiar verisoara rozaliei.Micuta era imbracata cu o fusta de blugi si un maieu rosu.Era incaltata cu niste pantofiori albi care se asortau cu cerceii ei lungi in forma de inimioara.O adevarat diva in miniatura, asa cum obisnuia tatal ei sa-i spuna.
Orele trecura iar copii terminasera orele de curs.Ino isi facae planuri mari si tot se gandea cu ce sa se imbrace, Hinata se gandea bine inteles la Naruto, doar Sakura nu avea ce sa faca.Doar mergea pe trotuar privind persoanele din jurul ei.
Daca ar fi stiut furtuna ce o astepta acasa ar fi avut un motiv serios sa se gandeasca la ceva.Intr-un final ajunse in fata casei, isi lua la revedere de la prietenele ei si deschise usa.Cand vazu insa persoana care se arata in fata ei, si-ar fi dorit sa ramana la scoala.
-Oh, nu!Mama, ce cauta ea aici?intreba fata nemultumita.
-Asa ma intampini?!Haide, trebuie sa te imbraci!Poate te gandesti sa te si machiezi putin ca sa atragi pe cineva.spuse micuta revoltata de atitudinea Sakurei.
-Stii ceva, nu am nevoie de sfaturi de la tine!Pot sa ma descurc si singura si va spun ca oriunde am merge eu nu vin!replica rozalia.
-Sakura draga, vei veni deoarece este o intalnire importanta.spuse mama ei.
-Nu prea cred ca este atat de importanta daca vine si ea.spuse fata indreptandu-se spre scari.
-Sper ca te duci sa-ti rezolvi temele repede deoarece va trebui sa plecam.se auzi vocea mamei ei din bucatarie.
Cu alte cateva comentarii Sakura se indrepta spre camera ei.Nu era foarte multumita de vestea care i se daduse.Dupa ce ca nu era foarte bine dispusa, mai trebuia sa si plece de acasa in cine stie ce loc si cu verisoara ei pe care nu o suporta deloc.

Ei bine asta a fost^^.Va astept
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
Konoha High School - de Annya - 02-05-2009, 09:24 AM
RE: Konoha High School - de Sasuke Uchiha is the best - 02-05-2009, 09:34 AM
RE: Konoha High School - de Shilpa - 02-05-2009, 11:58 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 02-05-2009, 12:27 PM
RE: Konoha High School - de BlueGum - 02-05-2009, 07:35 PM
RE: Konoha High School - de :XDark~Sakura~Angel:* - 02-05-2009, 11:57 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 03-05-2009, 11:03 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 08-05-2009, 08:14 PM
RE: Konoha High School - de Kinder - 09-05-2009, 09:11 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 09-05-2009, 09:46 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 09-05-2009, 06:42 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 12-05-2009, 08:14 PM
RE: Konoha High School - de Flash - 12-05-2009, 10:24 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 16-05-2009, 09:43 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 18-05-2009, 05:26 PM
RE: Konoha High School - de ***candy bar*** - 18-05-2009, 10:47 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 22-05-2009, 07:12 PM
RE: Konoha High School - de Flash - 23-05-2009, 03:47 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 29-05-2009, 02:46 PM
RE: Konoha High School - de ***candy bar*** - 29-05-2009, 08:08 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 07-06-2009, 09:55 PM
RE: Konoha High School - de ***candy bar*** - 08-06-2009, 12:05 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 12-06-2009, 11:25 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 21-06-2009, 03:53 PM
RE: Konoha High School - de Sasuke Uchiha is the best - 22-06-2009, 12:40 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ciresul din Konoha viviana 5 3.928 09-07-2010, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intamplarea din Konoha viviana 2 2.694 03-06-2010, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Aly
  High School Vampire [+15] [yaoi] Aliss_anime 8 4.975 13-02-2010, 05:57 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele Uchiha_Sakura92 11 9.282 19-11-2009, 03:08 PM
Ultimul răspuns: Denny
  High School Love wolfkidgirl 2 2.962 27-09-2009, 12:09 AM
Ultimul răspuns: Kayura
  A High School Romance 2YounG2DyE 2 5.033 23-09-2009, 07:56 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Vrajitorul din Konoha-parodie Green Silver 0 3.351 22-01-2008, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Green Silver


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)