Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Addicted To Your Eyes [+16] [ boy x girl ]

#11
[center]Chapter 3#: Cale libera... sau nu?[/center]

-Ce dracu' ,Mike ,e deja ora 12 !se auzi strigatul furios al lui Harry de la capatul celalalt al telefonului. Am aruncat instinctiv telefonul departe de urechea mea ,doar pentru a-l auzi spargandu-se de perete mai apoi. Eh ,cel putin nu se mai auzea vocea enervanta a lui Harry...

-Mikeee !striga Maria din bucatarie ,apoi se auzira pasii ei apasati si zgomotosi indreptandu-se spre camera mea. Deschise usa fara ca macar sa bata inainte ,si sari direct in pat peste mine.

-La naiba ,Maria! Ce te-a apucat ?am zbierat eu imediat ,dandu-ma mai incolo sa ii fac si ei loc in pat.

-Nu ai de gand sa te trezesti ...prea curand ?ma intreba ea copilareste.

Maria era intotdeauna copilaroasa pe la ora asta... Si tot atat de enervanta ,caci mie imi plac mai mult fetele mature -sunt mai suportabile.

-Ti se pare tie ca dorm? Sau... ca mai dorm?am intrebat-o ,ridicand dintr-o spranceana.

-Nu ,recunoscu ea ,cercetandu-mi expresia fetei. Ce ai de gand sa faci astazi...?

-Nimic. Doar sa dorm ,am oftat eu ,punandu-mi din nou capul pe perna si incercand sa adorm inainte ca ea sa mai puna vreo intrebare.

-Mike... sopti ea ,si mi-am dat seama atunci ca sarise in patul meu cu un motiv anume in minte. Am deschis un ochi ,privind-o ,asteptand sa continue ,ceea ce si facu: S-a intamplat ceva cu Harry?

-Ce vrei sa spui? Acum ,parca eram ceva mai alert ,caci am putut deschide si celalalt ochi ,si chiar m-am ridicat usor in coate ,aruncand o privire vinovata telefonului spart de pe podea -poate Harry era ingrijoarat cu privire la Ryan si de aceea ma sunase.

-Pai ,a sunat acum o ora sau doua ,incepu Maria. Parea... ciudat.

-Ciudat in ce fel?

-Vorbea foarte repede si era ...entuziasmat de ceva. Nu am inteles exact ce vroia ,ti-a pomenit numele de cateva ori... dar vorbea prea repede sa-l inteleg.

Am oftat ,ridicandu-ma in cele din urma din pat si intinzandu-mi bratele in aer ,lasand un cascat lung sa-mi scape pe gura... Am simtit degetele reci ale Mariei plimbandu-se usor pe spatele meu si m-am incordat.

-Ai mai fost la sala cumva ?intreba ea.

-In fiecare miercuri ,am informat-o ,intrand in baie si inchizand usa dupa mine. Pentru cateva minute nu am mai auzit-o ,asa ca am banuit ca deja plecase. In orice caz ,eu am facut un dus rapid si mi-am aranjat parul ,apoi m-am intors in camera. Spre surprinderea mea ,Maria inca mai era acolo ,asezata turceste pe pat ,privindu-ma plictisita cum imi pun pe mine un tricou rosu si o pereche de blugi.

-Azi nu ai intalnire ,observa ea.

Ei bine ,astfel de lucruri erau usor de observat ,in functie de articolele de imbracaminte pe care le port. Bineinteles ca nu m-as duce la o intalnire imbracat in tricou si blugi ,nu? I-am facut cu ochiul Mariei ,aprobator ,apoi am dat sa plec spre bucatarie ,dar ea ma prinse rapid de incheietura mainii ,privindu-ma insistent.

Nici nu am auzit-o coborand din pat -ce rapida e !

Stiam foarte bine ce vroia. M-am aplecat spre ea si am sarutat-o apasat ,dar fara sa ma implic prea mult in sarut. S-a multumit cu atat si ne-am dus amandoi spre bucatarie ,unde masa era deja pregatita -clatite.

Desigur ca doar eu aveam clatite ,caci eu eram cel care abia se sculase. Maria probabil ca deja isi mancase clatitele ,dar se aseza chiar si-asa la masa in fata mea ,privindu-ma plictisita cum imi pun finetti peste clatite.

-Tu nu mananci nimic ?am intrebat-o eu.

-Nu. Trebuie sa ma duc in curand cu fetele in oras sa mancam la un restaurant nou... Apropo ,cum ti s-au parut fetele ieri?

Nu i-am raspuns ,caci „Niste fetite fara prea mult gust in moda ,care incearca sa para mai mature decat sunt ,dar nu le iese” nu era tocmai un raspuns foarte bun pentru Maria -s-ar fi suparat. A inteles totusi de ce nu ii raspundeam la intrebare.

-Haios nume... Tiffany. Nu crezi ?intreba ea in schimb.

Am zambit in coltul gurii ,rezumandu-ma la a aproba simplu din cap.

Dupa ce mi-am terminat „micul dejun” m-am ridicat de la masa si am mers direct spre cuierul de pe hol ,de unde mi-am luat geaca de blugi si cheile de la apartament.

-Pleci deja ?ofta sora mea ,la fel cum facea intotdeauna cand plecam ,fie ca ii parea sau nu rau de acest lucru...

-Da ,am raspuns. Trebuie sa-mi iau si un mobil nou.

-Iar ?se mira satena ,dar nu comenta nimic mai mult de atat. In schimb ,chiar inainte sa ies pe usa ,ma saruta lacom ,cum nu mai facuse niciodata pana atunci.

I-am raspuns la sarut ,tragand-o mai aproape de mine ,caci am observat ca (,) chiar dorea acest sarut mai mult ca oricare altul ,din cine stie ce motiv. Dupa ce buzele noastre s-au despartit intr-un final Maria sopti:

-Ryan zicea ceva de un grup de fete frumoase pe care le-ati cunoscut ieri. Despre cine este vorba?

Am raspuns la intrebarea ei ,continuand sa-mi pastrez tonul nedumerit si oarecum nesigur:

-Da... niste fete noi in oras ,care practica skteboardingul ...Le-am vazut ieri ,in parc. De ce?

-Doar intrebam.

Imi mai dadu un pupic pe obraz ,apoi ma lasa sa plec. Eu ,insa ,am continuat sa fiu suspicios pana in clipa in care am iesit din bloc. In fata blocului era Harry ,avand privirea plecata si aratand ca dracu' .Era clar ca nu dormise prea mult ,dupa cearcanele adanci de sub ochi ,si era extrem de ingrijorat in legatura cu ceva...

-Frate... te simti bine ?am intrebat eu ,nestiind cum sa-l abordez.

-Ah ,tresari el. Mike... Da ,sunt bine. Tu?

-Bine... Dar ce naiba ai patit? Arati de parca ai avea nevoie de un somn bun...

-Pai ,m-am tot gandit azi-noapte... la Ariel.

-Aaa... am facut eu ,indrumandu-l spre spatele blocului ,unde puteam vorbi linistiti. Deci ,am inceput eu cand am ajuns in spatele blocului ,zi-mi tot.

-Frate ,nu cred ca pot sa o agat. Nu pe asta. E prea... nu stiu... intimidanta?

-Macar ai vorbit cu ea?

-Da. Ieri ,dupa ce au terminat si Ryan cu Cindy sa se sarute ,m-am dus la ea. Si am incercat intai faza cu baiatul de treaba ;m-am prezentat. Mi-a aruncat o privire urata ,de era sa ma pis pe mine !

M-am abtinut de la a face comentarii sau de la a pufni in ras ,si am spus:

-Si ,apoi ,ce ai facut?

-Eram speriat. Am incercat sa fac ca Ryan ,s-o sarut direct. Mi-a fript o palma de m-a luat dracu' ,nu alta!

Intradevar ,obrazul stang al lui Harry era oarecum mai rosu ca celalalt... Trebuie sa fi durut ,sunt sigur. De data asta nu m-am mai putut stapani si am pufnit in hohote de ras.

-Tare faza ,omule! Foarte tare!

-Mike... eu chiar vorbesc serios. Sunt disperat!

Asta nu m-a determinat sa ma opresc din ras ,ci chiar sa rad mai tare ,mai cu patos. Cand am reusit sa ma opresc intr-un final ,m-am adresat prietenului meu:

-Harry ,tipule... Nu te inteleg. Tu ce vrei ,defapt ,cu fata asta? Sex? Daca asta e motivul ,te inteleg. Dar ,nu e cazul sa te agiti pentru o virgina (caci e clar ca e virgina !) .

-Pff... nu e virgina. A intrebat-o Ryan pe Cindy. A facut-o cu un prof de mate ,sa o treaca la teza ,si nu cred ca era prima ei data atunci...

Am ramas masca. Harry il rugase pe Ryan sa o intrebe pe Cindy de viata sexuala a lui Ariel? Fratee... e mai disperat decat credeam!

-Okay... deci ,doar ca sa stii si tu: ai o problema !

Harry isi dadu ochii peste cap si isi puse mainile in cap ,infrant.

-Nu stiu ce sa ma mai fac... Cred ca am s-o dau dracului...

-Mai bine asa ,am aprobat eu.

Cel putin acum aveam cale libera spre Ariel. Puteam sa-mi incerc si eu norocul ,nu? Cu speranta ca nu ma voi trezi si eu cu o palma ...In orice caz ,cu sau fara Ariel ,ma durea sa-l vad in starea aceea pe Harry. Am incercat sa-l inveselesc putin:

-Dar de Betty ce zici..? Nu e buna?

-Nu stiu... Nu m-am prea uitat la ea asa mult. Banuiesc ca e OK...

-Incearca-ti norocul si cu ea ,nu ai nimic de pierdut!

Zambi slab si aproba tacut din cap ,apoi durerea din ochi ii mai disparu putin ,in timp ce-mi spunea:

-Seby ,il stii tu ,tipul ala de la a 9-a ...maine este ziua lui si da o petrecere. A rezervat intreaga discoteca din oras doar pentru asta. Sigur o sa fie ceva fete dragute de-a 9-a ,deci nu ar strica sa mergem ,nu?

-Da... Cu ocazia asta te mai inveselesti si tu putin ,am zambit eu ,facandu-i prieteneste cu ochiul ,in timp ce ne indreptam impreuna spre oras.

Am mai vorbit despre Ariel ,Cindy si Ryan ,Betty si petrecerea lui Seby tot drumul spre Germanos ,si inapoi. Harry si-a mai revenit ,treptat ,pe parcursul discutiei ,iar eu eram din ce in ce mai relaxat... Ne-am oprit pe o banca din parc in cele din urma ,caci Harry dorise sa isi ceara scuze de la Ariel.

Satena era imbracata intr-un sutien negru si o pereche de pantaloni scurti ,negri astazi ,iar pe cap avea o sapca tot neagra... Mergea pe role cu foarte mare viteza ,evitand fiecare obstacol si facand chiar cateva salturi periculoase ,cu siguranta avea o experienta nemaivazuta.

Nici nu ne baga in seama pe mine si pe Harry cand ne-am asezat in raza ei vizuala ,sa ne facem remarcati. Continua sa-si faca numarul in aplauzele si fluieraturile admirative ale prietenilor ei si ale celor cativa localnici ce se plimbau pe acolo intamplator...

-Ariel ,striga in cele din urma blondul ,exasperat. Am venit sa-mi cer scuze pentru... faza de ieri. Te rog sa ma ierti.

Wow. Asta era o premiera -Harry era politicos. Scarbos de politicos. Macar de ar fi spus acele cuvinte pe un ton mai superior ,mai ingamfat... atunci as mai fi inteles. In fine ,nu m-am bagat in discutia lor ,ci m-am uitat plictisit la cei care se plimbau pe acolo.

Brusc ,am simtit cum cineva isi pune o mana in jurul gatului meu si ma trage in jos ,iar urmatorul lucru pe care l-am vazut nu mai fu chipul unui copil ce-si manca lacom inghetata ,ci o pereche de ochi verzi ,frumosi si oarecum perversi. Era Destinee.

Ma privea zambind inocent ,in ciuda privirii sale ,care era foarte aproape de mine ,pot sa adaug. Inca cativa centimetri si sunt sigur ca as fi putut sa-i ating si buzele carnoase ,rosii.

-Ce faci ,frumosule ?ma intreba ea.

I-am zambit si am raspuns ,pe un ton seducator ,observandu-i cu atentie reactia: ii placea tonul meu.

-Te asteptam pe tine sa ma abordezi.

-Atunci ,se pare ca nu mai e cazul sa mai astepti ,nu-i asa ,Mike?

Faptul ca-mi stia numele ma luase prin surprindere ,si eram gata sa o intreb de unde mi-l stia ,cand ma saruta cu brutalitate. Isi puse si cealalta mana in jurul gatului meu ,esuandu-mi orice sansa de scapare ,si incepu sa se implice tot mai serios in sarut.
[center]
[Imagine: 33f5bok.jpg]
[Imagine: ohl43m.jpg]Check this out!
Addicted To Your Eyes [+16 boy x girl]
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de Hana-chan - 05-04-2009, 07:46 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de ~InGerUl Lui Ady-SaMa~ - 06-04-2009, 07:26 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de Selena. - 07-04-2009, 08:21 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de ~InGerUl Lui Ady-SaMa~ - 09-04-2009, 06:32 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de Crynu. xD - 17-04-2009, 02:33 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de .Anne - 14-02-2010, 11:32 AM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de .Anne - 06-04-2010, 12:51 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Life in your green eyes What sky scrapers 2 2.385 30-10-2011, 10:55 PM
Ultimul răspuns: What sky scrapers
  Show me what's in your eyes M3aw sau Mrrr XD 8 5.019 21-02-2011, 12:58 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Love with cold eyes [yaoi] seikon sasha 1 2.579 23-02-2010, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Black eyes starnight 13 10.604 19-09-2009, 12:42 PM
Ultimul răspuns: starnight
  Wild eyes Jollye 13 8.555 03-08-2009, 02:46 PM
Ultimul răspuns: No Name


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)