Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Addicted To Your Eyes [+16] [ boy x girl ]

#7
Ma bucur ca v-a placut primul capitol ^^ ...Urmatorul nu este chiar atat de lung :-" ...Scuze ,inspiratia asta... xD
Well... acestea fiind zise: ENJOY!

[center]Chapter 2#: Maria[/center]

Dupa un timp ,creierul imi functiona din nou corect ,si puteam si eu sa gandesc rational putin... Mi-am facut rapid programul in minte: intalnire cu prietenele Mariei la McDonald ,apoi o duc pe Maria acasa ,apoi ies la vreo doua intalniri ,sa imi reintru in mod ,apoi vad eu daca mai am chef sa merg sau nu la hotel. Planul era sa nu ma mai gandesc la gasca aceea de skateri.

Am ajuns la McDonalds in timp record ,din moment ce parcul nu era chiar foarte departe de el. Maria si cu fetele erau chiar la prima masa ,discutand de zor. Am abordat zambetul meu cuceritor ,la care nu rezista de obicei nici o fata ,si m-am asezat intre Maria si o fata cu parul blond ,prins intr-o coada frumoasa de cal.

-Ce faceti ,fetelor ?am intrebat eu ,aplecandu-ma sa o sarut rapid pe Maria pe buze ,cum ii placea ei sa fac cand eram de fata cu cineva cunoscut ei.

Nu stiu sigur de ce imi cerea asta ,dar aveam o vaga banuiala ca toate fetele de la masa noastra nu ne credeau frate si sora ,ci ceva mai mult de atat ,datorita ei...

-Bine ,raspunse Maria pentru toate. Tu ce faceai de ai uitat de noi?

-Eram cu baietii prin parc ,am dat eu raportul imediat ,in ciuda faptului ca eu eram mai mare ca ea cu 2 ani.

-Aha... ma rog ,hai sa va fac prezentarile. Mike ,ele sunt...

-Natasha ,zambi fata din partea cealalta a Mariei ,care avea o pereche de ochelari cu rame roz si cateva aptipilduri cu ursi panda. Purta un tricou albastru si o pereche de blugi ,iar parul cret ,brunet ,si-l tinea liber ,doar o parte din breton fiindu-i prinsa cu o clama albastra.

-Tiffany ,se prezenta o tanara ce parea ceva mai in varsta si mai matura ca restul ,cu parul ondulat ,blond-roscat ,prins in doua codite. Ea era imbracata intr-o rochie galbena de vara ,si avea pe cap o palarie din paie...

Haios nume. Tiffany.

-Helena ,se prezenta si ultima dintre fete ,cea de langa mine ,cu parul blond prins intr-o coada de cal la spate ,ce purta o camasa alba cu buline negre ,descheiata la primii trei nasturi ,lasandu-i bustul nu chiar foarte dezvoltat ,dar acceptabil ,la vedere. Mai avea si o fusta mini ,neagra si ,desi nu eram sigur ,cred ca purta tocuri.

Adolescentele din ziua de azi ,zau asa... Tocuri? La 14 ani? Pfff...

Dar m-am abtinut de la orice comentariu ,indreptandu-mi atentia spre sora mea.

Maria era satena ,ca si mine ,si avea stilul de imbracaminte pe care il preferam eu de la fete ,caci eu ii dadeam cel mai des sfaturi in materie de moda... Purta o bluza cu bretele ,mov ,decoltata -si sunt mandru sa spun ca Maria chiar avea sanii bine dezvoltati- ,ce avea scris pe el „f**k Me” cu paiete ,o fusta tot mov ,oarecum scurta ,dar nici chiar mini ,si pe dedesupt colanti. In picioare avea balerini mov ,cu modele de cranii negre...

-Tu ce faci ?am intrebat-o eu ,ridicand dintr-o spranceana.

-Bine... ma plictiseam. Si ,vorbeam cu fetele despre... tine.

-Despre mine ?m-am mirat eu. Cum asa?

-Exact. Dar ,stai linistit ,te laudam.

Mi-am oprit impulsul de a-mi da ochii peste cap ,si am hotarat in schimb sa o intreb altceva.

-Ti-a fost dor de mine?

Am folosit cel mai seducator ton de care eram in stare ,si eram sigur ca fetele din jurul mesei erau toate cu sufletul la gura sa vada ce va urma. Eu si Maria eram obisnuiti cu acest gen de actorie ,caci repetam asta acasa aproape zilnic.

-Sigur ca nu ,raspunse Maria ,abordand atitudinea rece ,gen „sunt o fata care se lasa greu” ,cum imi placea mie.

M-am aplecat spre urechea ei si i-am soptit suav ,dar avand grija ca ceilalti sa auda:

-Dar de sarutarile mele nu ti-a fost dor?

-Ba da... sopti Maria ,rosind usor ,lucru pe care deja il prevazusem -cum am mai spus ,am repetat asta de multe ori acasa.

M-am aplecat usor peste ea ,incadrandu-i fata in palmele mele si fortand-o sa ma priveasca fix in ochi ,apoi mi-am zdrobit buzele de ale ei. Desigur ca nu a fost catusi de putin surprinsa. Ne dadeam in spectacol ,dar ne placea amandurora extrem de mult acest lucru. Pe langa asta ,Maria saruta atat de bine !Si ,sunt sigur ca aceeasi parere are si ea despre saruturile mele.

Dupa cateva minute in care buzele noastre se gustau lacome unele pe altele ,Maria a fost cea care a trecut la urmatorul pas; si-a strecurat usor limba in gura mea ,incepand sa cerceteze fiecare coltisor al acesteia ,si la fel am facut si eu. Limbile noastre au inceput un duel apoi ,duel in care eu dominam ,dar nici ea nu se lasa prea prejos.

Nici nu stiu cat timp a trecut ,pana ce ne-am despartit intr-un final unul de altul ,respirand amandoi cu greu ,privindu-ne adanc in ochi. Am si uitat ca acolo erau persoane care ne priveau in jur.
-Am cam exagerat ,am spus eu razand.

Maria aproba tacuta din cap ,privindu-si apoi prietenele cu superioritate. Toate erau invidioase si se vedea clar pe fata lor... Mi-am stapanit un hohot de ras si m-am ridicat de la masa ,facandu-i cu ochiul Mariei si zicand:

-Trebuie sa plec ,i-am lasat singuri pe baieti prea mult timp. Ne mai vedem.

Am mai sarutat-o o data rapid pe buze ,apoi am plecat.

Nu mai aveam chef sa mai ies la nici o intalnire ,asa ca m-am indreptat direct spre casa... Problema era ca ,desi deja ma sarutasem cu Maria ,imaginea ochilor caprui ,salbatici ,al lui Ariel ,inca imi bantuia gandurile ,si nu disparuse asa cum sperasem eu...
__________________
P.S.: Am scos schitele. xD
[center]
[Imagine: 33f5bok.jpg]
[Imagine: ohl43m.jpg]Check this out!
Addicted To Your Eyes [+16 boy x girl]
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de Hana-chan - 05-04-2009, 07:46 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de Selena. - 05-04-2009, 09:31 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de ~InGerUl Lui Ady-SaMa~ - 06-04-2009, 07:26 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de ~InGerUl Lui Ady-SaMa~ - 09-04-2009, 06:32 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de Crynu. xD - 17-04-2009, 02:33 PM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de .Anne - 14-02-2010, 11:32 AM
RE: Addicted To Your Eyes [+16 - boy x girl] - de .Anne - 06-04-2010, 12:51 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Life in your green eyes What sky scrapers 2 2.385 30-10-2011, 10:55 PM
Ultimul răspuns: What sky scrapers
  Show me what's in your eyes M3aw sau Mrrr XD 8 5.018 21-02-2011, 12:58 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Love with cold eyes [yaoi] seikon sasha 1 2.579 23-02-2010, 11:19 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Black eyes starnight 13 10.604 19-09-2009, 12:42 PM
Ultimul răspuns: starnight
  Wild eyes Jollye 13 8.555 03-08-2009, 02:46 PM
Ultimul răspuns: No Name


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)