Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Misterele intunericului [Renee x Yoko]

#45
XVIII.Intalnire cu peripetii

Dimineata veni cu pasi repezi si razele soarelui o facura pe Renee sa se trezeasca.Fata isi facu obosita toaleta si se imbraca cu un tricou si o pereche de pantaloni.Lua somnoroasa micul-dejun si apoi se gandi ac ar fi bine sa se pregateasca.
Aseara,primise un telefon de la Kay,care o invita sa ia pranzul impreunaNu prea avea chef sa mearga,dar se gandi ac daca iese putin nu va pati nimic.Isi lua o fusta neagra si o bluza alba cu modele negre pe ea.Parul si-l lasa desprins,iar in picioare isi lua cizmele negre.
Apoi,lua grabita poseta de pe canapea si jaketa si iesi aproape alergand.Era in intarziere,noroc ca restaurantul era in apropierea apartamentului.
Renee ajunse in fata unui restaurant dragut,cu terasa.Fata intra si se aseza cuminte la o masa,deoarece afara incepuse sa ploua.Peste cateva minute veni si Kay care o saluta si se aseza la masa,cei doi incepand sa discute.
Intre timp,prin ploaia de afara,un barbat imbracat cu o camasa alba si niste pantaloni negri,mergea posomorat,parul argintiu fluturandu-i elegant.Acesta trecu prin fata restaurantului si atunci simti:Era aura ei.Putea sa o simta,inauntru era chiar Renee.Yoko isi puse ochelarii de soare si intra linistit,asezandu-se intr-un colt.Lua un ziar si se prefacu ca il citeste,ochii lui fiind atintiti asupra fetei si a lui Kay.
Cei doi vorbeau si discutau de toate.Renee observa barbatul misterios care se asezase in colt.In mintea ei luara nastere mii de ganduri:
''Tipul asta seamana leit cu Yoko.Chestia asta ma face agitata."'
Fata isi indrepta privirea asupra lui Kay,care ii trase fata mai aproape,vrand sa o sarute.Renee deveni nelinistita si aproape isi atinsesera buzele,cand,fata se ridica vijelios si spuse:
-Ma duc pana la toaleta ca sa imi reimprospatez machiajul.
-OK.
Bruneta pleca aproape tremurand.Ajunsa in baie,se privi in oglinda si gandi nelinistita:
''De ce nu l-am putut saruta??"''
-La naiba!spuse dand cu pumnul in chiuveta.
''Timpul asta imi aminteste de Yoko si aproape ma face sa cred ca e el.''
Renee se dadu cu putina apa pe fata si se reintoarse la Kay,unde ii spuse cu o voce obosita:
-Ma scuzi,dar trebuie sa ajung undeva si sunt deja in intarziere.
-Nu e nimic.Eu mai stau putin si apoi plec imediat.
-Ok.
Fata pleca grabita spre usa,trecand pe langa Yoko.Atunci,parca se opri timpul si bruneta simti parfumul lui de trandafiri.Se opri o clipa si privi inapoi.Da.Era chiar el.Apoi,isi intoarse capul vijelios si iesi repede afara.
Dupa ce merse cateva minute incet,se asigura ca nu o urmareste Yoko si fugi disperata,prin ploaia vijelioasa,spre casa.Cand ajunsese sus,tremura toata si era uda din cap pana in picioare.Isi arunca hainele pe pat si facu un dus care o incalzi.Apoi,se imbraca cu o pereche de pantaloni scurti,negrii si cu o camasa alba,in casa fiind foarte cald.
Nervoasa,se tranti pe pat si se hotari as se calmeze.Nu stia de ce reactionase asa cand il vazuse pe Yoko,dar se simtea de parca il insela.
Manca ceva,desi nu prea ii era foame si se gandi sa intre putin pe internet,cand,dintr-o data,simti.Era aura lui Yoko si a lui Caleb,undeva in Lumea de Apoi.Se gandi ca asta nu e de bine si mai bine ar fi sa meraga sa verifice.
Isi lua in picioare niste sandale cu toc si in graba ei nici nu se mai schimba.Oricum,cand v-a ajunge in Lumea de Apoi se va transforma in vrajitoare,asa ca se teleporta.Totusi,fata nu avea de unde sa stie ca nu va fi totul asa cum a planuit.



Sper ac v-a placut.Astept comenturi!:zuppy02:



Răspunsuri în acest subiect
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de BlueGum - 31-12-2008, 08:13 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 11-01-2009, 01:51 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 11-01-2009, 10:27 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de starnight - 24-01-2009, 04:26 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 24-01-2009, 09:01 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 25-01-2009, 02:22 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 01-02-2009, 07:33 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 06-02-2009, 11:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.171 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.446 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.486 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.437 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dragoste in umbra intunericului Andrutza 20 14.767 20-06-2009, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Andrutza


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)