Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O iubire adevarata(Sasuke and Sakura)

#18
11.Lupta
Sakura cazu in genunchi si incepu sa planga.Nu putea suporta ca Sasuke o sa moara daca nu accepta sa plece cu sora.Siroaie de lacrimi se plimbau pe obrajii ei catifelati.Pana la urma iesi din camera stergandu-si lacrimile indreptanu-se spre sufragerie unde se aflau toti.Sasuke vazand-o pe Sakura trista o intreba:
-Ai patit ceva Sakura?
Aceasta se uita catre Ebina care facu semn ce insemna sa nu spuna.Sakura era foarte furioasa si ii venea sa o bata mar dar nu putea de fata cu toti.
-Nu,ma simt bine.spuse aceasta cu un zambet fortat
Sasuke dadu din cap iar prin minte ii trecu ca se petrece ceva cu rozalia.Nu stia ce dar stia ca e ceva neinregula.Cerul incepe asi recapata culoarea cea superba.Norii se indepartara facandu-si aparitia minunatul curcubeu.Totul era frumus dupa ploaie.Rozalia iesi afara sa ia aer curat si sa se gandeasca ce ar putea face.Ori sa se duca ori sa nu se duca.Si-l imagina pe Sasuke cum o sa moara daca nu merge.Siroaie de lacrimi se plimba pe obrajii ei albi ca neaua.O amintire ii rasuna prin minte.Aceea amintire cand I-a vazut pe parintii ei in pat unde se zbatea intre viata si moarte.Ei murira.Se vedea cand era mica si cum plangea dupa parinti.O vedea pe Ebina cum a aruncat-o in strada lasand-o sa moara de foame.Vedea unii oameni care se lua de ea si o batea fara motiv.O vedea pe aceea femeie care a luat-o si a ingrijito ca me copilul ei.Credea ca acele amintiri le uitase dar se pare ca nu.Printre lacrimi susotea cateva cuvinte:,,De ce?De ce trebuia eu sa patesc asta?De ce?”spuse aceasta printre lacrimi.In spatele ei o privea doi ochi negrii ca penii cioarei ce starea si o privea pe rozalie cum plange.Intr-unfinal ii zice:
-De ce plangi?
Rozalia auzind isi sterse repede lacrimile intorcandu-se catre brunet spunandu-I:
-Nu plang.Ti se pare.spuse aceasta plecand
Brunetul o prinse de mana tragand-o pana la el spunandu-I:
-Crezi ca sunt prost?Stiu ca plandi te-am vazut cum suspineai si spuneai ,,De ce’’si alte chesti de genu asta.
Sakura se uita la brunet cum o privea iar pe urma da in plans imaginandu-si ca va trebui sa plece pentru al lasa in viata.Plangea foarte tare incat se arunca in bratele brunetului si incepe asi varsa lacrimile pe pieptul lui.
-Sakura,ce este?
Nu primea nici un raspuns.Statea si plangea pana la un moment dat a fugit de acolo lasandu-l pe Sasuke cu semnul intrebarii.Sakura a inceput sa alerge prin casa pana cand a dat peste cineva facand-o ca cada jos.
-Imi pare rau nu am vrut.
Uitandu-se mai bine vedea ca e Kail ce o privea cu multa blandete.Acesta o ajuta sa se ridice si ii spune:
-Nu e nimic.Mie imi pare rau ca te-am sarutat.spuse acesta putin rosu la fata
-Iti pare rau?intreba surprinsa Sakura
-Da imi pare foarte foarte rau.Iarta-ma!spuse acesta stand in genunchi
-Nu-ti face griji,te iert!Trebuie sa plec.spuse aceasta cu un zambet dulce
Si pleca.Ajunsa in camera sa se puse in pat unde a inceput sa stea pe ganduri.Nu stia ce sa faca.Ii era foarte greu.In camera intra Ebina unde ii zice:
-Sa sti ca e dragut Sasuke.Chiar I-am furat un sarut smunandu-I ca eu sunt tu.spuse aceasta pe un ras malefic
-Mai enervat soro!Daca te mai apropii de el jur ca…
-Ce?ma vei bate?Fi serioasa eu sunt mai puternica decat tine.
-Ai uitat ceva surioara.Eu am chacra acelei pisici asa ca nu ma vei bate deloc.
Nevoasa Ebina arunca un kunai dupa Sakura.Dar aceasta se feri ducandu-se cu o viteza uimitoare in spatele ei dandu-I un pumn ce a facut-o sa se duca in perete unde crapa si cazu in gaura.Ebina se ridica cu greu si facu un semn cu mana:
-Jutu razboinicilor ucigasi!
O armata de ugigasi se indrepta cu viteza de Sakura.Ochii Sakurei deveni ca cei ai unei feline si incepe a ataca distrugandu-I fara effort.Uimita Ebina arunca cu ace ce avea in ele otrava.Sakura se feri dar unul ii veni drept in picior.Aceasta a scos un tipat ingrozitor ce nu-l mai scoase niciodata.
-Mi-a parut bine surioara.Aceasta lupta a fost cu adevarat interesanta.Acum te las.Dar sa nu spui cuiva ce am facut ca e vai de tine si de dragutul tau Sasuke.spuse aceasta disparand prin pamant
Toti auzira tipete si se indrepta catre cabana unde o vazu pe rozalie intinsa pe jos.



Răspunsuri în acest subiect
O iubire adevarata(Sasuke and Sakura) - de denisa - 30-06-2008, 07:14 PM
RE: O iubire adevarata(Sasuke and Sakura) - de ::::yamashita ayumu:::: - 02-07-2008, 03:50 PM
RE: O iubire adevarata(Sasuke and Sakura) - de denisa - 29-08-2008, 04:13 PM
RE: O iubire adevarata(Sasuke and Sakura) - de jocker_94 - 04-12-2008, 12:38 AM
RE: O iubire adevarata(Sasuke and Sakura) - de rosegur - 29-12-2008, 10:24 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.557 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  Iubire adevarata 2 .Evil. - .Black.! 4 2.793 26-07-2011, 08:53 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Iubire adevarata .Evil. - .Black.! 5 2.951 23-07-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Iuvire adevarata sau Obsesie Bolnava? Mariah . 117 52.883 15-02-2011, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Mariah .
  Adevarata mostenire: inceputul DARKLIGHT131991 17 8.305 08-12-2010, 05:53 PM
Ultimul răspuns: DARKLIGHT131991
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.832 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 6.019 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.405 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.255 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.897 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)