Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi]

#59
Apropierea de moarte

Cei patru adolescenti stateau pe holul lung al spitalului,asteptand un raspuns.O liniste apasatoare,ca de mormant se lasa peste intreaga cladire.Din cand in cand,cate un medic aparea ca o fantasma,insa disparea la fel de repede intr-una din numeroasele camere.Kaitou statea pe scaun,tinanadu-si chipul in palme.Lacrimile i se scurgeau printre degete,cazand pe marmura rece.In fata lui,Sanji statea rezemat de zid,privind cerul ce se intuneca treptat.Perdeaua alba pusa la geam era fluturata de vantul ce se intetea,parand o fantoma,ce se pierduse in aceasta lume plina de rautati si ipocrizie.Din cand in cand,zgomotul unei usi care se trantea,cutremura intregul spital.In camera unde Michyo era internata,accesul era interzis.Asistentele intrau,insa ieseau cu capul lasat in jos.Ii priveau pe adolescentii ce asteptau,dezaproband din cap.Epuizat,satenul s-a ridicat de pe scaunul sau,cu gandul sa isi i-a o cafea.Alaturi de el mergea Sanji,al carui chip era inert.Brusc,au auzit doua femei discutand in fata lor.
-Ai auzit de fata internata la terapie interzisa?Cica sansele ei de supravietuire sunt incredibil de mici.Pacat ca o tanara atat de frumoasa vrea sa paraseasca aceasta lume mult prea devreme.
Auzind acest lucru,Kaitou a inceput sa fuga.Isi acoperea gura cu ambele palme,abtinandu-se sa nu tipe.Ajuns afara,a constatat ca ploua.Pana si cerul varsa lacrimi.Picaturile de apa ii biciuiau chipul,amestecandu-se cu lacrimile care ii curgeau pe obraji.Acesta continua sa fuga,vrand sa se indeparteze cat mai mult de acel loc.Nu vroia sa accepte ca singura fata care l-a iubit cu adevarat era pe punctul de a pleca.Vroia sa o opreasca.Insa ce drept avea?Sentimentul de tradare i-a intunecat mintea,judecand-o extrem de aspru,fara sa afle adevarul.A jingit-o,a umilit-o si chiar i-a spus ca nu merita sa traiasca.Stia ca lacrimile si parerile de rau nu vor face nimic.Mergea prin ploaie,tinandu-si mainile pe trup.Vantul rece si intepator ii patrundea pana in maduva oaselor,insa nu ii pasa.Alaturi de el erau Sanji si prietenii lui.Insa daca Mihcyo murea,sentimentul de vina il va urmarii peste tot.Si in plus,acesta simtea ceva foarte puternic si frumos pentru adolescenta.Ajunse-se sa tina la ea ca la o sora mai mica.
Undeva,la etajul zece al unei cladiri ingropate in liniste,intr-o camera mica,unde picaturile de apa cadeau pe geam,o frumusete blonda se chinuia sa traiasca.Abdomenul ei era infasurat in bandaje albe,in timp ce pe chip avea o masca de oxigen.Aceasta era aburita de respiratia tot mai rara a fetei.Brusc,in camera a intrat medicul,ce vroia sa observe daca exista vre-o schimbare.Insa a iesit la fel de dezamagit.Vazandu-l,rebelul l-a apucat de halat,strigand cat poate de tare.
-E bine,nu?O sa isi revina!
-Sanji termina!Nu faci nimic daca te enervezi.Replica Daisuke apucandu-l de umeri.
Barbatul in alb a dezaprobat din cap,continuand sa mearga.Baiatul cu par albastru s-a asezat pe scaun,incrucisandu-si palmele sub barbie.Stia ca iubitul sau va suferii enorm daca blondina va murii.Insa in adancul sufletului,mai era un motiv pentru care el se agita in acest fel.El a fost cel care i-a furat inocenta fetei,in cel mai urat mod posibil.Un sentiment de culpa si-a facut aparitia in inima lui,sapand adanc.
Pe strazile goale si intunecate,satenul statea sprijinit de un zid.Apa i se scurgea siroaie din par,in timp ce hainele ude ii erau lipite de trup.Daca cineva l-ar fi vazut in acea stare,cu siguranta ar fi crezut ca este sosia lui Kaitou,liderul uneia dintre cele mai periculoase gasti din cartier.Insa cel ce plangea si suferea nu era nici-o copie,ci originalul.Brusc,acesta a cazut in genunchi,dand cu pumnul in balta formata,imprastiind apa in jurul sau.
-Daca o tineam aproape de mine,acest lucru nu s-ar fi intamplat.Daca o tineam departe de problemele gastii,era era acum fericita,nu pe punctul de a-si da sufletul.Insa ce am facut?Eram mult prea preocupat sa cred aparentele si sa o consider o ipocrita.La naiba Kaitou!Esti un idiot!
Acesta a vazut o umbra care venea din fata lui.Epuizat,a ridicat capul.Persoana care se inalta deasupra lui era Kaori.Aceasta era uda,in timp ce barbia ii tremura din cauza frigului.Curios sa vada ce era cu ea,satenul s-a ridicat.
-Imi pare rau pentru ce i s-a intamplat lui Michyo.Totul este din vina mea.Daca nu ii spuneam lui Hano ca Sanji m-a lovit,acum totul era bine.Imi cer scuze in numele fratelui meu si sper sa ne ierti.Spune fata facand o plecaciune.
-Nu te supara pe mine,insa nenorocitul ala va platii cu varf si indesat.As fi prost sa las politia sa isi faca treaba.O sa il omor cu mana mea.
Fata cu parul albastru il privea pe Kaitou,inghitind in sec.Acesta i-a pus mana pe umar,dupa care s-a indreptat spre spital.Ajungand la locul cu pricina,a urcat agitat treptele.In acelasi loc,amicii lui isi tineau privirile aplecate in jos.Speriat,s-a dus la Sanji si apucandu-l de umeri,il zgaltaii usor.
-Ce s-a intamplat?De ce aveti fetele astea?
-Frumosule te rog sa nu te sperii,insa ni s-a spus ca noaptea asta e critica.Cei mai multi doctori sunt sceptici cu privire la sansele ei de supravietuire.Imi pare rau.
Satenu a fost imbratisat puternic de rebel.Acesta privea un punct fix din perete,in timp ce ochii i se umpleau de lacrimi.Cu vocea sfarsita,a reusit sa spuna:
-Fi blestemat,Hano.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] - de Lye - 08-02-2008, 11:49 PM
RE: ?Crazy Love? [Shonen-ai / Yaoi] by love_yuki_eiri & kaname - de Lye - 26-08-2008, 06:54 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.953 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 28.557 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 167.976 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.932 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 46.617 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 135.670 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 71.151 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 101.254 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 59.953 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 128.221 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)